Biuletyn OIA

Wybierz działanie:

Proszę podać prawidłowy adres email. "Usuń", służy do wypisania z biuletynu

20
marzec
2018

Ważna informacja

http://oia.krakow.pl/storage/20180320_klucz_s.jpeg
Szanowni Państwo, Drodzy Siostry i Bracia!

Nie tak dawno miałem okazję zaobserwować klucz dzikich ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Pomyślałem, że mój los jest do nich podobny. Od 1 maja otrzymałem od naszego generała (najwyższego przełożonego) Mauro Johri skierowanie do Rzymu. Ten wyjazd szykował się już kilka miesięcy, myślałem jednak, że nastąpi po wakacjach, albo w ich trakcie, dlatego nie informowałem na razie nikogo. W lutym przyszła wiadomość, że będzie to już od maja. Musiałem zrezygnować z wykładów w seminarium kapucynów i w seminarium krakowskim, złożyłem także rezygnację z funkcji diecezjalnego duszpasterza farmaceutów. Została ona przyjęta przez JE Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego, który podziękował mi za 3 letnią kadencję i od kwietnia zwolnił z tego obowiązku. Wierzę, że zmiany są zawsze szansą rozwoju, każdy wnosi jakieś swoje osobowe bogactwo i inne talenty. Dzięki zmianom nie ma stagnacji. Takie jest doświadczenie Kościoła, zmieniają się biskupi, a ostatnio nawet papież Benedykt XVI abdykował. Dlatego zmiany nie powinny być powodem smutku.

Chciałbym zakończyć moją posługę Mszą Świętą w Waszej intencji, spotkaniem z tymi, którzy zdołają przybyć, wiem, że czas jest krótki, ale fakty dzieją się ostatnio szybko, to jedyny termin, który jest możliwy. Zapraszam na 24 marca (sobota) na Mszę Świętą o 17. 30 i spotkanie na salce.

Duszpasterz farmaceutów
– Br. Krzysztof Niewiadomski20
marzec
2018

Zapraszamy do udziału w biegu "Recepta na Zdrowie"

9 czerwca 2018 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20180320_plaka_biegi_s.jpg
Szanowni Państwo!

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE 9 CZERWCA 2018 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W ŁODZI BIEG "RECEPTA NA ZDROWIE" ORGANIZOWANY PRZEZ OKRĘGOWĄ IZBĄ APTEKARSKĄ W ŁODZI.

Zapisy do biegu mają charakter otwarty, a specjalną kategorię uczestników utworzą farmaceuci z całej Polski, rywalizujący o pierwszy tytuł Mistrza Polski.
Szczegółowe informacje i linki do zapisów na stronie www.receptanazdrowie.net.pl
W załączniku przekazuję instrukcję rejestracji do biegu (dotyczy farmaceutów)

O godzinie 12.00 ruszy bieg główny na dystansie 10 kilometrów, w pięknej scenerii lasu Łagiewnickiego.

Organizatorzy zapraszają również na rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci.
Najmłodsi będą mogli wystartować od godziny 10.00 w biegach na krótkim dystansie, a starszych zapraszamy do miasteczka fitness. Dla wszystkich uczestników przygotujemy również „kącik malucha", czyli możliwość zostawienia pociech na czas biegu głównego pod fachową i bezpieczną opieką.

To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Polsce.
Dla wszystkich uczestników pikniku w miasteczku medycznym ustawionym w pobliżu startu/mety przy hotelu Prząśniczka (tam będzie siedziba Biura Zawodów) przewidzieliśmy m.in. bezpłatne badania ciśnienia krwi, poziomu cukru i wad postawy. Przeprowadzimy też zbiórkę krwi w specjalnym KRWIO-BUSIE.

Z poważaniem

Paweł Stelmach
Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi

Instrukcja rejestracji (pdf)20
luty
2018

Mistrzostwa w Pływaniu, Międzynarodowa Konferencja

26 – 28 kwietnia 2018 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20180221_plakat_mistrzostw_w_plywaniu_s.jpg
• XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu
• I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Pływaniu
• I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Lekarzy i Farmaceutów


W załączeniu przekazujemy Państwu materiały dotyczące Konferencji oraz Mistrzostw Farmaceutów w Pływaniu.
Chętnych do wzięcia udziału w zawodach, prosimy o kontakt z biurem OIA w Krakowie (tel. 12-264-25-53, e-mail: biuro@oia.krakow.pl) do dnia 19 marca 2018 r.

Załączniki:
Szczegółowe informacje (pdf)
Zgłoszenie udziału (pdf)

Prezes ORA w Krakowie
dr Barbara Jękot31
styczeń
2018

II Puchar Polski Farmaceutów

– relacja

W sobotę 27 stycznia 2018 r. w Istebnej został rozegrany Puchar Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorem zawodów była Śląska Izba Aptekarska oraz hurtownia HURTAP, natomiast patronat objęła Naczelna Izba Aptekarska.
Na starcie zawodów na stoku Złoty Groń stanęło prawie 130 uczestników tj. farmaceutów i przyjaciół farmacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Hurtap S.A Wiktor Napióra i Prezes ŚIA Piotr Brukiewicz.
Nasza Izba była reprezentowana przez ponad 30-osobowa grupę. Zwarci i gotowi stanęliśmy do walki o dobre czasy. Oto nasze osiągnięcia w kategoriach:
K5
II miejsce - Małgorzata Lelito
III miejsce - Ewa Żółtek
M2
II miejsce - Uman-Ntuk Effiom
M3
I miejsce - Sebastian Janik
II miejsce - Andrzej Snopkowski
M4
II miejsce - Przemysław Szybka
M5
III miejsce - Piotr Zając
M6
III miejsce - Franciszek Krupa

Dyplom dla najstarszego uczestnika zawodów otrzymał członek naszej Izby 79-letni Bolesław Cetnarowski.
Gratulacje dla wszystkich!
Dziękujemy organizatorom za kolejną ciekawą i integracyjną imprezę.

[ ZDJĘCIA ]

Małgorzata Lelito31
styczeń
2018

Spotkanie z seniorami

– relacja

19 stycznia 2018 r. tradycyjnie już odbyło się karnawałowe spotkanie przedstawicieli Okręgowej Rady Aptekarskiej z seniorami zawodu. Tym razem zaproponowaliśmy naszym emerytowanym koleżankom i kolegom spędzenie popołudnia w Krakowskim Forum Kultury mieszczącym się przy ul. Mikołajskiej 2.
Seniorzy nie zawiedli – frekwencja była bardzo wysoka. Impreza podzielona została na dwie części: towarzyskie spotkanie przy ciastkach, kawie i herbacie oraz udział w spektaklu teatralnym.
W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie seniorów powitała i życzenia noworoczne złożyła Skarbnik ORA mgr farm. Małgorzata Lelito, która była też głównym organizatorem spotkania.
Z ramienia ORA w imprezie uczestniczyły również Prezes dr Barbara Jękot, Wiceprezes mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran oraz Sekretarz mgr farm. Maryla Lech.
Następnie głos zabrała przedstawicielka Krakowskiego Forum Kultury, która krótko poinformowała o planach Forum na najbliższy okres.
Spotkanie zaszczycili swą obecnością Prezes firmy Farmina sp.z.o.o. Wojciech Świderski wraz z małżonką Irminą Świderską. Sprawili oni niespodziankę, przekazując upominki naszym seniorom.
O godz. 19.00 uczestnicy spotkania przeszli do Sali teatralnej, gdzie wystawiony został monodram Conora McPhersona pt. „St. NIcholas” w wykonaniu Szymona Kuśmidera.

[ ZDJĘCIA ]

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran27
styczeń
2018

Noworoczny Koncert Aptekarzy

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20180128_koncert_s.jpg
14 stycznia 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się Noworoczny Koncert Aptekarzy „Najpiękniejsze Walce Świata”.
Patronat honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa.
Tegoroczny koncert odbył się po raz dziesiąty.
Zaproszonych gości, sponsorów i aptekarzy z rodzinami przywitały Prezes ORA w Krakowie, dr Barbara Jękot i prowadząca koncert – Jolanta Suder. Prezes przypomniała o jubileuszu i złożyła na ręce Pani Jolanty Suder serdeczne podziękowania dla Niej oraz całej orkiestry za wspaniałą współpracę.
Tegoroczny koncert, jak zwykle był na bardzo wysokim poziomie artystycznym.
Wystąpili soliści: Yuliya Ponomar (sopran), Ewelina Szybilska (sopran), Łukasz Gaj (tenor) i Jakub Oczkowski (tenor) oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko. W programie znalazły się utwory z najbardziej znanych oper, operetek, baletów oraz filmów. W ciągu czterech godzin koncertu słuchacze mieli możliwość wysłuchania m.in. takich utworów jak „Na wzgórzach Mandżurii” Ilii Szatrowa, „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa, Walc z opery „Faust” Charles’a Gounoda, Walc kwiatów z „Dziadka do orzechów”, motywy z filmów „Ptaki ciernistych krzewów, „Noce i Dnie”, „Trędowata”.
Solistom i orkiestrze towarzyszył Chór Filharmonii Krakowskiej, który przepięknie wykonał m.in. utwór Vangelisa z filmu „Wyprawa do raju” czy „Chór Niewolników” z opery G. Verdi’ego „Nabucco”.
Głównym współorganizatorem była firma FARMINA, a współorganizatorami firmy: HURTAP, GALFARM, 24 MANAGEMENT, FEDERACJA SUPLEMENTÓW, SALUS INTERNATIONAL, EKAMEDICA, BOIRON, FOCUSPHARMA, AMARA, ICBPHARMA, MEDICARE, SANPROBI, OPIEKA FARM.
Patronami medialnymi byli: APTEKARZ POLSKI, MANAGER APTEKI, NAZDROWIE.PL.
Autorką scenariusza i prowadzącą była Jolanta Suder, a chór przygotowała Teresa Majka-Pacanek.
Przed koncertem jego uczestnicy wsparli Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
dr Barbara Jękot09
styczeń
2018

Spotkanie opłatkowe

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20180109_oplatek_s.png
W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Bazylice Ojców Franciszkanów odbyła się Msza Święta i opłatek z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim dla lekarzy, farmaceutów ich rodzin i przyjaciół. Metropolita Krakowski udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa na Nowy Rok 2018. Obecny był również kapelan farmaceutów OIA w Krakowie – bł. Ojciec Krzysztof Niewiadomski.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
dr Barbara Jękot08
styczeń
2018

Noworoczny Koncert Aptekarzy

Kraków, 14 stycznia 2018 r. (niedziela), godz. 18.00

http://oia.krakow.pl/storage/20180108_ORKIESTRA_small.jpg05
styczeń
2018

Zaproszenie dla seniorów

19 stycznia 2018 r. (piątek), godz. 17.30

Zapraszamy seniorów farmacji na spotkanie karnawałowe połączone ze spektaklem teatralnym w dniu 19 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 17.30 do Krakowskiego Forum Kultury – Kraków, ul. Mikołajska 2.
O godz. 19.00 wystawiony zostanie monodram Conora McPhersona pt. „ST. NICHOLAS”.

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Izby. tel. 12-264-25-5304
styczeń
2018

Zaproszenie

Drodzy Państwo,
przypominam o zaproszeniu, które mamy wspólnie z lekarzami, na pierwszy opłatek z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Odbędzie się on w niedzielę 7 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 w Bazylice Ojców Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej. Najpierw będzie Msza Święta, a potem spotkanie w Sali Włoskiej. Zaproszeni są także członkowie rodzin.

Pozdrawiam serdecznie i noworocznie każdego z Was!
Br. Krzysztof Niewiadomski03
styczeń
2018

Zapraszamy na treningi piłki nożnej

Wszystkich chętnych do poprawienia kondycji fizycznej i kochających futbol, zapraszamy na treningi piłki nożnej w poniedziałki w godzinach 21.30 – 23.00 w Szkole Mistrzostwa Sportowego: Kraków, os. Handlowe 4.

Obraz dołączony do aktualności

04
grudzień
2017

Spotkanie z seniorami

27 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z seniorami w ramach programu „Długowieczni".
Tym razem przedstawiciele Okręgowej Izby Aptekarskiej mieli przyjemność gościć w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krakowie przy ul. Gurgacza 5.
Frekwencja była bardzo wysoka, co mile nas zaskoczyło. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Zioła lecznicze i leki roślinne w schorzeniach przewodu pokarmowego, a następnie mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji i zadawaniu pytań, na które, w miarę naszej wiedzy, starałyśmy się odpowiadać.
W spotkaniu, z ramienia naszej izby, wzięły udział: mgr farm. Joanna Machalska, mgr farm. Teresa Płoszczańska oraz mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran.
Pytania padające w trakcie spotkania nawiązywały do zagadnień omówionych w wykładzie, ale też szeroko wykraczały poza jego temat. Słuchacze zainteresowani byli między innymi: objawami odwodnienia, różnicą między suplementami diety a lekami, kiedy stosować lub zdecydować się na tańszy odpowiednik leku. Pytanie, czy wprowadzone do leczenia nowe leki są odpowiednio przebadane, przeniosło dyskusję na zasady rejestracji leków i monitorowania działań niepożądanego oraz kiedy leki wycofywane są ze stosowania, gdy wywołują zbyt wiele działań ubocznych. Słuchacze wyrazili zainteresowanie kontynuacją spotkań, proponując tematy z leczenia schorzeń układu moczowego, układu krążenia, cukrzycy.

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran03
grudzień
2017

II Puchar Polski Farmaceutów

w narciarstwie alpejskim

http://oia.krakow.pl/storage/20171203_Plakat_Istebna_2018_sb_s.jpg
Zapraszamy Państwa do udziału w II Pucharze Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim, który odbędzie się w Istebnej 27 stycznia 2018 r. Organizatorem zawodów jest Śląska Okręgowa Izba Aptekarska oraz HURTAP. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny Aptekarz Polski. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej integracji farmaceutów z całej Polski, ich rodzin, dzieci, a także przyjaciół farmacji.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższych załącznikach.

Zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach, prosimy o kontakt do 10 stycznia 2018 r. Organizujemy transport na miejsce zawodów. Izba pokrywa farmaceutom koszt przejazdu oraz uroczystą kolację. Noclegi mamy zarezerwowane ale koszt jest po stronie uczestników (ok. 80zł)

Zapisy i informacje szczegółowe pod nr tel. 609-844-410 Małgorzata Lelito

Pismo informacyjne (pdf)
Regulamin (pdf)
Zgłoszenie uczestnictwa (pdf)30
listopad
2017

VI Konkurs Nalewek Własnej Receptury

– relacja

24 listopada 2017 r. odbyła się VI już edycja Konkursu „Nalewki Własnej Receptury”.
Jak w latach poprzednich, organizatorami były Okręgowa Izba Aptekarska wraz z Okręgowa Izbą Lekarską w Krakowie.
Konkurs odbył się w gościnnych progach Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Floriańskiej 23, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Zbigniewa Beli.
Gości powitała i zaprosiła do degustacji nalewek Prezes ORA w Krakowie – Barbara Jękot w towarzystwie Wiceprezesa OIL – Dariusza Kościelniaka.

W tym roku zgłoszonych zostało 27 nalewek – zgodnie z regulaminem w konkursie udział brały jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej. Wszystkie nalewki były wyborne i zarówno jury jak publiczność miała problemy z wybraniem najlepszych.

Jury w składzie: Kazimiera Doleżal (OIL), Przemysław Szybka (OIA), Joanna Piątkowska-Kowalik (OIA), Aleksander Dymek (OIA), po długiej dyskusji przyznało nagrody w następujących kategoriach:

Nagroda Główna Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej:
Zygmunt Madejski (Miechów OIL) – nalewka „rokitnikowa”.

Nagroda Główna Prezesa Okręgowej Izby Aptekarskiej:
Lucyna Samborska (Rzeszów OIA) – nalewka „malinówka”.

Wyróżnienie Okręgowej Izby Lekarskiej:
Regina Sznajder (Kraków OIL) – nalewka wytrawna „orzechówka lecznicza gorzka”;
Lucyna Samborska (Rzeszów OIA) – nalewka słodka „truskawkowa”.

Wyróżnienie Prezes Izby Aptekarskiej:
Zygmunt Madejski (Miechów OIL) – nalewka wytrawna „myśliwska”;
Marek Lysko (Katowice OIA) – nalewka słodka „jeżynowa”.

Nagroda Specjalna:
Justyna Raupuk (Gdańsk OIA) – nalewka „aroniowa LADY”.

Nagroda Publiczności:
Marcin Pawłowski (Kraków OIL) – nalewka „pigwa”.

Dziękujemy licznie przybyłym gościom, jury i twórcom nalewek.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot10
listopad
2017

Farmaceuta Roku – II Edycja Ikona pliku typu pdf

http://oia.krakow.pl/storage/20171110_Plebiscyt_Farmaceuta_Roku_s.jpg
Wybierz farmaceutę Roku! Ruszyła II Edycja.

Szczegóły w załączniku:
Farmaceuta Roku – II Edycja (pdf)27
październik
2017

Spotkanie z seniorami

w ramach programu „Długowieczni”

25 października 2017 r. w Aktywizacyjnym Klubie Samopomocy przy ul. Bronowickiej 19 w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie z seniorami, tym razem poświęcone lekom roślinnym wspomagającym schorzenia przewodu pokarmowego.
Zorganizowane było ono w ramach programu kampanii społecznej „Długowieczni” koordynowanego przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Andrzeja Kuliga.
W spotkaniu z ramienia izby aptekarskiej udział wzięli: mgr farm. Urszula Bodzoń, mgr farm. Jerzy Jasiński, mgr farm. Barbara Jękot, mgr farm. Maryla Lech, mgr farm. Teresa Płoszczańska, mgr farm. Elżbieta Rzasa-Duran i mgr farm. Marcin Snoch.
Wykład na temat „Zioła lecznicze i leki roślinne w schorzeniach przewodu pokarmowego” wygłosiła mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran, natomiast informacje o dostępnych lekach roślinnych firm farmaceutycznych wraz z materiałami informacyjnymi przekazała mgr farm. Teresa Płoszczańska.
Po wykładzie, seniorzy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z farmaceutami zarówno na temat leków wymienionych w czasie wykładu, jak i innych. Pytania dotyczyły bezpieczeństwa stosowania leków roślinnych, a także interakcji z używanymi lekami na przewlekłe schorzenia. Seniorzy zainteresowani byli też, jak zwalczać niekorzystne reakcje po stosowaniu leków, np. wypadanie włosów. Część pytań dotyczyła bardzo intymnych problemów, na które wyczerpująco starali się odpowiadać nasi eksperci.
Spotkanie trwające ponad półtorej godziny było też okazją do dyskusji, jaka tematyka przyszłych spotkań byłaby interesująca dla seniorów. Słuchacze wyrazili też chęć, aby w ramach programu zorganizować przeglądy lekowe.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot26
październik
2017

VI Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Kraków, 24 listopada 2017 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie mają przyjemność zaprosić członków zrzeszonych w wyżej wymienionych Izbach na szóstą edycję Konkursu Nalewki Własnej Receptury.
http://oia.krakow.pl/storage/20171026_obrazek_s.pngfot. Barbara Jękot

VI Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Odbędzie się 24 listopada 2017 r. w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie. Początek o godzinie 18.00.
Wstęp wolny.

