Webinar: Czy dekontaminacja w aptece różni się w czasach zagrożenia – pandemia, powódź?

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie oraz firma Pharmindex zapraszają 28 października 2024 r. (poniedziałek) o godz. 19:00 na internetowe posiedzenie naukowo-szkoleniowe (webinar):

Czy dekontaminacja w aptece różni się w czasach zagrożenia – pandemia, powódź?

 

Partnerem wydarzenia jest firma Pharmindex.

19:00 – rozpoczęcie webinaru
19.05 – prezentacja: „Dlaczego warto korzystać z dobrych narzędzi w opiece farmaceutycznej”, prelegent: lek. Piotr Kowalczyk Dyrektor Generalny PHARMINDEX Poland Sp. z o.o.
19:20 – wykład: „Czy dekontaminacja w aptece różni się w czasach zagrożenia – pandemia, powódź?”,  prelegent: dr n. med. i n. o zdr. Anna Ziółko

Znajomość i stosowanie procedur dekontaminacji obowiązuje wszystkie osoby które udzielają świadczeń zdrowotnych. Niestety merytoryczna wiedza w tym zakresie pozostawia wiele do życzenia, a wiele ogólnie dostępnych publikacji zawiera błędy. Dlatego podczas szkolenia spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co na temat dekontaminacji mówią przepisy polskiego prawa oraz rekomendacje WHO i CDC. Proponowany Państwu wykład ma na celu odpowiedzieć na wiele nurtujących farmaceutów pytań.

Czym różni się dezynfekcja niskiego, średniego i wysokiego stopnia? Co to jest klasyfikacja Spauldinga i jak stosować ją w praktyce? W jaki sposób potwierdzana jest skuteczność bójcza preparatów dezynfekcyjnych? Które preparaty dezynfekcyjne (alkohole, chlor, aldehydy, kwas nadoctowy i czwartorzędowe związki amoniowe) zastosować w praktyce? Jakie jest ich spektrum działania? A wady i zalety? Czy preparatem do dezynfekcji rąk można dezynfekować telefon komórkowy? A rękawiczki jednorazowe?

Przeprowadzona zostanie analiza najczęstszych błędów uniemożliwiających skuteczną dezynfekcję. Na zakończenie przedstawione zostaną podstawowe założenia procedury dekontaminacji w aptece ogólnodostępnej i szpitalnej oraz różnice pomiędzy dekontaminacją wykonywaną w sposób rutynowy i w sytuacjach zagrożenia.

Uwagi techniczne:

  • Rejestracja jest bez ograniczeń, natomiast liczba miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona do 1000 osób jednocześnie. O udziale decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego, a nie kolejność rejestracji.
  • Za udział w wydarzeniu będzie można otrzymać 2 punkty edukacyjne z puli punktów "miękkich".
  • Jeżeli link z dostępem do pokoju webinarowego nie dotrze po rejestracji, proszę sprawdzić skrzynkę SPAM!


Prezes ORA w Krakowie, dr n. farm. Anna Włodarczyk

Aby wziąć udział w spotkaniu, zarejestruj się już teraz!