Załączniki:
Regulamin Konkursu Nalewek własnej receptury 2017 (pdf)
Zgłoszenie do VI konkursu nalewek (doc)25
październik
2017

Zaproszenie na Mszę

18 listopada (sobota), godz. 17.30

Szczęść Boże!

Zapraszam wszystkich Szanownych Państwa Farmaceutów wraz z rodzinami na Mszę Świętą o 17.30 w sobotę 18 listopada. Przed mszą w zakrystii będzie można złożyć swoje intencje, które będą odczytane na Eucharystii i w których będzie ona sprawowana. Kazanie na Eucharystii i konferencję na salce wygłosi gość aż z Warszawy, o. Rafał Pujsza ze zgromadzenia pasjonistów, specjalista od duchowości jednej z patronek farmaceutów, św. Gemmy Galgani.

http://oia.krakow.pl/storage/20171025_Gemma_Galgani.png
Więcej o niej na konferencji. Serdecznie zapraszam. Pogoda zapewne będzie jesienna, najlepszym wyborem na ten wieczór będzie przyjście do kapucynów na ul. Loretańską 11!

Wasz kapelan,
Br. Krzysztof Niewiadomski11
październik
2017

III Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Olsztyn, 25 listopada 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20171011_plywackie_s.png
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Pływackich Mistrzostwach Polski Aptekarzy, które odbędą się 25.11.2017 r.
W celu wzięcia udziału prosimy o przesłanie zgłoszenia oraz zapoznanie się z regulaminem.

ZGŁOSZENIE
REGULAMIN

Zgłoszenia przyjmuje koordynator zawodów:
Bogumiła Polakiewicz (e-mail: bogumila.polakiewicz@gmail.com lub tel. 66 44 66 013)02
październik
2017

Poster mgr farm. Iwony Dymarczyk

http://oia.krakow.pl/storage/20171002_poster_Dymarczk_s.jpg(Kliknij, aby powiększyć)

Uprzejmie informujemy, że poster prezentujący efekty wieloletniej pracy naukowo-badawczej mgr farm. Iwony Dymarczyk z Muzeum Historii Farmacji z Krakowa zaprezentowany na 43 Międzynarodowym Kongresie Historii Farmacji w Warszawie uzyskał drugą nagrodą spośród ok. 60 posterów z całego świata!
Projekt graficzny został wykonany w oparciu o książkę „Aptekarz i majoliki” przez Wydawnictwo Kontekst z Poznania, które również wydało drukiem tę pozycję.
Gratulujemy zarówno kol. Dymarczyk, jak twórcom przepięknego posteru.28
wrzesień
2017

II Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20170928_mtb_s.jpg
W dniu 23 września br., w Józefowie koło Warszawy odbyły się II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Maratonie MTB. Organizatorem zawodów była firma HURTAP wraz z Okręgową Izbą Aptekarską w Łodzi. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat Medialny Gazeta Farmaceutyczna. Celem imprezy była m.in. popularyzacja kolarstwa górskiego oraz kształtowanie ducha rywalizacji sportowej. Zawody zostały zorganizowane tuż przy Hotelu Holiday Inn, położonym w malowniczym zakolu rzeki Świder, pośród przepięknych lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, co stanowiło idealne miejsce do uprawiania tej formy aktywności. Na starcie maratonu stanęło w tym roku blisko dwustu uczestników: farmaceutów, przyjaciół farmacji, producentów oraz dzieci, którzy mimo deszczowej aury bardzo licznie przyjechali do Józefowa z różnych rejonów Polski. II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w MTB uroczyście otworzyła mgr. farm. Małgorzata Lelito - Przewodnicząca Komisji ds. kultury, sportu i rekreacji NIA, mgr. farm. Wiktor Napióra - współorganizator zawodów oraz dr n. farm. Jan Szuszkiewicz członek Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Nie zabrakło ciepłych słów i życzeń powodzenia na trasie maratonu. Organizator przygotował dla uczestników dwie trasy prowadzące pośród pięknych lasów Parku Krajobrazowego. Dzieci miały zadanie pokonać dystans 5 km. Mogły to zrobić samodzielnie bądź w asyście rodzica, wszystko w zależności od ich umiejętności oraz wieku. Dorośli musieli pokonać dystans 15 km podzielony na trzy pętle. Dało to kibicom możliwość dopingowania uczestników aż trzykrotnie, po każdej pętli wyścigu i na końcu, na mecie. Widowisko było niesamowite a rywalizacja zacięta. Dorośli startowali z dwóch sektorów. Punktualnie o godzinie 11:00 z pierwszego sektora ruszyli farmaceuci, a minutę po nich przyjaciele farmacji. Na trasie jednak obie grupy się pomieszały i na metę wjeżdżali raz jedni raz drudzy. Każdy z uczestników, który przekroczył linię mety otrzymywał pamiątkowy medal za uczestnictwo w II Mistrzostwach Polski, a zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody, puchary, medale oraz dyplomy. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, którzy przyjechali do Józefowa wraz ze swoimi rodzicami startującymi w zawodach. W czasie, gdy trwał wyścig dorosłych, najmłodsi bawili się pod czujnym okiem animatorów. Po intensywnym wysiłku na wszystkich uczestników zarówno starszych jak i młodszych czekała spora dawka węglowodanów :)

Naszą Izbę reprezentowało 6 osób. Wszyscy dzielnie walczyli o dobre czasy na mecie. Najlepsze, bo pierwsze miejsce wywalczyła Ania Włodarczyk w kategorii K5. Gratulacje! Podziękowania należą się organizatorom za kolejną bardzo dobrze przygotowaną imprezę integrującą farmaceutów, ich przyjaciół i rodziny.

[ ZDJĘCIA ]

mgr farm. Małgorzata Lelito20
wrzesień
2017

5 na dobry początek

Kraków, 7 października 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20170920_5_na_dobry_poczatek_s.png
5 na dobry początek – Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora UJ ds. CM.

Zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami chcą promować zdrowy styl życia:
7 października, krakowskie Błonia
godz. 10 - biegi dla dzieci
godz. 11 - start biegu "5 na dobry początek"

Szczegółowe informacje:
www.bieg.cm-uj.krakow.pl14
wrzesień
2017

„Magia ogrodów”

II ogólnopolski konkurs poetycki

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz kolega, mgr farm. Krzysztof Kokot, zajął trzecie miejsce w II ogólnopolskim konkursie poetyckim „Magia ogrodów” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej. Poniżej nagrodzony wiersz – serdecznie gratulujemy!

* * *

Klauzura

wczoraj była ryba
dziś czysta bielizna
to jutro niedziela

nie pójdę do ogrodu
stare ciało odpocznie
ku bożej chwale

zazdroszczę Adamowi
wygnanemu z ogrodów
za pierwszą miłość

szałwie, tymianki, mięty
zapatrzone w słońce
ku bożej chwale

ja muszę tu zostać
choć wyblakły habit
drze się z rozpaczy

kto jednak będzie
pieścił mój ziemski ogród
ku bożej chwale

ale wystarczy nie jeść
otworzą celę i zrobię krok
ku ogrodom niebiańskim


Krzysztof Kokot (Nowy Targ)

* * *

Źródło:
Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej
II ogólnopolski konkurs poetycki „Magia ogrodów” – laureaci
Relacja z rozdania nagród w II konkursie „Magia ogrodów”11
wrzesień
2017

VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/Regaty_2017.jpg
W dniach 7-9.09.2017r w Pięknej Górze koło Giżycka odbyły się VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Organizatorem tradycyjnie była OIA Olsztyn. Regaty rozegrano na jeziorze Kisajno. Na starcie stanęło 20 jachtów. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: O Puchar Prezesa NRA i o Puchar Prezesa ORA Olsztyn . Naszą Izba tradycyjnie wystawiła trzy załogi. Patrząc na pogodę tym razem można śmiało powiedzieć, że były to zawody tylko dla " twardzieli" :-) W pierwszym dniu regat nastąpiło załamanie pogody co skutkowało zimnem, zachmurzenie, mgłą i deszczem. Natomiast drugi dzień rozpoczął się flautą i deszczem.Dopiero przy tzw.długim biegu słoneczko zaczęło zerknąć zza chmur.

Po zaciętej walce Mistrzem Polski została załoga z OIA Łódź ze sternikiem Wiktorem Napiórą .Załoga ta zwyciężyła w obu kategoriach. Gratulujemy !

Z naszej reprezentacji najlepsze 7 miejsce zdobyła załoga w składzie: Przemek Szybka - sternik, Ania Rowińska, Maryla Petlic- Jedynak, Piotrek Zając. Pozostałe załogi w skladach : Maja Janik-sternik, Joasia Piątkowska -Kowalik ,Zuza i Heniu Koler,Ola Bajołek ,Czarek Duliasz i Marta Polak -sternik, Andrzej Polak, Monika Diejanowa,Basia Pieszczek,Ewa Żółtek, uplasowały się w połowie stawki. Zdobyliśmy również nagrodę Fair Play. Ponadto załoga z Mają Janik jako sternikiem została najbardziej rozrywkową załogą na tegorocznych regatach.

Nagrody wręczyli Prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i Prezes ORA Olsztyn Roman Grzechnik.
Wszystkim żeglarzom gratulujemy sukcesów a organizatorom kolejnej świetnej, integrującej farmaceutów, imprezy.

[ ZDJĘCIA ]

mgr farm. Małgorzata Lelito08
wrzesień
2017

Życzenia i zaproszenie

Drodzy Farmaceuci!
Skończyły się wakacje i czas urlopów. Szybkimi krokami zbliża się Święto Waszych Patronów: Św. Kosmy i Damiana.
Z tej okazji życzę Wam Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości w Waszej pracy.

Zapraszam serdecznie na Mszę Świętą, którą będę sprawował w Waszej intencji w sam dzień Kosmy i Damiana, czyli 26 września (wtorek) o godz. 17. 30. Jak zawsze będzie ona w kościółku kapucynów na ul. Loretańskiej 11.

Wasz kapelan br. Krzysztof Niewiadomski OFMCap

P.S. Można jeszcze zapisywać się na Drugą Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów. Pierwsza była w Krakowie, na miejsce drugiej wybrano Niepokalanów. Będzie ona w dniach 7-8 października. Szczegółowe informacje i zapisy:
http://www.sfkp.pl/art,druga-ogolnopolska-pielgrzymka-farmaceutow-do-niepokalanowa-7-8-x-2017.html

Proszę o zgłoszenie chęci wyjazdu również na krakowski mail duszpasterstwa farmaceutów: duszpfarmkrak@gmail.com. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość uczestników, będzie można zorganizować bus z Krakowa.06
wrzesień
2017

Druga Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów

7 – 8 października 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20170906_Plakat_s.jpg
Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich farmaceutów i pracowników aptek oraz ich rodziny na Drugą Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów do Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 07-08 października 2017 roku. Pielgrzymkę poprowadzi o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFMCap. z KUL-u. Pielgrzymka będzie poprowadzona w duchu osobistego oddania się Maryi w roku ważnych rocznic: 100 lecia objawień w Fatimie, 140 lat objawień w Gietrzwałdzie oraz 300 lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Będzie to czas na zatrzymanie, refleksję i modlitwę. W programie konferencje duchowe, między innymi na temat przesłania orędzia fatimskiego oraz św. Maksymiliana Kolbe. Będzie to też okazja, by się spotkać i być razem. Odnowić albo zawiązać nowe przyjaźnie. Każdy znajdzie, to czego najbardziej potrzebuje w Matczynym Sercu Niepokalanej, tylko trzeba się wybrać i na chwilę zostawić, to obecne teraz, nieraz trudne, zagonione i przytłaczające.

Szczegóły na załączonym plakacie i programie oraz na naszej stronie:
http://www.sfkp.pl/art,druga-ogolnopolska-pielgrzymka-farmaceutow-do-niepokalanowa-7-8-x-2017.html

PROGRAM (pdf)
Plakat (pdf)

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Prusak
Przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski28
sierpień
2017

II Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB

http://oia.krakow.pl/storage/20170630_Plakat_mtb_2017_s.jpg
II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie MTB
Warszawa Józefów Holiday Inn 23 września 2017r.


Zapraszamy Państwa do udziału w II Mistrzostwach Polski Farmaceutów w maratonie MTB, które odbędą się w Józefowie koło Warszawy 23 września 2017r. Organizatorem zawodów jest HURTAP SA przy współudziale Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny Gazeta Farmaceutyczna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej integracji farmaceutów z całej Polski, ich rodzin, dzieci, a także przyjaciół farmacji.

Szczegółowe informacje oraz program::
II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie MTB (pdf)

Regulamin Mistrzostw Farmaceutów 2017 (pdf)
Mistrzostwa MTB - zgłoszenie (pdf)

ZGŁOSZENIA:
Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres: karolina.sobczak@hurtap.com.pl lub biuro@mazoviamtb.pl
Formularze zgłoszeniowe można wysyłać do dnia 20 września, po tym terminie zgłoszenia dokonujemy w dniu zawodów w godzinach od 8 do 10:00.10
lipiec
2017

VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

7 – 9 września 2017 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie ma przyjemność zaprosić Państwa w dniach 7 – 9 września 2017 r. na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowym Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze koło Giżycka, nad malowniczym jeziorem Kisajno. Przewidujemy start ponad 30 jachtów!
http://oia.krakow.pl/storage/20170710_plakat-regaty-2017_s.jpg
Koleżanki i Koledzy!
W tym roku planujemy wystawienie trzech łódek na VI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Zapraszamy do udziału w regatach i reprezentowania naszej Izby. Ponadto zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd do kibicowania i odpoczynku w pięknym ośrodku. Planujemy transport autokarem na miejsce. Izba finansuje koszt wynajmu jachtów i transportu. Po stronie każdego uczestnika jest koszt pobytu.
Chętnych prosimy o telefoniczne zgłaszanie się do sekretariatu Izby (nr tel. 12-264-25-53) do 15 sierpnia 2017 r.


Informacja o regatach (pdf)
Program VI Żeglarskich Mistrzostw Polski Aptekarzy (pdf)
Koszty regat (pdf)
Regulamin regat (pdf)
Deklaracja uczestnictwa (doc)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot07
lipiec
2017

FotoFarm Ikona pliku typu pdf

III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla Farmaceutów

http://oia.krakow.pl/storage/20170707_fotofarm_fb_2017_s.jpg
III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Farmaceutów - FotoFarm

Źródło: http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/7179

Zapraszamy farmaceutów - amatorów fotografii do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Farmaceutów - FotoFarm, który jest organizowany przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach.

Termin składania prac upływa 29.09.2017 r.

Sponsorzy: Salus International Sp. z o.o., Alvogen

Celem Konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej w środowisku zawodowym aptekarzy, integracja oraz promocja zawodu i osób szczególnie utalentowanych w dziedzinie fotografii.

W konkursie może wziąć udział farmaceuta - członek dowolnej Okręgowej Izby Aptekarskiej, w następujących kategoriach:
1. "Apteka i aptekarz w obiektywie",
2. "Farmacja na świecie",
3. "Nie samą pracą żyje aptekarz",
4. "Varia".

Fotografie należy dostarczyć organizatorowi w dowolnej spośród poniżej wymienionych form:

a.) odbitki kolorowej bądź czarno-białej, na papierze fotograficznym, gdzie szerokość jest nie mniejsza niż 15 cm i nie większa niż 30 cm, a wysokość jest nie mniejsza niż 21 cm i nie większa niż 40 cm.

lub

b.) elektronicznej w formacie JPG w rozdzielczości minimum 300 DPI - około 3000 x 2000 pixeli (tj. około 25 x 17 cm), przesłanej na adres e-mailowy katowice.oia@gmail.com o wielkości pliku nie przekraczającego 5 MB lub zapisanej na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD) z tematem z tematem maila - konkurs fotograficzny.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie "Karty zgłoszenia do konkursu" (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz "Oświadczenia" (załącznik nr 2 do Regulaminu).

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe.

Termin składania prac upływa z dniem 29.09.2017 r.

Szczegóły zawarte są na stronie http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/7179

Załącznik:
Regulamin wraz z kartą zgłoszenia oraz oświadczeniem (pdf)16
czerwiec
2017

Medal Honorowy Za Zasługi dla Woj. Małopolskiego

dla Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

Brązowy Medal Honorowy Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego dla Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

16 czerwca br. Małopolska po raz 9 obchodziła swoje Święto. Uroczysta Gala odbyła w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Gospodarzami Gali byli: Marszałek Jacek Krupa oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska.
Najbardziej podniosłą chwilą Gali było wręczenie odznaczeń instytucjom i osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla regionu, promując go w Polsce i w świecie. Przyznano złote, srebrne i brązowe Medale Honorowe Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego oraz złote, srebrne i brązowe Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolskie.
Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie, której przyznano Brązowy Medal Honorowy Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego.
Medal przyznano w uznaniu za wzorowe wypełnianie zadań samorządu zawodu zaufania publicznego, w szczególności za dbanie o godność zawodu i jego należyte wykonywanie przez małopolskich farmaceutów zgodnie z prawem i zasadą etyki i deontologii zawodowej, a także owocną współpracę z samorządem terytorialnym.
Okręgową Izbę Aptekarską reprezentowali: Prezes ORA – mgr farm. Barbara Jękot, która w imieniu Izby odbierała medal oraz Wiceprezesi ORA – mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran i mgr farm. Jerzy Jasiński.
Gala Święta Małopolski zakończyła się widowiskiem muzyczno-multimedialnym do tekstów Stanisława Wyspiańskiego, pt. „Bądź jak meteor…”.

Więcej informacji na https://www.malopolska.pl/aktualnosci/samorzad/swieto-malopolski-i-wszystkich-malopolan

[ ZDJĘCIA ]

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran08
czerwiec
2017

Zaproszenie od br. Krzysztofa

Szczęść Boże!

Zapraszam serdecznie na ostatnie przed wakacjami spotkanie naszego duszpasterstwa farmaceutów. Odbędzie się ono 25 czerwca i będzie miało charakter rozmowy, dzielenia się, tym razem nie zapraszam żadnego prelegenta. Proponuję, aby przynieść swoje zdjęcia z pielgrzymki do Lourdes, nie wiem ile ich zdążymy obejrzeć, ale trochę się uda. Będę miał komputer i rzutnik, aby to wyświetlić. Spotkanie na salce zacznie się o 17.30. Wcześniej zapraszam na mszę o 16.30, jest to niedziela, więc tym razem nie będzie naszej intencji. Adres oczywiście ten sam, kapucyni, ul Loretańska 11, Kraków.

Wasz duszpasterz, br. Krzysztof02
czerwiec
2017

II Spływ Kajakowy Aptekarzy Ikona pliku typu pdf

18 czerwca 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20170602_kajaki2017_s.png
II SPŁYW KAJAKOWY APTEKARZY SZLAKIEM STRUGI FOLUSKIEJ
TRASA: OSTRÓWCE - BARCIN 11 km
TERMIN: NIEDZIELA 18 CZERWIEC 2017

Szczegóły w załączniku:
II Spływ Kajakowy Aptekarzy (pdf)24
maj
2017

II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20170524_rafting_s.JPG
W dniach 19 – 21 maja 2017 r. w ośrodku Kolna w Krakowie odbyły się II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu organizowane przez naszą Izbę. Zgłosiło się 12 załóg. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: „o Puchar Prezesa NRA” i „o Puchar Prezesa OIA Kraków”. Dwie załogi startowały w kategorii Gość – Sponsor, poza klasyfikacją ogólną. Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się o godz. 10.00. Powitaliśmy gości, sponsorów i zawodników. A potem były: rozgrzewka, szkolenie z instruktorami i wreszcie pełne emocji rozpoczęcie spływów. Równolegle, nieopodal, trwał Piknik Rodzinny. Zadbaliśmy o dużo atrakcji dla dzieci i rodziców. Uśmiechnięte twarze „milusińskich” świadczyły o atrakcyjności Pikniku. Impreza miała również akcent charytatywny. Przedstawiciele fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” zbierali do puszek datki na potrzeby swoich podopiecznych.

Oto wyniki zawodów. Puchar Prezesa NRA i tytuł Mistrza Polski Farmaceutów w Raftingu 2017 zdobyła załoga Hurtapu z Wiktorem Napiórą jako kapitanem. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła załoga z Olsztyna (Roman Grzechnik – kapitan). Na trzecim miejscu uplasowała się załoga z kapitanem Piotrem Brukiewiczem z Katowic.
Puchar Prezesa OIA Kraków zdobyła nasza załoga męska w składzie: Przemysław Szybka – kapitan, Aleksander Dymek, Andrzej Snopkowski, Michał Marecki. Najlepszą załogę kobiecą tegorocznych Mistrzostw stworzyły farmaceutki z Łodzi z Izabelą Kromkowską jako kapitanem. Nagrodziliśmy również najlepszą załogę mieszaną. Została nią załoga NIA w składzie: kapitan –Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Małgorzata Pietrzak, Paweł Chrzan i Paweł Stelmach. Jak widać, rok 2017 jest bardzo dobry dla tej załogi...
Na uwagę zasługują również załogi dzielnie walczące w kategorii Gość – Sponsor. Ta waleczność również została nagrodzona.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom zawodów, którymi byli: hurtownie: Hurtap i Neuca, Fokus Pharma, Fagron, Eka Medica, Elfa Pharm, Aviva, Relaksmisja, Nespresso, Szpital wielospecjalizacyjny im. Stanleya Dundricka w Skawinie i Kajakowe Południe.pl
Zakończyliśmy kolejną imprezę sportową, integrującą farmaceutów z całej Polski, wspólną kolacją grillową i dyskoteką. Kolejne Mistrzostwa już za rok... ZAPRASZAMY!

[ ZDJĘCIA ]

Skarbnik Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Małgorzata Lelito15
maj
2017

I Pielgrzymka Farmaceutów Krakowskich

29 maja – 5 czerwca 2017 r.

UWAGA! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
http://oia.krakow.pl/storage/20170327_PLAKAT_pielgrzymka_s.jpg
Plan Pielgrzymki (pdf)

Warunkiem udziału w Pielgrzymce jest wpisanie się na listę oraz wpłata zaliczki w wysokości 1000,00 zł na poniższe konto z dopiskiem "PIELGRZYMKA".

Numer konta: 37 1500 1142 1211 4007 6583 0000


UWAGA! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!10
maj
2017

Biegiem na Bagry 3!

– relacja

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbyła się impreza sportowa pod hasłem „Biegiem na Bagry 3!” organizowana przez Stowarzyszenie Biegaczy ITMBW Kraków (I Ty Możesz Być Wielki). Startowało ok. 600 osób. Patronat Honorowy nad imprezą objął Wojewoda Małopolski, Józef Pilch. W ramach zawodów odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz bieg na 3 km oraz dwa główne na dystansie 10 km. Partnerem głównym była Dzielnica XIII Podgórze. Jednym z partnerów imprezy była również Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.

Na starcie biegu głównego dookoła Zalewu Bagry stanęło 334 zawodników, a wśród nich farmaceuci. Niestety paru naszych uczestników „zmogła” choroba. Trasa nie była łatwa, ale zawodnicy dali z siebie wszystko. Pogoda była jak w przysłowiowym kwietniu: „trochę lata, trochę zimy” – świeciło słońce, padał deszcz na zmianę ze śniegiem.

W kategorii farmaceutki najlepszy czas uzyskała Ewa Lech, drugi – Kornelia Indyka, a trzeci – Monika Korzeniowska. Wśród farmaceutów najlepszy okazał się Dziekan UJ – prof. dr hab. Jacek Sapa, drugi – Adam Onik. Medale i puchary wręczała między innymi Skarbnik OIA w Krakowie – mgr farm. Małgorzata Lelito. W fotoreportera „wcieliła” się Sekretarz OIA w Krakowie – mgr farm. Maryla Lech. Gratulujemy naszym sportowcom!

Cieszymy się, że farmaceuci stawiają na zdrowy tryb życia i włączają się w ogólnopolskie imprezy sportowe.

[ ZDJĘCIA ]

Sekretarz Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Maryla Lech08
maj
2017

II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

Kraków, 19 – 21 maja 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20170508_kolor_zaproszenie_s.png
Przypominamy, że w dniu 20 maja 2017 r. Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie organizuje II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu i Piknik Rodzinny dla Farmaceutów, ich rodzin i przyjaciół w ośrodku Olimpijskim „KOLNA”, położonym na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, 6 km od centrum Krakowa.

W programie (godz. 11.00 – 16.00):
• warsztaty artystyczne i plastyczne
• dmuchany zamek i zjeżdżalnia
• malowanie buzi
• balonowe zwierzaki
• ogromne bańki mydlane
• gry i zabawy z animatorem
• klockolandia
• gry planszowe
• nauka jazdy na rolkach
• dla zmęczonych kącik RELAKSMISJA
• poczęstunek
http://oia.krakow.pl/storage/20170508_face_s.jpg
Zapraszam również do kibicowania zawodnikom walczącym o trofea w II Mistrzostwach Polski Farmaceutów w Raftingu.

Serdecznie zapraszam koleżanki i kolegów farmaceutów z rodzinami i przyjaciółmi!

Prezes ORA w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot

http://oia.krakow.pl/storage/20170328_plakat_rafting03_s.jpg
PLIKI DO POBRANIA:
Pismo informacyjne (pdf)
Program zawodów (pdf)
Regulamin (pdf)
Deklaracja uczestnictwa (doc)
Informacje szczegółowe (płatności) (doc)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
– Organizatorzy28
kwiecień
2017

Zaproszenie

Szczęść Boże!

Przed nami długi weekend, zanim się rozpocznie, jeszcze raz zapraszam na sobotnie spotkanie duszpasterstwa farmaceutów, które będzie po tym weekendzie, 6 maja. O godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencjach złożonych przez Was na karteczkach w zakrystii przed mszą, potem spotkanie na salce. Naszym gościem, z racji roku świętego brata Alberta, będzie siostra Zofia, albertynka, kierowniczka domu dla bezdomnych kobiet w Krakowie. Opowie o bracie Albercie i pracy albertyńskiej.
Serdecznie zapraszam!

Wasz kapelan, brat Krzysztof.25
kwiecień
2017

Drugie spotkanie w ramach programu „Długowieczni”

Drugie spotkanie z seniorami miasta Krakowa w ramach programu „Długowieczni”

W dniu 21 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10 odbyło się kolejne spotkanie seniorów miasta Krakowa z przedstawicielami Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.

Było to już drugie ze spotkań organizowane w ramach programu kampanii społecznej „Długowieczni” koordynowanego przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Andrzeja Kuliga.

Tematem spotkania była „Homeopatia – fakty i mity”.
Prezentację przedstawiła mgr farm. Barbara Jękot – Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie. Posiada specjalizację I stopnia z farmacji aptecznej, ukończone kursy z homeopatii I i II stopień CEDH. Kursy z homotoksykologii i homeopatii klinicznej.

Po wykładzie rozpoczęły się pytania i dyskusja na temat stosowania, bezpieczeństwa i roli leków homeopatycznych. Spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych – pytań i wątpliwości było dużo, a na każde wyczerpująco i fachowo odpowiadały nasze koleżanki farmaceutki reprezentujące Okręgowa Izbę Aptekarką w osobach:
mgr farm. Maryla Lech – posiada specjalizację z farmacji aptecznej i specjalizację z toksykologii. Ukończone kursy specjalistyczne z homeopatii (CEDH) i homotoksykologii.
mgr farm. Urszula Bodzoń – ukończone kursy specjalistyczne z homeopatii i homotoksykologii.
mgr farm. Teresa Płoszczańska – ukończyła Studia Podyplomowe „Homeopatia w Medycynie Niekonwencjonalnej i Farmacji” oraz kursy specjalistyczne z homeopatii (CEDH) i kurs homeopatii klinicznej.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot11
kwiecień
2017

Spotkanie w ramach programu „Długowieczni”

7 kwietnia 2017 w salach Dietla i Portretowej w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3-4 odbyło się spotkanie seniorów z farmaceutami z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.
Spotkanie zorganizowane było w ramach programu kampanii społecznej „Długowieczni” koordynowanego przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Andrzeja Kuliga.
W trakcie spotkania seniorzy mieli możliwość wysłuchania wykładu „Leki i suplementy diety: czego nie przeczytasz w ulotce”, który wygłosili mgr farm. Effiom Uman-Ntuk i mgr Paweł Konrad Tuszyński – współwłaściciele „Apteki u Farmaceutów”. Wykład poświęcony był między innymi omówieniu różnic między lekami i suplementami diety, wskazaniami i przeciwwskazaniami do ich stosowania, a także markom parasolowym i pozostałemu asortymentowi, jaki znajduje się w aptekach.
Po wykładzie, przez blisko godzinę przy stolikach w sąsiedniej sali indywidualnych informacji na temat leków i suplementów diety, interakcji lekowych udzielali mgr farm. Barbara Jękot, mgr farm. Elżbieta Rzasa-Duran, mgr farm. Marta Polak, mgr farm. Jerzy Jasiński.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot11
kwiecień
2017

Zaproszenie

Przeżywamy obecnie rok świętego brata Alberta, ustanowiony zarówno przez Episkopat jaki i Sejm. Dlatego zaprosiłem na nasze następne spotkanie specjalnego gościa. Będzie to siostra Zofia Miksztal, albertynka, kierowniczka przytuliska dla bezdomnych kobiet w Krakowie na ul. Malborskiej. Zapowiada się ciekawe, dynamiczne spotkanie, siostra jest przebojowa osobą, zadałem jej temat: Święty br. Albert oraz życie i posługa sióstr albertynek na przykładzie przytuliska na ul. Malborskiej. Poprosiłem ją także o przywiezieni jakichś wyrobów rękodzielniczych, które są dziełem mieszkanek domu. Dodam tylko, że spotkanie będzie 6 maja, w kościele kapucynów, najpierw Eucharystia o 17.30, dalsza część na salce.

br. Krzysztof Niewiadomski10
kwiecień
2017

Życzenia

http://oia.krakow.pl/storage/20170410_Wielkanoc_2017_s.jpgRadosnych Świąt Wielkanocnych życzy br. Krzysztof Niewiadomski – duszpasterz farmaceutów05
kwiecień
2017

VI Mistrzostwa OIA w Piłce Nożnej Halowej

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20170406_pilka_s.jpg
W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Sosnowcu odbyły się VI Mistrzostwa Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej. W tym roku Mistrzostwa cieszyły się najwyższa jak dotąd frekwencją – uczestniczyło aż 11 Okręgowych Izb Aptekarskich, tj. Ubiegłoroczny Mistrz Polski – Reprezentacja Śląskiej OIA (tradycją stało się, że Mistrz organizuje kolejną edycję Mistrzostw), Reprezentacje OIA Łódź, OIA Poznań, OIA Gdańsk, OIA Szczecin, OIA Bydgoszcz, OIA Bielsko-Biała, OIA Kielce, debiutanci z OIA Rzeszów i OIA Warszawa oraz już po raz piąty reprezentacja OIA Kraków w składzie: Piotr Zając (kapitan), Tomasz Płatek, Karol Czaja, Maciej Krygowski, Wojciech Ślusarczyk, Adrian Wolbiś, Michał Wojciechowski, Piotr Knapik, Konrad Śmietana, Marcin Gwóźdź, Michał Szczęsny oraz Arkadiusz Litwin.

Po ubiegłorocznym „srebrze” aspiracje w drużynie Krakowskich DRUG-onów były Mistrzowskie, dodatkowo wzmocnienie składu w postaci dwóch świeżo upieczonych Magistrów Farmacji – Wojciech Ślusarczyka i Adriana Wolbisia – rozpalały nadzieje na złoto, a jak było – poniżej krótka relacja.

W piątek 31.03.2017 roku o 20:00 zaczęło się uroczyste powitanie oraz losowanie grup Mistrzostw. Ze względu na ilość drużyn (11) konieczny był podział na nierówne grupy – Grupa A i B – po 4 drużyny, Grupa C – 3 drużyny. Rozstawieni byli 3 poprzedni Mistrzowie, tj. Katowice, Łódź i Poznań. Z oczywistych względów każda OIA chciała trafić do grupy C… Losowanie przeprowadzone przez Panią Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – mgr farm. Elżbietę Piotrowską-Rutkowską oraz Koordynatora Komisji NRA ds. kultury, sportu i rekreacji – mgr farm. Małgorzatę Lelito okazało się dla nas mało łaskawe – trafiliśmy do grupy B razem z reprezentacjami OIA Katowice, OIA Gdańsk i OIA Rzeszów.

Pierwszy mecz w naszej grupie zakończył się zwycięstwem Gdańska nad Katowicami 3-2. Dla Nas Turniej rozpoczął się meczem z debiutantem – Rzeszowem i musieliśmy wytoczyć najsilniejsze działa. Wygraliśmy po dobrym meczu 4-2. Następny mecz z Gdańskiem, czyli jednym z pretendentów do tytułu Mistrza był kwintesencją całorocznych przygotowań – wygraliśmy po bardzo dobrym meczu, w którym wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku 4-0 i mieliśmy przed sobą mecz z Katowicami, które nie bez trudu wygrały 2-0 z Rzeszowem. Niestety z Katowicami przegraliśmy 0-3, co mimo wygranej Gdańska z Rzeszowem aż 6-1 dało nam 2 miejsce w Grupie B – Katowice wygrały grupę.

W fazie półfinałowej trafiliśmy na Łódź, która w grupie A wygrała wszystkie swoje mecze oraz Bydgoszcz, która trafiła do grupy C i przegrała z Poznaniem, ale zwyciężyła z Kielcami. Mecz z Łodzią był kolejnym z serii bardzo ciężkich i po dobrej grze i bramce turnieju Maćka Krygowskiego zremisowaliśmy 2-2. Mecz z Bydgoszczą był meczem o grę w finale, jednak nie daliśmy rady pokonać świetnie dysponowanego bramkarza przeciwnika i przegraliśmy 0-1 mimo widocznej przewagi. Przegrana z Bydgoszczą spowodowała, że zakończyliśmy turniej na niezłym 5 miejscu, ale niedosyt pozostał.

Turniej pokazał, że poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Drużyny mają po kilka kompletów strojów, dresy, żeby mięśnie nie zastygły, aż 5 drużyn miało swojego trenera, a nawet programy regeneracji mięśni. Dla nas oznacza to rok ciężkiej pracy, poszukiwania wzmocnień i nowych rozwiązań taktycznych! Turniej staje się bardzo prestiżowy i gromadzi w jednym czasie prawdopodobnie największą liczbę farmaceutów (w drużynach mogą grać jedynie magistrzy farmacji) – w tym roku szacunkowo około 110. Brakuje trochę kibiców, ale liczymy, że w przyszłym roku wsparcie z trybun dla naszej drużyny pozwoli cieszyć się z tytułu Mistrza.
DO BOJU DRUG-ony!!!

[ ZDJĘCIA ]

mgr farm. Tomasz Płatek28
marzec
2017

Biegiem na Bagry 3!

http://oia.krakow.pl/storage/20170328_Biegiem_na_Bagry3_plakat_s.png
Wszystkich farmaceutów, sympatyków biegania, zapraszamy do udziału w imprezie. Okręgowa Izba Aptekarska jest partnerem zawodów.
Zapisy na stronie organizatora, w kategorii Klub: Okręgowa Izba Aptekarska. Opłata startowa opłacona przez OIA Kraków (proszę zgłosić udział w sekretariacie Izby).
Na najlepszych czekają puchary i medale.

ZAPRASZAMY!23
marzec
2017

I Mistrzostwa Farmaceutów w Piłce Siatkowej

2 – 4 czerwca 2017 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20170323_siatkowka_s.jpg
I Ogólnopolskie Mistrzostwa Farmaceutów oraz Studentów Wydziałów Farmaceutycznych w Piłce Siatkowej

Regulamin + warunki uczestnictwa (doc)13
marzec
2017

Jubileusz 45-lecia Wydziału Farmaceutycznego

z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu

Jubileusz 45-lecia Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Źródło: http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/7057

Komunikat 3

Koleżanki i Koledzy, jak już informowaliśmy w komunikacie nr 2 - z okazji Jubileuszu 45-lecia Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu 21 kwietnia 2017 r. (piątek) organizowana jest przez Władze Wydziału i Dziekana - Panią prof. dr hab. Krystynę Olczyk, konferencja naukowa "Postępy w diagnostyce laboratoryjnej i farmakoterapii" z udziałem wybitnych naukowców.

Miejsce konferencji:
Kampus Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności 8 (udział bezpłatny), program dostępny na stronie http://www.konferencjafarmacja45.pl/page/9/

Wieczorem 21 kwietnia 2017 r. odbędzie się spotkanie towarzyskie absolwentów uczelni, którzy chcieliby miło spędzić czas w gronie "starych przyjaciół i znajomych".

Miejsce wieczornego spotkania:
Restauracja Szafranowy Dwór w Hotelu Szafran w Czeladzi, ul. Będzińska 82. Godz. 20.00 (tuż przy trasie W-wa - Katowice, przy M1 Czeladź)
http://www.hotelszafran.pl/kontakt

Gwarantujemy obiadokolację, rozrywkę, a dobrą atmosferę stworzą wszyscy absolwenci.

Odpłatność za udział w wieczornym spotkaniu: 100 zł od osoby.

Prosimy o dokonanie płatności do 7 kwietnia 2017 r. na konto bankowe Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach:

PKO I o/Katowice 59 1020 2313 0000 3002 0019 3508

z dopiskiem: imię i nazwisko, 45 lat SUM.

Uwaga:

Zarezerwowaliśmy także pokoje w Hotelu Szafran w Czeladzi - płatność indywidualnie w recepcji hotelu przez każdego uczestnika.
Preferencyjne ceny:
- pokój 1 os. - 149 zł,
- pokój 2 os. - 199 zł.

Osoby zainteresowane udziałem w "spotkaniu towarzyskim" oraz ewentualnie noclegiem w hotelu, proszę o wypełnienie formularza dostępnego na stronie:
http://www.katowice.oia.pl/formularze/spotkanie_towarzyskie_45_lat_sum___2017_04_211

Dodatkowe informacje:
Andrzej Bednarz - 603 193 247
Stanisław Dyląg - 602 530 300
Małgorzata Korzeńska-Sokół - 693 828 552

Z poważaniem
Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
mgr farm. Andrzej Bednarz08
marzec
2017

Orient w ekslibrisie K. Kmiecia

http://oia.krakow.pl/storage/20170308_exlibris_s.jpg
Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie GALERIA EKSLIBRISU serdecznie zaprasza TWÓRCÓW, KOLEKCJONERÓW i SYMPATYKÓW EKSLIBRISU na wystawę ORIENT w EKSLIBRISIE KRZYSZTOFA KMIECIA Kraków 2017.
Otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem przyjaciół ekslibrisu odbędzie się dnia 11 marca 2017 r. w sobotę o godz. 12.00 w sali nr 16 Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie przy ul. Sokolskiej 13.06
marzec
2017

Spotkanie z seniorami

– relacja

24 lutego 2017 r. po raz kolejny zaprosiliśmy naszych seniorów farmaceutów na spotkanie Karnawałowe z piosenką. Zainteresowanie ze strony seniorów przerosło nasze oczekiwania. Tegoroczny koncert, podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się w Pubie Kuranty w Krakowie. Przybyłych przywitała prezes ORA w Krakowie – Barbara Jękot. Zaprosiła wszystkich na poczęstunek oraz występ krakowskiego barda Pawła Orkisza. Zgodnie z naszą sugestią, koncert nosił tytuł „Płyniemy przez życie” i królowały w nim szanty, czyli piosenki żeglarskie. Ale nie zabrakło też ballad Leonarda Cohena, Włodzimierza Wysockiego czy miłosnych, przedwojennych polskich szlagierów. Akompaniowali mu po mistrzowsku Jarosław Miszczyk i Piotr Bzowski.
Paweł Orkisz zachęcił słuchaczy, z rewelacyjnym skutkiem, do włączenia się w koncert. Wszyscy doskonale się bawili. Oczywiście spotkanie miało też charakter towarzyski i było okazją do rozmowy z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami farmaceutami.
W spotkaniu wzięły udział: wiceprezes ORA – Elżbieta Rząsa-Duran i skarbnik ORA – Małgorzata Lelito (która też była jego głównym organizatorem).

[ ZDJĘCIA ]

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran17
luty
2017

Ogólnopolskie sympozjum rekolekcyjne Ikona pliku typu pdf

dla farmaceutów w Nałęczowie

http://oia.krakow.pl/storage/20170217_plakat_s.jpg
Szanowni Państwo,

Zapraszamy farmaceutów, studentów farmacji oraz innych pracowników służby zdrowia na ogólnopolskie sympozjum rekolekcyjne pt. Leczenie w ginekologii a nauka Kościoła Katolickiego, które odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku w Nałęczowie koło Lublina.
W programie wystąpienia: dr Moniki Szczepanik - Wykorzystanie modelu Creighton'a w diagnostyce cyklu kobiecego, dra Macieja Barczentewicza - Leczenie niektórych schorzeń kobiecych: endometriozy, zespołu policystycznych jajników, zaburzeń cyklu, mięśniaków, niepłodności oraz ks. dr. hab. Piotra Kieniewicza - Dystrybucja środków antykoncepcyjnych a farmaceuci.

Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:
http://www.sfkp.pl/art,leczenie-w-ginekologii-a-nauka-kosciola-katolickiego.html

Program:
http://www.sfkp.pl/userfiles/Program%20Sympozjum%20Rekolekcyjnego.pdf02
luty
2017

I Puchar Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim – relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20161209_PLAKAT_Puchar_Farmaceutow_s.jpg
28 stycznia br. miłośnicy „białego szaleństwa” zjechali do Istebnej koło Wisły, gdzie odbył się I Puchar Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorem zawodów była Śląska Izba Aptekarska oraz HURTAP. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny Gazeta Farmaceutyczna. Pierwsza edycja Pucharu Polski zgromadziła ogromną ilość uczestników. W sumie ponad 200 osób zebrało się na stoku Zagroń w Istebnej, z czego ponad 120 osób stanęło na starcie zawodów. Warunki były rewelacyjne, piękna słoneczna pogoda, świetnie przygotowany stok narciarski, łatwy ale długi przejazd dostosowany do umiejętności każdego kto tego dnia stanął na starcie. Wszystkiemu towarzyszyła na stoku muzyka, wspólna biesiada przy grillu i bardzo dobra organizacja. Każdy z uczestników, który przejechał slalom został uhonorowany pamiątkowym medalem, a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki. Wieczorem w Karczmie Ochodzita odbyła się impreza integracyjna dla wszystkich chętnych, a wspólnej zabawy i tańców nie było końca.

Reprezentację naszej Izby stanowili farmaceuci, ich rodziny i przyjaciele farmacji. W sumie 18 osób. Była to najliczniejsza grupa na zawodach z jednej OIA.
Sukcesy naszych zawodników też były liczne. W sumie zdobyliśmy 11 pucharów. Wśród farmaceutów miejsca na podium zdobyli:
– w kategorii K4: 3 miejsce Anna Rowińska
– w kategorii K5: 2 miejsce Małgorzata Lelito, 3 miejsce Anna Włodarczyk
– w kategorii M3: 2 miejsce Andrzej Snopkowski
– w kategorii M5: 3 miejsce Piotr Zając
Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy organizatorom za ciekawą imprezę sportową, a jednocześnie fantastyczną zabawę.

mgr farm. Małgorzata Lelito01
luty
2017

Spotkanie duszpasterstwa farmaceutów

– zaproszenie

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą w intencji farmaceutów i w naszych osobistych intencjach. Będzie ona 11 marca u kapucynów w Krakowie, ul Loretańska 11, o godz. 17. 30. Przed mszą można złożyć swoje intencje do koszyczka w zakrystii. Po Mszy Świętej możliwość spotkania się z innymi kolegami i koleżankami farmaceutami przy herbacie na salce. Dotrze do nas także gość specjalny z konferencją. Będzie nim tym razem ks. prof. dr hab. Andrzej Muszala, dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Założyciel i mieszkaniec pustelni w Beskidzie Małym. Tematem konferencji będzie Modlitwa i służba bliźnim w duchu Jezusa. Po niej nasz prelegent nie będzie uchylał się także od odpowiedzi na różne pytania i dyskusji.

Br. Krzysztof Niewiadomski, duszpasterz farmaceutów27
styczeń
2017

Zaproszenie

Drodzy Farmaceuci,

1. Serdecznie zapraszamy na sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów pt. „Leczenie w ginekologii a nauka Kościoła Katolickiego", które tym razem odbędzie się 17-19 marca 2017 r. w Nałęczowie koło Lublina. Poprowadzi je ks. Tomasz Dumański - Duszpasterz Farmaceutów Archidiecezji Lubelskiej.
W programie wystąpienia: dr Moniki Szczepanik - Wykorzystanie modelu Creighton'a w diagnostyce cyklu kobiecego, dra Macieja Barczentewicza - Leczenie niektórych schorzeń kobiecych: endometrioza, zespół policystycznych jajników, zaburzenia cyklu, mięśniaki, niepłodność oraz ks. dr. hab. Piotra Kieniewicza - Dystrybucja środków antykoncepcyjnych a farmaceuci. Zapisy przez stronę internetową! Proszę o rozesłanie zaproszeń do znajomych farmaceutów i studentów farmacji!
wszystkie szczegóły na stronie sfkp:
http://www.sfkp.pl/art,leczenie-w-ginekologii-a-nauka-kosciola-katolickiego.html

2. Poza tym zachęcam do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 r.

3. Już teraz zapraszam na Drugą Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów, tym razem do Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 7-8 października b.r. Pielgrzymkę poprowadzi o. prof. Andrzej Derdziuk, kapucyn z Lublina, pracujący na KUL-u. Jest to zaproszenie do odnowienia osobistej relacji z Matką Najświętszą, zawierzenia Jej trudnych spraw zawodowych i osobistych w roku wielkich rocznic: trzechsetlecia Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze; 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie; trzechsetlecia objawień Matki Bożej w Aparecida i stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Już teraz zbieram zapisy na te 3 wyjątkowe wydarzenia. Wcześniejsze ustalenie listy chętnych umożliwi w razie większej ilości osób zorganizowanie wspólnego transportu, a w razie mniejszej ilości podzielenie ceny paliwa i zwrot kosztów dla kogoś, kto mógłby zabrać innych swoim samochodem.

Br. Krzysztof Niewiadomski, duszpasterz farmaceutów w archidiecezji krakowskiej

Mail: duszpfarmkrak@gmail.com19
styczeń
2017

Komunikat

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy Farmaceuci oraz osoby związane z naukami i zawodem farmaceutycznym

Jak co roku serdecznie zapraszamy na Adorację Farmaceutów i Lekarzy w Bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach, ul. Panewnicka 76.
Pragniemy wspólnie modlić się o szczęśliwy rok 2017 w intencji wszystkich farmaceutów: magistrów i techników, seniorów i czynnych zawodowo, studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej ŚUM i słuchaczy Techników Farmaceutycznych oraz osób związanych z farmacją, naukowców, wykładowców i praktyków, a także lekarzy i pracowników pozostałych zawodów medycznych.
Prosimy, postarajmy się, aby w tym szczególnym dniu być razem i wzmocnieni wiarą oraz wzajemnym wsparciem mogli realizować nasze marzenia i zamierzenia dla dobra naszych pacjentów, naszego zawodu, nas samych i naszych rodzin.
Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o.dr Marcelin Pietryja, gwardian klasztoru. dyr. Herbarium św. Franciszka

Pozdrawiam najserdeczniej
Piotr Klima, Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polskich (informacje: mail: klimafarm@wp.pl, kom. 501088491)13
styczeń
2017

Farmaceuci dla Aleppo

http://oia.krakow.pl/storage/20170113_LogoFdA.jpg
Jesteś farmaceutą i chciałbyś zaangażować się w pomoc ofiarom wojny w Syrii ? Możesz to zrobić nie ruszając się sprzed komputera i nie wydając ani złotówki.

Zagłosujcie na mgr Rafała Hechmanna i wspólnie pomóżmy Syrii.

Mgr. Rafał Hechmann, jestem farmaceutą i wieloletnim pracownikiem humanitarnym. Niedawno został nominowany przez Magazyn Aptekarski do tytułu Farmaceuta Roku 2016. Zwycięzca wyłaniany jest przez innych farmaceutów w drodze głosowania internetowego.

Rafał chce podzielić się wygraną z osobami dotkniętymi konfliktem zbrojnym w Syrii poprzez wsparcie zakupu niezbędnych leków dla mieszkańców Aleppo i innych części tego ogarniętego piekłem wojny kraju. Akcja będzie mogła dojść do skutku dzięki współpracy z Polską Misją Medyczną pracującą na miejscu i niestrudzenie dostarczającą pomocy ofiarom konfliktu.

Rafał zwraca się z prośbą do wszystkich farmaceutów, którym nie jest obojętny los ofiar tego i innych kryzysów humanitarnych:

Nie proszę Was o głos, aby zostać Farmaceutą Roku. Proszę Was o głos, bo chcę abyśmy wszyscy zostali Farmaceutami Roku, abyśmy wspólnie dzięki tej wygranej zrobili coś fantastycznego razem, pomogli tysiącom osób !

Proszę Was o głos - jeżeli wygramy, środki uzyskane z nagrody chciałbym przeznaczyć min. na pomoc mieszkańcom Syrii. Dalsze środki przekażemy również innym społecznościom dotkniętym wojnami, katastrofami i wykluczeniem. Być może uda się na stałe zorganizować polskich farmaceutów do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w Polsce i na świecie, niech to będzie początek czegoś wspaniałego!.

Chcę Was prosić o pomoc, bo tylko razem możemy to osiągnąć.

Każdy farmaceuta może oddać 1 głos na 24 godziny. Każdy może więc oddać bardzo dużo głosów! Każdy dzień to nowa okazja na przybliżenie nas do celu. Głosowanie trwa do 30 kwietnia 2017.

JAK GŁOSOWAĆ ?

Głosować można tutaj:
http://magazynaptekarski.com.pl/

Rafał Hechmann jest drugim kandydatem. Głosować mogą farmaceuci, każdy może głosować raz dziennie (raz na 24h) aż do końca kwietnia. Przy oddawaniu głosu trzeba podać numer prawa wykonywania zawodu.

Wasz numer PWZ możecie znaleźć tutaj:
https://crf.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Search

Proszę Was również o udostępnianie i zapraszanie do wydarzenia znajomych farmaceutów!

Polub stronę akcji na Facebook i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/farmaceuci/13
styczeń
2017

Noworoczny Koncert Aptekarzy

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/2017013_koncert_2017_s.jpg
7 stycznia 2017 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Charytatywny Noworoczny Koncert Aptekarzy pt. „Bella Italia”.
Organizatorami koncertu była Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie i Agencja Artystyczna Violin&Piano. Koncert prowadziła Jolanta Suder.
Tym razem organizatorzy zaprosili znakomitych włoskich artystów operowych: Marię Tomassi (sopran), Federicę Carnevale (mezzosopran), Alberto Marucci (tenor) i Stefano Meo (baryton).
Koncert otworzyła Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie, witając zaproszonych gości, sponsorów i uczestników koncertu. Następnie wraz z Prezesem firmy Farmina życzyła wszystkim udanej zabawy i niezwykłych wrażeń.
W programie koncertu znalazły się najbardziej znane i niezwykle popisowe arie i duety operowe, oraz uwertury, między innymi z takich dzieł jak Carmen, Cyrulik Sevilski, Lekka Kawaleria, Potępienie Fausta, Samson i Dalila, Traviata, Turandot i inne.
Solistom tradycyjnie już towarzyszyła Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko. Warto podkreślić, że maestro Jerzy Sobeńko nie tylko perfekcyjnie dyrygował orkiestrą, ale sam dokonał aranżacji wszystkich wykonywanych utworów.
Doskonała muzyka, wspaniali artyści i orkiestra, a także klimat Sali koncertowej ICE sprawiły, że dla większości uczestników koncertu był to niezapomniany wieczór i spotkanie z wielką sztuką. Farmaceuci i przyjaciele farmacji kochający muzykę zostali na zakończenie zaproszeni do udziału w koncercie w 2018 roku.
Nie zabrakło akcentu charytatywnego. Decyzją organizatorów część wpływu z biletów została przekazana na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii „Cor Aegrum”.

Głównym sponsorem koncertu była firma Farmina.
Sponsorami: Bank Credit Agricole, Grupa Neuca, Oshee, 24 Management.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot13
styczeń
2017

Spotkanie opłatkowe

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20170113_spotkanie_oplatkowe.JPG
8 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników służby zdrowia z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
Spotkanie poprzedziła Msza Święta w bazylice oo. franciszkanów prowadzona przez bp Tadeusza Pieronka, na której homilię wygłosił ks. Robert Woźniak, a uczestniczyli m.in. Duszpasterze Farmaceutów i Lekarzy Archidiecezji Krakowskiej.
Po Mszy w auli obok bazyliki na przybyłych pracowników służby zdrowia czekał Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. W obecnym roku spotkanie było wyjątkowe, gdyż był to opłatek pożegnalny Księdza Kardynała przed jego odejściem na emeryturę.
Życzenia złożyli Kardynałowi przedstawiciele Izb Aptekarskiej i Lekarskiej, stowarzyszeń katolickich i osoby prywatne. W tym roku farmaceuci byli szczególnie zauważeni, ponieważ w imieniu Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie prezes Izby Barbara Jękot wręczyła Księdzu Kardynałowi statuetkę „Laur aptekarski”. Jak podkreśliła w swym przemówieniu prezes Jękot: „Nadanie Lauru Aptekarskiego Jego Eminencji Księdzu Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi to dowód uznania za Jego troskę o człowieka, szczególnie troskę duszpasterską o chorych i pracowników służby zdrowia, liczne spotkania z chorymi i przedstawicielami służby zdrowia, życzliwość i zainteresowanie sprawami zawodów związanych z ochroną zdrowia, a także zawsze ciepłe słowa otuchy i pociechy dla aptekarzy. My aptekarze zrzeszeni w OIA w Krakowie składamy szczególne podziękowanie za docenienie naszej grupy zawodowej oraz za powołanie dla nas Duszpasterza Farmaceutów Archidiecezji Krakowskiej w osobie wielebnego dr Krzysztofa Niewiadomskiego”.
Kardynał serdecznie podziękował za życzenia, nawiązał też w swoim wystąpieniu do aktualnej sytuacji politycznej w kraju, podkreślając, że obecnie najważniejsza jest zgoda i wzajemne zrozumienie. Następnie osobiście połamał się ze wszystkimi opłatkiem.
Jak w poprzednich latach, w trakcie spotkania bracia franciszkanie dali przepiękny koncert kolęd.

[ ZDJĘCIA ]

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran30
grudzień
2016

Życzenia Noworoczne oraz zaproszenie

Szanowni Państwo, Drodzy Siostry i Bracia!

Z okazji Nowego Roku 2017 składam Wam najlepsze życzenia wszelkiego dobra, błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym, zawodowym i rodzinnym.

Jednocześnie zapraszam serdecznie na opłatek dla służby zdrowia, który będzie 8 stycznia. Rozpocznie się on Mszą Świętą w bazylice franciszkanów na ul. Franciszkańskiej, o godz. 18.00. Następnie, po przejściu na aulę, będzie składanie życzeń.

Od lat opłatek ten jest jednocześnie spotkaniem z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który jak widziałem, z każdym osobiście starał się przełamać opłatkiem.

W tym roku nie może nas zabraknąć! Z dwóch powodów:
1. To opłatek pożegnalny Księdza Kardynała przed jego odejściem na emeryturę. Jak wiemy, przez wiele lat był on pasterzem tej archidiecezji, a jeszcze dłużej kapelanem Ojca Świętego. Jest niezapomniana okazja bliskiego spotkania z kimś, kto pięknie tworzył historię i sprawienia mu radości.
2. W tym roku farmaceuci będą szczególnie zauważeni, ponieważ w imieniu was wszystkich przedstawiciele Krakowskiej Izby Aptekarskiej wręczą Księdzu Kardynałowi Laur aptekarski.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam, będzie mi także miło przełamać się opłatkiem z Wami, to wspaniała okazja, aby także spotkać się ze sobą nawzajem. Jeśli macie kontakt z osobami nie będącymi na liście mailowej zaproście ich ustnie, miejsc starczy dla wszystkich. Szczególnie myślę o farmaceutach-emerytach i o studentach. Na spotkanie nie trzeba nic zabierać oprócz gorącego serca, opłatki będą przygotowane.

Zapraszam bardzo, bardzo, każdego, kto dał mi kiedyś swój mail, ale potem już nie mogliśmy się spotkać. Pamiętam o każdym z Was!

Ogarniam Was moją modlitwą,
Wasz duszpasterz br. Krzysztof28
grudzień
2016

Noworoczny Koncert Aptekarzy

Kraków, 7 stycznia 2017 r. (sobota), godz. 18.00

UWAGA!
Informujemy, że są jeszcze dostępne ostatnie bilety na Noworoczny Koncert Aptekarzy.


Prezes wraz z Okręgową Radą Aptekarską w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na Noworoczny Koncert Aptekarzy.
http://oia.krakow.pl/storage/20161110_koncert_2017_s.jpg
Szanowni Państwo

Z przyjemnością pragnę powiadomić, że 7 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 (sobota) w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się Noworoczny Koncert Aptekarzy pt. „Bella Italia”.
Tym razem do udziału w Koncercie zostali zaproszeni znakomici włoscy artyści operowi:
•    Maria Tomassi (sopran),
•    Federica Carnevale (mezzosopran),
•    Alberto Marucci (tenor) i
•    Stefano Meo (baryton).

    Solistom towarzyszyć będzie znana i lubiana Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko. Noworoczną Galę Aptekarzy poprowadzi jego autorka Jolanta Suder.
W programie koncertu usłyszymy najbardziej znane i niezwykle popisowe arie i duety operowe, wymagające wyjątkowych umiejętności wokalnych śpiewaków. Będą również znane uwertury.
Traviata, Carmen, Cyrulik Sevilski, Samson i Dalila, Potępienie Fausta, Turandot, Lekka Kawaleria to tylko niektóre tytuły wielkich dzieł operowych i operetkowych, z których wybrano najefektowniejsze fragmenty. Nie zabraknie również porywających pieśni neapolitańskich.
Z całą pewnością czeka Państwa niezapomniany wieczór z wielką muzyką oraz wspaniałymi artystami.
    Pragniemy poinformować, że bilety na Noworoczną Galę Aptekarzy są już w sprzedaży. Można je nabyć w następujących punktach: Filmotechnika, Rynek Główny 9 (dawny Pasaż Bielaka), telefony: 12-422-89-45, 12-421-23-43, Punkt Informacji Kulturalnej ul. Jana 2 oraz elektronicznie poprzez Firmę EVENTIM.PL udając się do każdego EMPIK-u.

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z koncertem prosimy o kontakt pod numerem 664 464 840.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot12
grudzień
2016

Towarzyski Klub Rowerowy Ikona pliku typu pdf

http://oia.krakow.pl/storage/TKR_s.jpg
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!
Chciałabym zainteresować Was aktywnym spędzaniem wolnego czasu na rowerach z naszym klubem oraz z firmami współpracującymi z nami.
Szczególnie polecam wyjazd do Calpe w Hiszpanii na tzw. trening kondycyjny dla pasjonatów wycieczek rowerowych przed sezonem 2017 r. zorganizowany przez MJPro Tour.

Wszelkie informacje znajdą Państwo w załączniku:
Towarzyski Klub Rowerowy (pdf)

TOWARZYSKI KLUB ROWEROWY
mgr farm. Maria Magdalena Skarżyńska
Tel. 12-636-20-8609
grudzień
2016

I Puchar Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim

http://oia.krakow.pl/storage/20161209_1_puchar_narty_s.jpg
Zapraszamy Państwa do udziału w I Pucharze Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim, który odbędzie się w Istebnej 28 stycznia 2017 r. Organizatorem zawodów jest Śląska Okręgowa Izba Aptekarska oraz HURTAP. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny Gazeta Farmaceutyczna. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej integracji farmaceutów z całej Polski, ich rodzin, dzieci, a także przyjaciół farmacji.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższych załącznikach.

Załączniki:
Pismo informacyjne (pdf)
Regulamin (pdf)
Zgłoszenie uczestnictwa (pdf)

• PLAKAT
http://oia.krakow.pl/storage/20161209_PLAKAT_Puchar_Farmaceutow_s.jpg

Zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach, prosimy o kontakt do 10 stycznia 2017 r.
Uwaga! OIA w Krakowie magistrom farmacji pokrywa koszt przejazdu oraz uroczystą kolację (opłacenie noclegu we własnym zakresie).
Wiceprezes ORA w Krakowie, mgr farm. Piotr Zając
tel. 603-550-402
e-mail: wiceprezes@oia.krakow.pl30
listopad
2016

Msza Święta w intencjach farmaceutów

Szczęść Boże!

Po wielu pięknych przeżyciach, które miały miejsce w powakacyjnych miesiącach, 3 grudnia (sobota) zapraszam na Mszę Świętą o 17.30 w intencjach farmaceutów. Intencje można złożyć do koszyka przed mszą w zakrystii. Po Eucharystii będzie spotkanie na salce klasztornej. Tym razem zaproszony jest gość specjalny, przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski, dr Małgorzata Prusak. Wygłosi prelekcję pt. „Problemy etyczne u kresu życia ludzkiego".
Serdecznie zapraszam, nie tylko farmaceutów, ale także waszych bliskich.

– Br. Krzysztof Niewiadomski, Wasz duszpasterz30
listopad
2016

V Konkurs Nalewek Własnej Receptury

– relacja

25 listopada br. odbyła się kolejna, V już edycja Konkursu Nalewek Własnej Receptury.

Organizatorami konkursu, tradycyjnie, były Okręgowa Izba Aptekarska wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie.
Gości powitała i zaprosiła do degustacji nalewek prezes ORA w Krakowie Barbara Jękot w towarzystwie wiceprezesa ORL dr Jerzego Friedigera oraz Dyrektora Muzeum prof. dr hab. Zbigniewa Beli .

Atmosfera konkursu w zabytkowych pomieszczeniach Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie była, jak zwykle wspaniała. Uczestnicy i goście konkursu byli zauroczeni miejscem, w którym odbywał się konkurs.

Zgodnie z regulaminem w konkursie brały udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej.
W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 25 nalewek. Oprócz nalewek z Krakowa i okolic były także nalewki za Śląskiej Izby Aptekarskiej, a nawet z Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej reprezentowanej osobiście przez Prezesa GORA dr Pawła Chrzana oraz dr Natalię Miękus i mgr Justynę Raupuk, którzy przyjechali specjalnie do Krakowa na konkurs nalewek.
Zgłoszone do konkursu nalewki prezentowały bardzo wysoki poziom i wybranie najlepszych było zadaniem bardzo trudnym.

Jury w składzie: przewodniczący - dr n. farm. Przemysław Szybka (OIA), lek. med. Regina Marucha-Sznajder oraz mgr farm. Aleksander Dymek (OIA) po degustacji i długiej dyskusji przyznało nagrody i wyróżnienia.
Najlepszą nalewkę wybrała także publiczność przyznając swoja nagrodę.

Oficjalne wyniki konkursu:
Nagroda Prezesa OIA: dr n. farm. Natalia Miękus z Sopotu – nalewka wytrawna Vino Vero (żurawina)
Wyróżnienie Prezesa OIA: lek. med. Tomasz Mierzwiński z Krakowa – nalewka słodka wiśniowa

Nagroda Prezesa OIL: mgr farm. Krzysztof Majka z Katowic– nalewka półsłodka Tinctura Flos Sambucus Nigra

Wyróżnienie Prezesa OIL: mgr farm. Anna Kowalik, mgr farm. Dominika Stępska-Bodzoń z Apteki Szpitalnej Szpitala Wielospecjalistycznego im. Stanleya Dudricka w Skawinie – nalewka słodka pomarańczowo-kawowa Tinctura Citri Aurantii et Coffeae Arabicae 2015

Nagroda Publiczności: mgr farm. Anita Molenda Krakowa – nalewka słodka z czarnej porzeczki

Nagroda Specjalna: Piotr Partyka z Rzeszowa – nalewka wytrawna Pigwówka

Nagrodzonym – GRATULUJEMY!

[ ZDJĘCIA ]

Pozdrawiam,
Przemysław Szybka07
listopad
2016

II Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Olsztyn, 26 listopada 2016 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20161107_2_plywackie_s.jpg
Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie zaprasza na II Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy, Olsztyn 2016. Zawody odbędą się 26 listopada 2016 r. od godz. 14:00

OIA w Olsztynie:
II Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Plakat
Regulamin
Zgłoszenie udziału02
listopad
2016

Spotkanie z Anną Gaudnik

18 listopada, godz. 18.00

http://oia.krakow.pl/storage/20161102_plakat_agaudnik_s.jpg
"Wielkim szczęściem cieszy się przez całe życie ten, który odkrył swoje powołanie. Odkrył albo był Ktoś kto mu w tym pomógł.

Radość z wykonywanego zawodu, refleksje których źródłem jest rozmowa z człowiekiem to wielki dar bo w świecie widzianym z tej perspektywy wszystko jest piękne. I o tym będzie spotkanie z Anną Gaudnik.

Wspomnienia, zadziwienia, humor i trochę wiedzy o zawodzie farmaceuty -wszystko ilustrowane zdjęciami i wykonanymi przez siebie rysunkami w formie prezentacji.27
październik
2016

V Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Kraków, 25 listopada 2016 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie mają przyjemność zaprosić członków zrzeszonych w wyżej wymienionych Izbach na piątą edycję Konkursu Nalewki Własnej Receptury.
http://oia.krakow.pl/storage/20161025_nalewki_5ed_s1.jpg
V Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Odbędzie się 25 listopada 2016 r. w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie. Początek o godzinie 18.00.
Wstęp wolny.

Załączniki:
Regulamin Konkursu Nalewek własnej receptury 2016 (pdf)
Zgłoszenie do 5 konkursu nalewek (doc)20
październik
2016

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów

do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach – relacja

W dniach 15 – 16 października br. odbyła się Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Wydarzenie to zostało opisane w mediach:

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów - 15.10.2016
Ks. dr hab. Lucjan Szczepaniak - I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów Katolickich - 15.10.2016

NaszDziennik.pl
I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów

Radio Maryja
Zakończyła się Pielgrzymka Farmaceutów do Łagiewnik11
październik
2016

Wycieczka do Gruzji

Wyjazd dedykowany jest dla farmaceutów (z rodzinami).

Szczegóły w załącznikach.

Dlaczego Gruzja? (pdf)
Propozycja wycieczki (pdf)06
październik
2016

II edycja Biegu "5 na dobry początek"

sobota 15 października 2016

http://oia.krakow.pl/storage/20161006_baner_biegi_s.png
II edycja Biegu o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum

Wszystkie informacje na temat II edycji Biegu "5 na dobry początek" na stronie:
www.bieg.cm-uj.krakow.pl04
październik
2016

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów

do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach

http://www.sfkp.pl/userfiles/LOgo%20Milosierdzie.jpg
Szanowni Państwo,
zapraszamy wszystkich farmaceutów (wraz z rodzinami) na Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w dniach 15-16 października b.r. Pielgrzymkę poprowadzi ks. dr hab. Lucjan Szczepaniak SCJ - ksiądz, lekarz, poeta, przyjaciel chorych w jednej osobie - kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Słowo powitalne wygłosi J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

Pielgrzymka jest organizowana między innymi przy współudziale Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

W programie pielgrzymki: Msza Św. w intencji całego środowiska farmaceutów Wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia Czuwanie modlitewne przy grobie św. Faustyny Kowalskiej Konferencje duchowe. Szczegółowy program i zapisy na stronie Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski: http://www.sfkp.pl/art,pierwsza-ogolnopolska-pielgrzymka-farmaceutow-15-16-x-2016.html

Program (pdf)
Plakat (pdf)03
październik
2016

Bilety na Koncert Jubileuszowy


Szanowni Państwo,
w związku z dużym zainteresowaniem obchodami 25-lecia odrodzenia samorządu aptekarskiego w Krakowie, które odbędą się 23 października 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zwieńczone Koncertem Galowym w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, informuję, że bilety na tę uroczystość można odbierać w tym tygodniu (od 3 do 7 października) w biurze OIA w Krakowie do godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy!


Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot28
wrzesień
2016

25-lecie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

*********************************************************************************
UWAGA!
Dostępne są jeszcze ostatnie bilety na uroczystą galę.
Zapraszamy po odbiór w godzinach funkcjonowania izby!
*********************************************************************************

http://oia.krakow.pl/storage/20160928_zaproszenie_cover_s.jpg
25-lecie powstania Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie mam przyjemność zaprosić członków naszej izby na obchody 25-lecia odrodzenia samorządu aptekarskiego w Krakowie, które odbędą się 23 października 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, ul. M. Konopnickiej 17.

http://oia.krakow.pl/storage/20160928_25lat_kh_s.jpgKomitet Honorowy 25-lecia odrodzenia Okręgowej Izby Aptekarskiej:
Józef Pilch – Wojewoda Małopolski
Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego
Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa
JM dr hab. med. Wojciech Nowak – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Prof. UJ dr hab. Jacek Sapa – Dziekan Wydziału farmaceutycznego CM UJ
Elżbieta Piotrowska-Rutkowska – Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

Program uroczystości:
Godz.14.30
• Rozpoczęcie obchodów
• Powitanie członków Komitetu Honorowego i zaproszonych gości
• Historia odrodzonej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie
• Recytacja wiersza Oda do Farmacji Krzysztofa Schreyera
• Wystąpienia gości
• Wręczenie odznaczeń

Godz.17.15 – 17.50
• Bankiet

Godz.18.00
• Koncert Galowy w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.


Udział w uroczystości jest bezpłatny dla farmaceutów członków Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Osoby towarzyszące mogą nabyć bilety w cenie 80 PLN. Bilety można odbierać w lokalu Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie od dnia 28.09.2016 do dnia 14.10.2016 lub do wyczerpania zapasów w godzinach urzędowania izby.

Obchody poprzedzi uroczyste poświęcenie sztandaru Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie podczas mszy świętej, która zostanie odprawiona 22 października 2016 r. o godz.16.00 w kościele Kapucynów przy ul. Loretańskiej 11 przez duszpasterza farmaceutów małopolskich brata Krzysztofa Niewiadomskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich farmaceutów, a w szczególności fundatorów sztandaru.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot
http://oia.krakow.pl/storage/20160928_25lat_sponsorzy_s.jpg14
wrzesień
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Maratonie MTB

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20160914_mtb_s.JPG
W dniu 10 września 2016 r. w Kępie koło Sochocina (Mazowsze) odbyły się I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Maratonie MTB. Zawody rozegrane zostały na piaszczystych i szutrowych szlakach leśnych otaczających Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort. Organizatorem zawodów była hurtownia farmaceutyczna Hurtap S.A. przy współudziale Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny Czasopismo Aptekarskie. Frekwencja była spora, bo na starcie stanęło ponad 100 zawodników. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: dzieci (pętla 5 km) oraz dorośli (dwie pętle, w sumie 15 km). Dorośli startowali z dwóch sektorów: I sektor – farmaceuci, II sektor – przyjaciele farmacji. Z krakowskiej OIA w zawodach uczestniczyło sześć osób: czterech farmaceutów oraz dwóch przyjaciół farmacji. Zawody uroczyście otworzył Prezes Hurtowni Hurtap Wiktor Napióra oraz Przewodnicząca Komisji kultury, sportu i rekreacji NIA – Małgorzata Lelito.

Podczas zawodów było słonecznie, ale także upalnie, co generowało spore ilości pyłu unoszącego się podczas przejazdu zawodników. Po zaciętej, ale fair play walce ekipa z Krakowa zdobyła aż 5 pucharów (trzy pierwsze miejsca i dwa trzecie). Mistrzem Polski w kategorii K2 została mgr farm. Ewa Lech, Mistrzem Polski w kategorii przyjaciół farmacji K4 została Aleksandra Bajołek, Mistrzem Polski w kategorii M4 został dr n. farm. Przemysław Szybka. Brązowy medal w kategorii K5 zdobyła mgr farm. Małgorzata Lelito. Na podium (brązowy medal) w kategorii K3 znalazła się także mgr farm. Barbara Bochenek, której pomimo groźnie wyglądającego wypadku spowodowanego przez inną zawodniczkę udało się dojechać do mety na wysokiej pozycji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów, a organizatorom dziękujemy za zorganizowanie świetnej imprezy.

[ ZDJĘCIA ]

dr n. farm. Przemysław Szybka08
wrzesień
2016

V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/20160908_v_regaty.jpeg
W dniach 2 – 4 września 2016 r. w Piaskach koło Rucianego-Nidy odbyły się V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty rozegrano na jeziorze Bełdany. Na starcie stanęło 19 jachtów. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: o Puchar Prezesa NRA, o Puchar Prezesa OIA Olsztyn, statuetkę najlepszego sternika. Nasza Izba tradycyjnie wystawiła trzy załogi. Regaty uroczyście otworzył gospodarz, Prezes ORA Olsztyn – Roman Grzechnik oraz Prezes NRA – Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.
Pogoda podczas zawodów była idealna, było wietrznie, jednak słonecznie. Po zaciętej, ale fair play walce, Mistrzem Polski została załoga z Białegostoku. Drugie miejsce zajęła załoga z Łodzi, a trzecia lokata przypadła ekipie z Olsztyna. Z naszej reprezentacji najlepsze 5 miejsce zajęła załoga z Przemkiem Szybką jako sternikiem. 10 miejsce zajęła druga nasza załoga ze sternikiem Mają Janik. Trzecia nasza załoga, pod moim kierownictwem, już tradycyjnie była tą... pechową. Tym razem podczas jednego z wyścigów urwał się fał grota i musieliśmy wymienić łódkę. W związku z tym, miejsce też zajęliśmy to... pechowe. Optymizm i dobry humor nas jednak nie opuszczał, co skutkowało nagrodą: najbardziej rozśpiewana załoga regat!

Wszystkim żeglarzom gratulujemy sukcesów, a organizatorom dziękujemy za zorganizowanie świetnej imprezy.
Podziękowania należą się również sponsorom: Neuce, Hurtapowi i OIA Olsztyn.

Kolejne Regaty już za rok...

[ ZDJĘCIA ]

– mgr farm. Małgorzata Lelito04
wrzesień
2016

Zaproszenie na Mszę św.

26 września 2016 r.

Duszpasterz Farmaceutów, br. Krzysztof Niewiadomski, zaprasza na Mszę Świętą w Dzień Patronów Farmaceutów, św. Kosmy i Damiana. Będzie ona celebrowana 26 września w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, ul. Loretańska 11, o godz. 17.30.
Przed Eucharystią można w zakrystii złożyć szczegółowe intencje, które będą wyczytane podczas modlitwy.

Z poważaniem i pozdrowieniami,
– br. Krzysztof08
sierpień
2016

I Podkarpacki Rajd Rowerowy Farmaceutów

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w I Podkarpackim Rajdzie Rowerowym Farmaceutów wraz z Przejazdem Kolejką Wąskotorową. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty żonglowania, psychologii biznesu i rozwoju osobistego. Zapraszamy również osoby, które wezmą udział w alternatywnej wersji imprezy i zechcą powitać naszych rowerzystów na mecie.

Szczegóły w linku:
http://www.poia.pl/pliki/rajd_rowerowy_2016.pdf03
sierpień
2016

Cudowna Moc Bukietów 2016

Kraków Mały Rynek, 15 sierpnia 2016 r. (poniedziałek)

http://oia.krakow.pl/storage/20160803_cmb_s.jpg
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach “Cudowna Moc Bukietów”.

informacja (pdf)
plakat/program (pdf)

[ instytutdziedzictwa.pl | cudownamocbukietow.pl | mcef.pl ]25
lipiec
2016

„Farmaceuta Roku”

– plebiscyt „Magazynu Aptekarskiego”

http://oia.krakow.pl/storage/20160725_Plebiscyt_Farmaceuta_Roku_s.jpg
„Magazyn Aptekarski” organizuje plebiscyt na „Farmaceutę Roku”. Szukamy farmaceutów, którzy prężnie działają na rzecz aptekarstwa niezależnego i próbują jednoczyć środowisko. Zachęcamy wszystkich farmaceutów do wskazania osób, które zasługują na to zaszczytne wyróżnienie. Kandydatów można zgłaszać poprzez stronę www.magazynaptekarski.com.pl/20
lipiec
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie MTB

http://oia.krakow.pl/storage/20160720_mtb_s.jpg

Naczelna Izba Aptekarska zaprasza do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Polski Farmaceutów w maratonie MTB, które odbędą się w Kępie koło Sochocina 10 września 2016 roku. Organizatorem zawodów jest firma HURTAP S.A. przy współudziale Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi.

informacja na stronie NIA oraz pliki do pobrania
Więcej informacji: HURTAP SA15
lipiec
2016

V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

2 – 4 września 2016 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20160719_olsztyn_zaglowki.jpg
Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 2 – 4 września 2016 r. V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w hotelu Mazurski Raj Hotel, Marina & SPA w malowniczym zakątku nad jeziorem Bełdany niedaleko Rucianego-Nidy, Piaski 5. Organizatorem technicznym wspomagającym Okręgową Izbę Aptekarską w Olsztynie jest firma FORSAIL. Przewidujemy start ponad 30 jachtów.

Załączniki:
V Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy, pismo przewodnie (pdf)
Koszt udziału pobytu uczestników (doc)
Deklaracja uczestnictwa (doc)

Zgłoszenia należy składać w biurze OIA w Krakowie do 31 lipca 2016 r.:
e-mail: biuro@oia.krakow.pl / tel. 12-264-25-5329
czerwiec
2016

FotoFarm

II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla Farmaceutów

http://oia.krakow.pl/storage/20160629_II_Konkurs_fotograficzny_FotoFarm_s.jpg
II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Farmaceutów - FotoFarm

Zapraszamy farmaceutów - amatorów fotografii do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Farmaceutów - FotoFarm, który jest organizowany przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach.

Celem Konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej w środowisku zawodowym aptekarzy, integracja środowiska oraz promocja zawodu i osób szczególnie utalentowanych w dziedzinie fotografii.

W konkursie może wziąć udział farmaceuta - członek dowolnej Okręgowej Izby Aptekarskiej, w następujących kategoriach:
1. "Apteka i aptekarz w obiektywie",
2. "Farmacja na świecie",
3. "Nie samą pracą żyje aptekarz",
4. "Varia".

Fotografie należy dostarczyć organizatorowi w dowolnej spośród poniżej wymienionych form:
a.) odbitki kolorowej bądź czarno-białej, na papierze fotograficznym, gdzie szerokość jest nie mniejsza niż 15 cm i nie większa niż 30 cm, a wysokość jest nie mniejsza niż 21 cm i nie większa niż 40 cm.

lub

b.) elektronicznej w formacie JPG w rozdzielczości minimum 300 DPI - około 3000 x 2000 pixeli (tj. około 25 x 17 cm), przesłanej na adres e-mailowy katowice.oia@gmail.com o wielkości pliku nie przekraczającego 5 MB lub zapisanej na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD) i przesłanej na adres Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie "Karty zgłoszenia do konkursu" oraz "Oświadczenia".

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe.

Termin składania prac upływa z dniem 30.09.2016 r.

Szczegóły zawarte są w regulaminie.
REGULAMIN (pdf)

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr farm. Piotr Brukiewicz

Źródło: http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/678815
czerwiec
2016

Piknik Rodzinny 2016

Koleżanki i Koledzy Farmaceuci!
W dniu 26 czerwca 2016 r. (niedziela) w Dolinie Cedronu odbędzie się piknik rodzinny na powitanie lata. Patronem imprezy jest nasza Izba, a organizatorem hurtownia NEUCA S.A.
Piknik rozpoczyna się o godz. 12.00 w miejscowości Leńcze 239. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie Izby do 20.06.2016 r. Wstęp wolny.

Zainteresowanych udziałem w pikniku prosimy o zgłoszenie do biura OIA w Krakowie:
tel. 12-264-25-53

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i integracji!
Okręgowa Rada Aptekarska w Krakowie31
maj
2016

Spotkanie w Muzeum Farmacji

Spotkanie z dr. Jerzym Pertkiewiczem w krakowskim Muzeum Farmacji
http://oia.krakow.pl/storage/20160531_pertkiewicz_0s.jpg
17 maja br. odbyło się kolejne spotkanie z dr. farm. Jerzym Pertkiewiczem – aptekarzem, żołnierzem AK.
Dr Jerzy Pertkiewiczem należy do grona najbardziej szanowanych mieszkańców Tarnowa, o czym można się było przekonać, biorąc udział w przepięknym benefisie jego 95. urodzin zorganizowanym w ubiegłym roku w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie.
Jerzy Pertkiewicz urodził się 27 lutego 1920 r. w Czarnkowie (Kresy) w rodzinie aptekarskiej. Farmację ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1948 roku, a w 1976 roku uzyskał stopień doktora nauk farmaceutycznych. Brał udział w kampanii wrześniowej 1939 roku oraz Armii Krajowej (ps. Drzazga). Jest pułkownikiem w stanie spoczynku, harcmistrzem i Harcerzem Rzeczypospolitej, kawalerem Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari. W ubiegłym roku opublikował swoje wojenne wspomnienia pt. „Regina II. Pluton Partyzancki Batalionu »Barbara« 16 PP Armii Krajowej Ziemi Tarnowskiej. Dąbry 17 X 1944”, jako wyraz hołdu złożony swoim kolegom-partyzantom, którzy wszyscy zginęli jednego dnia. Książkę wydało Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Doktor Pertkiewicz od wielu lat jest związany z krakowskim Muzeum Farmacji. To właśnie tutaj napisał swoją pracę doktorską pt. „Aptekarstwo polskie na obszarze byłej Galicji w świetle obowiązującego ustawodawstwa z lat 1772 – 1914”, a ze swoim promotorem – prof. Wojciechem Roeske łączyła go dozgonna przyjaźń, o której przejmująco opowiadał podczas sesji naukowej poświęconej pamięci profesora w 2002 roku. Z kolei podczas spotkania 17 maja br., Pan Jerzy Pertkiewicz w wykładzie pt. „Konwencjonalne i niekonwencjonalne sposoby leczenia w oddziałach partyzanckich AK”, wspominał o sposobach leczenia w oddziałach partyzanckich Armii Krajowej, omawiając zarówno doświadczenia własne, jak i kolegów z oddziału. Jak można przypuszczać, były to najczęściej metody niekonwencjonalne, aczkolwiek skuteczne. Usłyszeliśmy m.in. jak radzono sobie po ukąszeniu żmii, czy w przypadku złamania kości. Wykład był niezwykle ciekawy, a swoim urokiem osobistym nasz zacny Prelegent zachwycał jak zawsze. W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie najlepsze życzenia Prelegentowi złożyła wiceprezes ORA, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran.

http://oia.krakow.pl/storage/20160531_pertkiewicz_1s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20160531_pertkiewicz_2s.jpg
http://oia.krakow.pl/storage/20160531_pertkiewicz_3s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20160531_pertkiewicz_4s.jpg

mgr farm. Iwona Dymarczyk29
maj
2016

Ostatnie spotkanie przed wakacjami

Szczęść Boże!

Zapraszam serdecznie Sz. P. Farmaceutów na ostatnie spotkanie Duszpasterstwa przed wakacjami. Będzie ono w sobotę 11 czerwca o godz. 17.30, jak zwykle u kapucynów, Kraków ul. Loretańska 11. Zaczynamy Eucharystią, po niej będzie spotkanie na salce. Będzie ono miało charakter towarzyski, nie będzie zaproszonych gości. Można natomiast zaprosić swoich domowników.

Przed Mszą w zakrystii można złożyć do koszyczka intencje w których będzie sprawowana Eucharystia i które będą wyczytane.

– br. Krzysztof Niewiadomski, duszpasterz Farmaceutów23
maj
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

– relacja

Na starcie I Mistrzostw Polski Farmaceutów w Raftingu stanęło 10 załóg z całej Polski. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: o Puchar Prezesa NRA i o Puchar Prezesa OIA Kraków. W fazie kwalifikacji odbyły się 2 spływy. Doping kibiców w postaci trąbek, oklasków i pokazów cheerleaderek tworzył niesamowitą atmosferę zawodów. Załogi zmotywowane do walki dawały z siebie wszystko. Do finału dostały się 4 załogi z najlepszymi czasami. Emocje rosły z każdą minutą (razem z temperaturą powietrza) zwłaszcza, że 2 załogi z Krakowa zakwalifikowały się do finału z miejsc 3 i 4.
Ostatecznie Puchar Prezesa NRA i tytuł Mistrza Polski Farmaceutów 2016 w Raftingu, zdobyła załoga Hurtapu z Wiktorem Napiórą jako kapitanem. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła załoga z Krakowa w składzie: Przemek Szybka – kapitan, Sebastian Janik, Andrzej Stopkowski, Michał Marecki. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła załoga z Olsztyna z Romanem Grzechnikiem jako kapitanem. Medale, puchary i nagrody wręczała prezes NRA – Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Wystrzeliły szampany i posypały się gratulacje. Najlepszą załogę kobiecą stworzyły farmaceutki z Łodzi z Izabelą Kromkowską jako kapitanem. Medale, nagrody i kwiaty wręczał Wiktor Napióra – sponsor zawodów. Puchar Prezesa OIA Kraków zdobyła nasza druga załoga w składzie: Anna Stobierska-Piątek – kapitan, Anna Mierzwińska-Dobosz, Bartłomiej Dobosz, Filip Płoch. Puchary, medale i nagrody wręczała prezes ORA Kraków – Barbara Jękot. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!
Nagrodziliśmy jeszcze najbardziej hojnego sponsora zawodów – Prezesa hurtowni farmaceutycznej Hurtap – Wiktora Napiórę i najbardziej kreatywną załogę w kategorii „Najlepsze wąsy raftingu” – wyróżnienie zdobyła załoga z Krakowa, której członkowie, bez względu na płeć, posiadali wąsy, podobno to nowy amulet przynoszący szczęście… Teoria się potwierdziła, bo była to ta sama załoga z Krakowa, która zdobyła Puchar Prezesa OIA. Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom zawodów, którymi byli: hurtownia farmaceutyczna Hurtap, Fokus Pharma, Relaksmisja, Wielospecjalistyczny Szpital im. Stanleya Dudricka w Skawinie i Nespresso – firma, która przez cały dzień serwowała nam pyszną kawę.
Zakończyliśmy kolejną sportową imprezę, integrującą farmaceutów z całej Polski, wspólną kolacją grillową i dyskoteką. Kolejne Mistrzostwa już za rok...
Zapraszamy!

[ ZDJĘCIA ]

Małgorzata Lelito19
maj
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

http://oia.krakow.pl/storage/20160419_plakat_rafting_spons_s.jpg
Koleżanki i Koledzy farmaceuci!

Już jutro I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu organizowane przez naszą Izbę na torze kajakarstwa górskiego Krakowskiego Klubu Kajakowego (www.kolna.pl).

Informacje szczegółowe (program, płatności) (pdf)

Pismo informacyjne (pdf)
Regulamin (pdf)
Deklaracja uczestnictwa (doc)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!18
maj
2016

Zaproszenie na pielgrzymkę Ikona pliku typu pdf

Szanowni Państwo,
w załączeniu zaproszenie na 92. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 21-22.05.2016 r.

Zaproszenie na pielgrzymkę (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot12
maj
2016

Zaproszenie na wykład

17 maja 2016 r. (wtorek)

http://oia.krakow.pl/storage/20160512_pertkiewicz.jpg
SEKCJA HISTORII FARMACJI POLSKIEGO TOWARZYSTWA FARMACEUTYCZNEGO
serdeczne zaprasza na wykład dr Jerzego Pertkiewicza
pt. „Konwencjonalne i niekonwencjonalne sposoby leczenia w oddziałach partyzanckich AK”

Spotkanie odbędzie się dnia 17 maja 2016 r. (wtorek) o godzinie 16-tej w Muzeum Farmacji, ul. Floriańska 25.10
maj
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

http://oia.krakow.pl/storage/20160419_plakat_rafting_spons_s.jpg
Koleżanki i Koledzy!
Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia imprezy jakiej jeszcze nie było:

I Mistrzostw Polski Farmaceutów w Raftingu

Impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Zgłosiło się już 10 załóg. Emocje będą na pewno. Zapraszamy Was wszystkich do kibicowania! Przyjdźcie z rodzinami! Przypominamy, że ośrodek www.kolna.pl posiada plac zabaw, boisko do siatkówki, stół do ping-ponga, dużo miejsca do jazdy na rolkach, hulajnogach, rowerach i na czym jeszcze chcecie!

Dorosłym, oprócz emocji, proponujemy degustację kawy firmy Nespresso. Wieczorem wszystkich zapraszamy na kolację grillową i dyskotekę. Dzieci do 12 lat mają wstęp wolny. Zapisy przyjmujemy do 15 maja w biurze OIA Kraków.

Serdecznie zapraszamy!06
maj
2016

Sympozjum: WOLNOŚĆ SUMIENIA Ikona pliku typu pdf

jako fundament demokratycznego państwa

http://oia.krakow.pl/storage/20160506_wolnosc_sumienia.jpgDrodzy Przyjaciele, Obrońcy Życia!

Zapraszam na sympozjum poświęcone niezwykle aktualnemu zagadnieniu wobec ostatnich wydarzeń politycznych i społecznych w Polsce. Trwa społeczna dyskusja nad ustawodawstwem chroniącym życie każdego człowieka od momentu poczęcia. Jednak zbyt rzadko podnosi się w niej kwestię wolności sumienia czy to lekarza, personelu medycznego czy farmaceutów odnośnie do problematyki aborcji. W Polsce wprowadzono do obiegu pigułkę "dzień po" o działaniu również wczesnoporonnym, co stawia wielu pracowników opieki zdrowotnej w bardzo trudnej sytuacji. Te wszystkie kwestie wymagają spokojnej i rzeczowej dyskusji, rozwagi i refleksji - stąd pomysł naszego sympozjum.

Sympozjum "Wolność sumienia jako fundament demokratycznego państwa" odbędzie się 14 maja br. (sobota) w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łazarza 16 w Krakowie (program dołączam).

Zapraszam do uczestnictwa w nim i proszę także o zaproszenie osób, które mogą być zainteresowane tematyką sympozjum.

Ośmielam się zwrócić uwagę na konieczność zgłoszenia uczestnictwa w sympozjum poprzez formularz na stronie internetowej: www.pro-life.pl/sympozjum

Łączę wyrazy szacunku.

Szczęść Boże!

dr inż. Antoni Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Sympozjum: WOLNOŚĆ SUMIENIA - plakat (pdf)

Program:
10:00 Otwarcie sympozjum
10:10 prof. dr hab. Kazimierz Korus: "Wolność, wstyd, sumienie podstawą kultury demokratycznych Aten"
10:50 ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz: "Metafizyczno-chrześcijańska koncepcja sumienia według św. Jana Pawła II"
11:30 prof. dr hab. med. Bogdan Chazan: "Nie potrzebujemy lekarzy bez sumień"
12:10 Przerwa
12:40 dr Krzysztof Szczucki: "Klauzula sumienia w prawie polskim - stan obecny"
13:10 lek. med. Dorota Łucja Jarczewska: "Klauzula sumienia w zawodach medycznych w różnych krajach świata"
13:40 Dyskusja
14:00 Zakończenie30
kwiecień
2016

Zaproszenie na Mszę św. 7 maja 2016 r.

Szczęść Boże!
Zapraszam na na Mszę św. 7. 05. 2016, w sobotę, o godz. 17.30 , którą w intencji Farmaceutów odprawią w kościele Kapucynów, Kraków ul. Loretańska 11:
ks. Wojciech Kościelniak misjonarz z Tanzanii i duszpasterz Farmaceutów brat Krzysztof.

Po Eucharystii zapraszamy do salki na konferencję o Miłosierdziu Bożym, którą wygłosi ks. Wojciech.
Jest on misjonarzem w Kiabakari, w Tanzanii, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz Wojciech jest też mianowanym przez Papieża Franciszka na rok 2016, Rok Jubileuszowy, Misjonarzem Miłosierdzia, pochodzi z Krakowa, na misji pracuje już od 1990 roku.Wybudował kościół, ośrodek zdrowia i szkołę. Sprowadza wolontariuszy z różnych krajów, do pomocy w dziedzinie medycyny i edukacji. Opowie też o służbie zdrowia w Tanzanii i dystrybucji leków.

– br. Krzysztof24
kwiecień
2016

Brawo krakowskie „Drug-ony”!

W dniach 22 – 24.04 2016 roku w Łęczycy odbyły się V Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej.

Nasza drużyna wyszła z grupy, plasując się na I miejscu – remisując tylko z Bydgoszczą. W dalszych rozgrywkach były same wygrane. Jednak decydujące starcie nastąpiło w meczu z drużyną ze Śląskiej Izby Aptekarskiej, kiedy szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę. 3:1 w całym spotkaniu. Nasza drużyna tworzyła lepsze sytuacje, ale piłka jest okrągła...

Drużyna OIA z Krakowa „Drug-ony” zajęła II miejsce na Mistrzostwach!

Dziękuję za wolę walki, zaangażowanie oraz fakt, że pozostawili tak wiele serca na boisku, co zaowocowało wysoką pozycją na zawodach.
Gratuluję świetnego wyniku, życzę kolejnych sukcesów i realizacji wszystkich zamierzeń.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot

Obraz dołączony do aktualności

18
kwiecień
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

Kraków, 20 – 22 maja 2016 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20160419_plakat_rafting_spons_s.jpg
Koleżanki i Koledzy farmaceuci!

Zbliża się data (20–22.05.2016 r.) I Mistrzostw Polski Farmaceutów w Raftingu organizowanych przez naszą Izbę na torze kajakarstwa górskiego Krakowskiego Klubu Kajakowego (www.kolna.pl).
Do końca kwietnia 2016 r. zbieramy zgłoszenia udziału w tej sportowej a zarazem integracyjnej imprezie. Bardzo prosimy o wypełnienie załączonej Deklaracji uczestnictwa. Ponadto w Informacjach szczegółowych zamieszczone są warianty płatności. Prosimy o dokładne zapoznanie się i wybranie dogodnej dla siebie opcji.
Zgłoszenie wysłane do 30 kwietnia 2016 r. gwarantuje miejsce w hotelu przy obiekcie Kolna gdzie będą odbywać się zawody.

Zgłoszenia należy wysyłać do biura OIA w Krakowie:
e-mail: wiceprezes@oia.krakow.pl
tel. 12-264-25-53

PLIKI DO POBRANIA:
Pismo informacyjne (pdf)
Regulamin (pdf)
Deklaracja uczestnictwa (doc)
Informacje szczegółowe (program, płatności) (pdf)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
– Organizatorzy23
marzec
2016

Zaproszenie na Mszę św.

Duszpasterz Farmaceutów zaprasza na na Mszę św. 7. 05. 2016, w sobotę, o godz. 17.30 , którą w intencji Farmaceutów odprawią:
ks. Wojciech Kościelniak misjonarz z Tanzanii i duszpasterz Farmaceutów brat Krzysztof.

Po Eucharystii zapraszamy do salki na konferencję o Miłosierdziu Bożym , którą wygłosi ks. Wojciech.
Jest on misjonarzem w Kiabakari, w Tanzanii, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz Wojciech jest też mianowanym przez Papieża Franciszka na rok 2016, Rok Jubileuszowy, Misjonarzem Miłosierdzia, pochodzi z Krakowa, na misji pracuje już od 1990 roku. Wybudował kościół, ośrodek zdrowia i szkołę. Sprowadza wolontariuszy z różnych krajów, do pomocy w dziedzinie medycyny i edukacji. Opowie też o służbie zdrowia w Tanzanii i dystrybucji leków.

– br. Krzysztof21
marzec
2016

Rekolekcje Wielkopostne

Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia,
zgodnie z zapowiedziami zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne w Roku Miłosierdzia dla lekarzy, ich rodzin, przyjaciół i znajomych, które w tym roku jeszcze raz poprowadzi ks. prof. dr hab. Edward Staniek, jeden z najbardziej znanych i cenionych mistrzów duchowych współczesnego Kościoła, autor licznych książek. Rekolekcje są organizowane przez Duszpasterstwo Lekarzy, ale osoba rekolekcjonisty oraz ich temat sprawiają, że z wielkim pożytkiem mogą w nich uczestniczyć także przedstawiciele innych zawodów i studenci.

"MIŁOSIERNY W RĘKACH BEZ MIŁOSIERDZIA"

REKOLEKCJE DLA LEKARZY KRAKOWA
Niedziela Palmowa - Wielka Środa 20-23 marca 2016
Kościół sióstr felicjanek, ul. Smoleńsk 6

Program rekolekcji
Codziennie Msza św. z homilią o godz. 19.30, a po niej konferencja w godz. 20.15 - 21.00.
Spowiedź: Wielka Środa w godz. 8.00 - 19.30.
Na zakończenie rekolekcji Mszy św. o godz. 19.30 przewodniczy Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Serdecznie zapraszam do wykorzystania tej szansy na duchowe pogłębienie, ożywienie i umocnienie.

Z pozdrowieniami
Ks. Dariusz Oko17
marzec
2016

Wystawa Krzysztofa Kmiecia w 5. rocznicę śmierci

Zaproszenie na wystawę Krzysztofa Kmiecia w 5. rocznicę śmierci.

Dom Kultury „Podgórze" w Krakowie GALERIA EKSLIBRISU

Serdecznie zapraszamy TWÓRCÓW, KOLEKCJONERÓW I MIŁOŚNIKÓW EKSLIBRISU na wystawę "ROŚLINY LECZNICZE W EKSLIBRISIE" oraz EKSLIBRISY MEMORIAM Krzysztofa Kmiecia 2016.

Wystawa połączona ze spotkaniem przyjaciół Krzysztofa Kmiecia odbędzie się dnia 19. marca 2016 r., w sobotę o godz.12.00 w sali nr 16 w Domu Kultury „Podgórze" w Krakowie przy ul. Sokolskiej 13.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o wzajemne informowanie się o zaplanowanym spotkaniu!15
marzec
2016

Spotkanie coachingowe

– relacja

W sobotę 12 marca 2016 roku odbyło się w siedzibie naszej Izby Aptekarskiej w Krakowie, spotkanie farmaceutów z coachem Jackiem Pomadowskim. Jest to nasz kolega po fachu, który z potrzeby rozwoju zawodowego, a przede wszystkim osobistego, został coachem. Teraz wspiera i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z nami, abyśmy mogli czerpać więcej z naszej pracy oraz życia osobistego, a także lepiej rozwijać nasze biznesy w tych trudnych czasach.

Wsparcie coachingowe pomaga lepiej rozpoznać swoje możliwości, zrozumieć swoje potrzeby, wartości i emocje – i jak z nich korzystać. Pomaga też poznać swoje ograniczenia i trudności oraz uczy jak je pokonywać lub omijać. Wszystko to pozwala bardziej świadomie kierować swoją karierą, czy biznesem oraz całym swoim życiem. Coaching daje konkretne wsparcie w rozwiązywaniu prawdziwych problemów i trudności jakie napotykamy w życiu, pracy i biznesie.

W trakcie spotkania odbyła się prezentacja coachingu jako narzędzia pracy: zapoznanie z metodologią, omówienie odmian coachingu oraz ich przydatności w konkretnych sytuacjach: life coaching (dla osób prywatnych), business coaching (dla przedsiębiorców i kadry zarządczej).

Wszyscy mieliśmy okazję doświadczyć podejścia coachingowego w ćwiczeniach i rozmowach.

W drugiej części poświęconej zastosowaniu coachingu w naszym aptekarskim biznesie, mówiliśmy i doświadczaliśmy (w grze zespołowej) w jaki sposób zmiana myślenia, prowadzi do zmiany metody działania i do nowych efektów. Poszło nam zaskakująco dobrze. Dzięki wypracowanej zespołowo nowej metodzie znacząco poprawiliśmy wynik początkowy, a to błyskawicznie zainicjowało kolejną zmianę, która dała jeszcze lepsze wyniki. Trzeba było widzieć jaki wyzwoliło to w nas entuzjazm, radość i nową energię! To pozwala myśleć, że jesteśmy bardzo otwarci, przedsiębiorczy i kreatywni. Potrzebujemy jedynie wsparcia i nowej metody...

W naszym spotkaniu uczestniczyło 18 osób, które skorzystały, zdobyły nowe doświadczenia i pomysły, co pozwoli im zastosować je w praktyce.

Coach Jacek Pomadowski, dla osób które chciałyby bliżej poznać czym jest coaching i jakie daje możliwości, oferuje bezpłatne konsultacje coachingowe. Wystarczy skontaktować się pod numerem 508-197-175 lub przez stronę internetową: www.jacek-pomadowski-coaching.pl

Dziękujemy za udział i zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnych spotkaniach.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot10
marzec
2016

Biegiem na Bagry 2!

Kraków, 24 kwietnia 2016 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20160310_BNB2_logo.jpg
Zapraszamy na imprezę biegową pn. Biegiem na Bagry 2!, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku nad krakowskim Zalewem Bagry. Podczas biegu głównego zostanie rozegrana dodatkowa kategoria "Najlepsi: Farmaceutka i Farmaceuta".
Podczas drugiej edycji uczestnicy wydarzenia mają do wyboru bieg crossowy na dystansie 10 km (Bieg Główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego zorganizowane zostaną biegi dla dzieci. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy, odlewany medal, a w pakiecie startowym okolicznościową techniczną koszulkę biegową lub użyteczny ręcznik.
Partnerem wydarzenia jest Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.

Pierwsza edycja Biegiem na Bagry okazała się dużym sukcesem i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Najlepiej o tym świadczy obecność ponad 350 uczestników biegu oraz niezliczona ilość pozytywnych opinii.

ZAPRASZAMY!26
luty
2016

I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

Kraków, 20 – 22 maja 2016 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20160225_plakat_rafting_1s.jpg
Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy farmaceuci!

Jeżeli szukacie mocnych i niezapomnianych wrażeń, to zapraszamy w dniach 20 – 22 maja do udziału w I Mistrzostwach Polski w Raftingu, które organizujemy na torze kajakarstwa górskiego Krakowskiego Klubu Kajakowego (www.kolna.pl). Obiekt ten umiejscowiony jest na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego w sąsiedztwie opactwa o.o. Benedyktynów w Tyńcu.

Zainteresowanych udziałem w zawodach prosimy o zgłoszenie do biura OIA w Krakowie:
e-mail: wiceprezes@oia.krakow.pl
tel. 12-264-25-53

PLIKI DO POBRANIA:
Pismo informacyjne (pdf)
Regulamin (pdf)
Deklaracja uczestnictwa (doc)
Informacje szczegółowe (program, płatności) (pdf)

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30 kwietnia 2016 r.
– Organizatorzy21
luty
2016

Spotkanie Duszpasterstwa

27 lutego 2016 r. (sobota)

Szanowni Państwo, Drodzy Farmaceuci!

Już w najbliższą sobotę, 27 lutego, najbliższe spotkanie Duszpasterstwa. Zaczynamy jak zawsze Mszą Świętą o 17.30. Przed mszą można zamawiać w zakrystii intencje, w których tę Eucharystię odprawię.

Potem, już na salce, mamy wspaniałego gościa, br. Cezary, proboszcz, liturgista, człowiek bardzo sympatyczny. Najlepsza okazja aby wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości związane z różnymi obrzędami, liturgią, kultem Boga.

A dla wszystkich, którzy mają godzinkę i chcą posłuchać dobrej konferencji na Wielki Post wysyłam link:
https://www.youtube.com/watch?v=3xYcqkPwVnQ

Do zobaczenia
Wasz Kapelan, br. Krzysztof Niewiadomski15
luty
2016

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Recepta na wiersz”

Uroczystość wręczenia nagród i tomików – relacja

12 lutego 2016 r. w krakowskim Muzeum Farmacji CM UJ przy ul. Floriańskiej 25 odbyła się uroczystość wręczenia nagród i tomików wierszy laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz”.
Pomysłodawcą konkursu był dyrektor Muzeum Farmacji – prof. dr hab. Zbigniew Bela. Okręgowa Rada Aptekarska w Krakowie wsparła tę wspaniałą inicjatywę organizacyjnie i medialnie, publikując informację o konkursie na stronie internetowej izby i w biuletynie informacyjnym izby „Farmacja Krakowska”.
Uroczystość wręczenia nagród otworzył dyrektor Muzeum Farmacji, prof. Zbigniew Bela. Stwierdził, że ideą konkursu było sprawdzenie, czy i na ile dawne aptekarstwo, a w szczególności krakowskie Muzeum Farmacji, mogłoby się stać źródłem inspiracji dla refleksji o charakterze poetyckim. Zaznaczył, iż idea taka była obciążona sporym ryzykiem: mogło się bowiem okazać, że zamiast poezji organizatorzy otrzymaliby wierszowane „wypracowania na temat”. Na szczęście tak się nie stało: spośród nadesłanych prac jurorzy z łatwością wybrali te, które zakwalifikowali do II etapu konkursu, powiększając przy okazji ich liczbę, właśnie ze względu na poziom nadesłanych wierszy z regulaminowych 25 do 30, i tworząc też kategorię wierszy, które, choć do II etapu nie przeszły, to jednak zostały przez jurorów zauważone i z tego powodu opublikowane na stronie internetowej Muzeum.
Następnie przedstawił fundatorów nagród, którymi byli:
I nagrody – Rektor UJ, prof. dr hab. Wojciech Nowak,
II nagrody – Prorektor UJ ds. CM, prof. dr hab. Piotr Leider,
III nagrody – Dziekan Wydz. Farm. CM UJ, prof. UJ dr hab. Jacek Sapa,
Wyróżnień – Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, dr Grzegorz Kucharewicz,
oraz jurorów, którzy ocenili zgłoszone prace, którymi byli:
Józef Baran – przewodniczący – poeta, prozaik, publicysta, redaktor rubryki Wierszowisko w „Dzienniku Polskim”,
Janusz Drzewucki – poeta, krytyk literacki, redaktor działu poezji miesięcznika „Twórczość”,
Krzysztof Lisowski – poeta, krytyk literacki, redaktor w „Wydawnictwie Literackim”,
Jarosław Mikołajewski – poeta, tłumacz, publicysta, redaktor działu poezji w „Gazecie Wyborczej”,
Adam Ziemianin – poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, m. in. dla zespołu „Stare Dobre Małżeństwo”,
Zbigniew Bela – dyrektor Muzeum Farmacji CM UJ.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród i tomików wierszy laureatom konkursu.
Z rąk rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka, symboliczne czeki odebrali zdobywcy: I nagrody Krzysztof Rejmer za wiersz pt. „Summa iatrochemiæ” oraz II nagrody Krzysztof Schreyer za wiersz pt. „Oda do Farmacji”. III nagrodę odebrał z rąk dziekana Wydz. Farmaceutycznego, prof. UJ Jacka Sapy, Marek Szczerbiński za wiersz pt. „Hygieia, która się waha”.
Zwycięzcy, dziękując, nie kryli wzruszenia i z wielkim entuzjazmem wyrażali się o samej idei konkursu.
W imieniu prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej nagrody dla autorów wyróżnionych wierszy wręczyła Sekretarz NRA i jednocześnie prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Barbara Jękot. Wyróżnienia otrzymali: Jerzy Fryckowski za wiersz pt. „Apteka dziadka”, Janusz Koryl za wiersz pt. „Zaklęcia”, Anna Piliszewska za wiersz pt. „Rizotomowie” i Maciej Zdziarski za wiersz pt. „1824: Konstancja Studzińska”.

Po części oficjalnej był czas na spotkanie towarzyskie z autorami zgłoszonych prac. Mieliśmy też możliwość wysłuchać nagrodzonych utworów recytowanych przez ich autorów. Mnie szczególnie spodobał się wiersz „Oda do Farmacji” Krzysztofa Schreyera.
Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i „zauważonym” autorom gratuluję.
(Lista osób i utworów nagrodzonych, wyróżnionych, „zauważonych” znajduje się na stronie Muzeum Farmacji)

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot08
luty
2016

Wieczór Walentynkowy z seniorami Farmacji

W niedzielę 7 lutego w pubie Kuranty w Krakowie odbył się Wieczór Walentynkowy z seniorami Farmacji małopolskiej. Przybyło 45 naszych starszych koleżanek i miło było patrzeć, jak się cieszą ze wspólnego spotkania. Prezes Barbara Jękot przywitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wysłuchania koncertu znanego krakowskiego barda, Pawła Orkisza. Były utwory polskich poetów, a także Cohena i Okudżawy. Pan Orkisz pięknie mówił o potrzebie i znaczeniu miłości w każdym wieku. Zapraszał również do wspólnego śpiewania. Przy lampce czerwonego wina i faworkach, świetnie się bawiliśmy. Podziękowań ze strony naszych seniorów nie było końca.
To był wyjątkowy i niezapomniany wieczór.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Skarbnik Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Małgorzata Lelito03
luty
2016

Mistrzostwa Narciarskie Karpacz 2016 ODWOŁANE!

UWAGA!
XVI Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim Karpacz 2016 zostały ODWOŁANE.
Pełna informacja na stronie Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej: www.dia.com.pl

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Piotr Zając19
styczeń
2016

Zaproszenie

Duszpasterz farmaceutów br. Krzysztof Niewiadomski zaprasza na Eucharystię w intencjach Farmaceutów, 27 lutego o godz. 17.30, tam gdzie zawsze, czyli w kościele kapucynów, Kraków, ul. Loretańska 11. Szczegółowe prośby można złożyć do koszyczka w zakrystii przed mszą. Po niej będzie spotkanie na salce klasztornej oraz konferencja pt.: Liturgia Kościoła. Wygłosi ją br. Cezary Pietras, kapucyn, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie-Olszanicy, liturgista, absolwent rzymskiej uczelni Anselmianum.15
styczeń
2016

Noworoczny Koncert Aptekarzy – Musicale świata

– relacja

10 stycznia 2016 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się, już po raz ósmy, Noworoczny Koncert Aptekarzy.
Patronat honorowy nad organizacją koncertu przyjął Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa.
W imieniu Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, gości przywitała Prezes Barbara Jękot.
Życzenia noworoczne złożyli aptekarzom przybyli na koncert: pani poseł na Sejm RP – Lidia Gądek oraz Łukasz Gibała – Prezes Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa, a także przedstawiciele głównych współorganizatorów firm: Mylan, Grupa Neuca i Farmina.
Jak w latach ubiegłych, koncert cieszył się wielkim zainteresowaniem aptekarzy, władz miasta, uczelni, organizacji społecznych i prasy.
Nasze zaproszenie na koncert przyjęli i zaszczycili swoją obecnością: prezes NRA Grzegorz Kucharewicz, wiceprezes NRA Marek Jędrzejczak, byli prezesi ORA w Krakowie, a także prezesi VI i VII kadencji z Okręgowych Izb Aptekarskich: Gdańskiej, Kieleckiej, Łódzkiej, Olsztyńskiej, Opolskiej, Pomorsko-Kujawskiej, Śląskiej, Warszawskiej.
Z przyjemnością gościliśmy przedstawicieli Wydziału Farmaceutycznego CM UJ, Oddziału Krakowskiego PTFarm, przedstawicieli korporacji zawodowych lekarzy, radców prawnych, pielęgniarek i położnych.
Obecni byli przedstawiciele firm sponsorujących i patronów medialnych koncertu.
Tradycyjnie dołożyliśmy starań, by koncert miał akcent charytatywny. W obecnym roku firmy farmaceutyczne Farmina i Sequoia ufundowały produkty lecznicze i wyroby medyczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Płazie. W imieniu podopiecznych podziękowania złożyła dyrektor Kazimiera Żmudzińska, która wręczyła prezes Barbarze Jękot obraz wykonany przez pensjonariusza.

Tegoroczny koncert swoim charakterem odbiegał nieco od tych z poprzednich lat.
Do współpracy zaprosiliśmy artystów Teatru Muzycznego Roma z Warszawy.
Solistom towarzyszyła znakomita Orkiestra Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko.
W programie koncertu królowały utwory z najsłynniejszych musicali świata. I tak usłyszeliśmy piosenki z musicali: Dzwonnik z Notre Dame, Deszczowa Piosenka, West Side Story, Nędznicy, Upiór w Operze, Skrzypek na Dachu, Evita, Koty, My Fair Lady, oraz piosenkę z filmu W Pustyni i w Puszczy.
Na bardzo duże uznanie zasłużyli wykonawcy tych przepiekanych utworów: Edyta Krzemień, Ewa Prus, Anita Steciuk, Damian Aleksander, Tomasz Steciuk, Jakub Szydłowski, Jan Bzdawka i Łukasz Talik.
Konferansjerkę prowadziła Jolanta Suder z Agencji Violin & Piano.
Starannie dobrany repertuar, znane i popularne melodie oraz wspaniałe ich wykonanie przez artystów Teatru Muzycznego Roma sprawiły, że koncert po raz kolejny będzie można uznać za wydarzenie kulturalne w środowisku aptekarskim.
Jak zwykle Koncert Noworoczny to również okazja do towarzyskich spotkań z kolegami po fachu i przyjaciółmi.

Organizatorami koncertu byli:
Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie oraz Agencja Artystyczna Violin & Piano

Główni współorganizatorzy to:
Grupa Neuca, Farmina, Mylan

Współorganizatorzy:
24MANAGEMENT Sp. z o.o.
DuoLife
Gedeon Richter
Hurtap SA
ICBpharma
Forfarm
Kamsoft S.A
Medicare
PPH Galfarm Sp. z o.o.
Sequoia
Teva Operations Poland

Patronat medialny:
Aptekarz Polski, Magazyn Aptekarski, Moda na Zdrowie, Moda na Farmację

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot13
styczeń
2016

Nagroda Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

http://oia.krakow.pl/storage/20160113_anioly_farmacji_s.jpg
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na wyjątkowe wydarzenie branży farmaceutycznej - koncert laureatki ostatniego Konkursu Chopinowskiego, ulubienicy publiczności, Kate Liu połączony z uroczystą Galą rozdania nagród Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny.

Uroczysta Gala odbędzie się 10 lutego 2016 w Warszawie, w Filharmonii Narodowej. Kate Liu wystąpi przed polską publicznością po raz pierwszy od czasu, gdy podbiła serca słuchaczy XVII Konkursu Chopinowskiego. To będzie wyjątkowa okazja, by posłuchać jej gry na żywo. Podczas Gali, już po raz czwarty zostaną rozdane nagrody dla najlepszych farmaceutów i lekarzy, którzy zostali nominowani przez pacjentów w podziękowaniu za ponadstandardową opiekę. Anioły Farmacji i Anioły Medycyny to najbardziej prestiżowa, społeczna nagroda, łącząca środowisko farmaceutyczne i medyczne.

Magdalena Marcinkowska, MBA
„Moda na Farmację”- Brand Manager07
styczeń
2016

Opłatek z Księdzem Kardynałem

Opłatek lekarzy z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem w najbliższa niedzielę 10 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 w Bazylice Ojców Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej.

opłatek (pdf)04
styczeń
2016

Adoracja Bożej Dzieciny

w bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach

Szanowne Koleżanki i Koledzy Farmaceuci oraz Osoby związane z nauką i zawodem.

W imieniu o. dra Jana Pietryji, gwardiana klasztoru oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach serdecznie zapraszam na doroczną Adorację Bożej Dzieciny w bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach w dniu 14 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 18.00.
Proszę, aby nasze środowisko było jak najliczniej reprezentowane. Zanieśmy wspólnie nasze intencje i modlitwy o dobrą pomyślność naszego zawodu, błogosławionej pracy dla dobra pacjentów, za nas samych i naszych bliskich. Te niezwykle serdeczne, ciepłe i pełne uroku spotkaniu stały się już tradycją. Chciejmy ją utrzymywać i pogłębiać.

Piotr Klima
Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski
tel. 501 088 491
e-mail: klimafarm@wp.pl17
grudzień
2015

Rekolekcje wielkopostne

Duszpasterz Farmaceutów Archidiecezji Krakowskiej i Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski zapraszają na rekolekcje wielkopostne:

Dylematy aptekarskiego sumienia – trochę głębiej...

Sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów: 4 – 6 marca 2016 r. w Straszynie koło Gdańska (Dom Rekolekcyjny Archidiecezji Gdańskiej http://www.domrekolekcyjnystraszyn.pl/ )

program (pdf)
zgłoszenie (doc)

Organizator: Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski – oddział Gdańsk
Formularz zgłoszeniowy należy przysyłać do Małgorzaty Prusak na adres: mprusak1@poczta.onet.pl lub zgłaszać telefonicznie (605 257 780) do 25.02.2016 r.09
grudzień
2015

IV Konkurs Nalewek Własnej Receptury

– relacja

4 grudnia br. odbyła się kolejna, już IV edycja Konkursu Nalewki Własnej Receptury.

Jak w latach poprzednich organizatorami były Okręgowa Izba Aptekarska wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie.
Gościny udzielił nam podobnie jak w ubiegłym roku Dyrektor Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Atmosfera konkursu w zabytkowych pomieszczeniach Muzeum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie była wspaniała.
Gości powitała i zaprosiła do degustacji nalewek wiceprezes ORA w Krakowie Elżbieta Rząsa-Duran w towarzystwie wiceprezesa OIL Dariusza Kościelniaka i Sekretarza OIL Katarzyny Turek-Fornelskiej.
Wprawdzie Dyrektor Muzeum prof. dr hab. Zbigniew Bela, ze względu na wyjazd służbowy był nieobecny, ale uczestnicy konkursu i przybyli goście, zostali wspaniale przyjęci przez personel Muzeum.
W tym roku zgłoszeń do konkursu było nieco mniej. Brak zgłoszeń z innych izb aptekarskich związane było z odbywającymi się w całej Polsce wyborami władz do Okręgowych Izb Aptekarskich. Nie zawiodła Śląska Izba Aptekarska, którą dostarczyła cały zestaw nalewek konkursowych.
Zgodnie z regulaminem w konkursie brały udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej.
Mniejsza ilość nalewek nie przełożyła się na łatwiejszą pracę jury: wszystkie, biorące udział w konkursie nalewki były wyborne i bardzo trudno było wybrać tę najlepszą. Kunszt, z jakim były przygotowane niepowtarzalny aromat i smak stanowiły o niezwykłości prezentowanych trunków. Urzekające wnętrza Muzeum Farmacji wspaniale uzupełniały nasza imprezę.
Uczestnicy i goście konkursu byli zauroczeni miejscem, w którym odbywał się konkurs. Na imprezie byli tez obecni zagraniczni naukowcy przebywający w Krakowie w ramach wymiany naukowej. Dla nich zarówno możliwość degustacji nalewek jak i zobaczenie Muzeum było wspaniałym i niezapomnianym wydarzeniem.
Jury w składzie : Dariusz Kościelniak (OIL), Przemysław Szybka (OIA) i Patryk Hartwich (OIL) po degustacji i długiej dyskusji przyznało nagrody w kategoriach: Nagroda Prezesa OIA i Nagroda Prezesa OIL.
Najlepszą nalewkę wybrała też publiczność przyznając swoja nagrodę.
A oto oficjalne wyniki konkursu:

Nagroda Prezesa OIA:
1 miejsce: Lysko Marek z Katowic – nalewka słodka „jeżynowa”
2 miejsce: Mitka Kamila (z d. Paluch) z Krakowa – nalewka słodka „rodzinna – ostrężnica na rumie”
3 miejsce: Beata Sekuła z Krakowa – nalewka wytrawna „nalewka z beskidzkiej tarniny”

Nagroda Prezesa OIL:
* dla najlepszej nalewki aptekarza:
Małgorzata Lelito – nalewka słodka „truskawkowy raj”
* dla najlepszej nalewki lekarza:
Anna Owsiak z Krakowa – nalewka słodka „wiśniówka na miodzie”

Nagroda publiczności:
* Małgorzata Lelito – nalewka słodka „truskawkowy raj”

Nagrodzonym – GRATULUJEMY!

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Sekretarz Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Maryla Lech05
grudzień
2015

XVI Mistrzostwa Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz, 20 lutego 2016 r.

Dolnośląska Izba Aptekarska oraz GRUPA NEUCA mają zaszczyt zaprosić na:
XVI Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim
Karpacz 20 lutego 2016 r.


Celem naszych wspólnych działań jest jak zawsze integracja całego naszego środowiska (również rodzin farmaceutów), a także wspaniała zabawa, podczas której można będzie wziąć udział w profesjonalnie przygotowanych zawodach, a także pobawić się w gronie przyjaciół i miłośników narciarstwa.

http://oia.krakow.pl/storage/20151207_karpacz_2016_s.jpg
szczegóły w zaproszeniu (pdf)
formularz zgłoszenia udziału (doc)

Zainteresowanych wzięciem udziału w mistrzostwach, prosimy o kontakt do 30 grudnia:
Wiceprezes ORA w Krakowie, mgr farm. Piotr Zając
tel. 603-550-402
e-mail: wiceprezes@oia.krakow.pl02
grudzień
2015

Noworoczny Koncert Aptekarzy – Musicale świata

Kraków, 10 stycznia 2016 r. (niedziela), godz. 18.00

http://oia.krakow.pl/storage/Koncert_Aptekarzy_2016_s.jpgSzanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na Noworoczny Koncert Aptekarzy, który odbędzie się 10 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Tym razem podczas Noworocznej Gali usłyszymy fragmenty najsłynniejszych światowych musicali, takich jak Dzwonnik z Notre Dame, Skrzypek na dachu i wielu innych.
Do udziału w Koncercie została zaproszona czołówka polskich artystów Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Śpiewać będą dla Państwa: Edyta Krzemień, Anita Steciuk, Ewa Prus, Damian Aleksander, Tomasz Steciuk, Łukasz Talik, Jan Bzdawka i Jakub Szydłowski.
Solistom towarzyszyć będzie znakomita Orkiestra OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko, zaś program poprowadzi jego autorka, Jolanta Suder.
Z całą pewnością czeka Państwa wspaniałe widowisko muzyczne, niezwykle ekscytujący wieczór z piękną muzyką w mistrzowskim wykonaniu.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Rezerwacja i sprzedaż biletów w biurze OIA w Krakowie, tel. 12-264-25-53
Ceny biletów: 90 zł, 100 zł, 120 zł, 140 zł
Z przykrością informujemy, że bilety na Noworoczny Koncert Aptekarzy zostały wyprzedane!20
listopad
2015

XXV Sympozjum Historii Farmacji

– komunikat pierwszy

Zespół Sekcji Historii Farmacji Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Opolu, Opolska Okręgowa Izba Aptekarska wraz z Sekcją „Źródło” mają zaszczyt zaprosić na:
JUBILEUSZOWE XXV SYMPOZJUM HISTORII FARMACJI pt. „Aptekarz jak lekarz. Regionalne medykamenty, terapie, zwykli-niezwykli ludzie…”

Sympozjum odbędzie się w Krapkowicach (ok. 30 km od Opola) w dniach 2–5 czerwca 2016 r.
Miejsce obrad: Hotel „Zamkowy Młyn” Krapkowice, ul. Młyńska 3

XXV Sympozjum Historii Farmacji komunikat nr 1 (pdf)
formularz zgłoszeniowy (pdf)12
listopad
2015

Msza Święta w intencji farmaceutów

21 listopada (sobota), godz. 17.30

Serdecznie zapraszam na Eucharystię, którą będę sprawował w Państwa intencjach 21 listopada (sobota) o godz. 17.30, tam gdzie zawsze, czyli w kościele kapucynów, Kraków, ul. Loretańska 11.

Przed Eucharystią można wejść do zakrystii (z przodu, z prawej strony kościoła), aby wrzucić do koszyczka intencje, w których będę sprawował tę Mszę Świętą.

Po Eucharystii zapraszam na salkę klasztorną. Będzie możliwość wypicia razem herbaty, ale też wysłuchania krótkiej konferencji pt.: "Modlitwa Słowem Bożym". Wygłosi ją ojciec duchowny seminarium kapucynów w Krakowie br. Janusz Pałka.

Do zobaczenia,
br. Krzysztof Niewiadomski OFMCap30
październik
2015

IV Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Kraków, 4 grudnia 2015 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie mają przyjemność zaprosić członków zrzeszonych w wyżej wymienionych Izbach na czwartą edycję Konkursu Nalewki Własnej Receptury.
http://oia.krakow.pl/storage/nalewki2015.jpgIV Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Odbędzie się 4 grudnia 2015 r. w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie. Początek o godzinie 18.00.
Wstęp wolny.

Organizatorzy konkursu zapraszają zarówno do wzięcia udziału w rywalizacji, jak i do uczestnictwa w degustacji. Rosnąca popularność konkursu, o czym świadczą liczne zgłoszenia w roku ubiegłym pozwala przypuszczać, że kolejna IV Edycja Konkursu Nalewek Własnej Receptury będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym zgłoszenia napłyną do nas z całej Polski i będą sprzyjały dalszej integracji członków obu Okręgowych Izb.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej. Dwie próbki nalewki w ilości po 200 ml należy dostarczyć do 3 grudnia 2015 r. do godz. 15.00 do siedziby Muzeum Farmacji w Krakowie, ale im wcześniej, tym lepiej! Liczba nalewek zgłaszanych do konkursu przez jednego uczestnika jest dowolna.
Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się i pobranie regulaminu oraz karty zgłoszeniowej konkursu:

regulamin (pdf)
karta zgłoszeniowa (doc)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!30
październik
2015

1 Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Olsztyn, 21 listopada 2015 r.

http://oia.krakow.pl/storage/20151030_plywanie_banner.jpg
21 listopada 2015 w sobotę na Pływalni Uniwersyteckiej ul. Tuwima 9 w Olsztynie odbędą się 1 Pływackie Mistrzostwa Polski Aptekarzy.

Koszt udziału w zawodach to 120 zł od osoby płatne przelewem na konto Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie do 16 listopada 2015 Z DOPISKIEM PŁYWACKIE MISTRZOSTWA + Imię i Nazwisko

PEKAO S.A. Oddział w Olsztynie
78 12405598 1111 0000 5023 7007

Zgłoszenia udziału w zawodach z potwierdzeniem przelewu oraz rezerwacje pokoi w Hotelu Park Al. Warszawska 119, proszę przesyłać na adres:
bogumila.polakiewicz@gmail.com

informacja o zawodach (pdf)
regulamin (pdf)
zgłoszenie udziału (doc)29
wrzesień
2015

„5 na dobry początek”

Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego

http://oia.krakow.pl/storage/baner_biegi_5na_s.jpg
„5 na dobry początek” – Bieg o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum.

W trzecią sobotę października odbędzie się pierwsza edycja Biegu o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. Jak przystało na studentów i pracowników Uczelni medycznej chcemy rozpocząć kolejny rok akademicki wcielając w życie sentencję Mens sana in corpore sano.
Zapraszamy całą społeczność akademicką, absolwentów i przyjaciół Collegium Medicum do udziału w biegu.

Szczegóły na stronie biegu:
„5 na dobry początek”

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot29
wrzesień
2015

Włoska Gala Operowa Ikona pliku typu pdf

Kraków, 12.10.2015 r., godz. 19:00

Włoska Gala Operowa z udziałem solistów z Włoch, Chóru Opery Polskiej i Roncole Verdi Orchestra.

12.10.2015 r. godz. 19:00, ICE Kraków Congress Centre

Szczegóły w załączniku:
Włoska Gala Operowa (pdf)24
wrzesień
2015

Msza Święta w intencji farmaceutów

26 września 2015 r.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

w dniu 26 września 2015 r. w Kościele Br. Mn. Kapucynów przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie o godz. 17.30 Ojciec Krzysztof Niewiadomski, Duszpasterz Farmaceutów Archidiecezji Krakowskiej, w dzień patronów farmacji św. Kosmy i Damiana odprawi Mszę Świętą w naszej intencji.
Po Mszy Świętej dla chętnych spotkanie w salce katechetycznej.

Zapraszamy wszystkich farmaceutów i ich rodziny.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot10
wrzesień
2015

IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

– relacja

W dniach 3–6 września 2015 r. w Wilkasach k/Giżycka odbyły się IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Farmaceutów. Regaty rozegrano w kategoriach: o Puchar Prezesa NRA, o puchar Prezesa ORA Olsztyn, o statuetkę najlepszego sternika. Na starcie "stanęły" 22 jachty. Nasza Izba w tym roku wystawiła 3 załogi. Regaty uroczyście otworzył Prezes ORA Olsztyn – Roman Grzechnik i Wiceprezes NRA – Marek Jędrzejczak. Atmosfera podczas zawodów była wspaniała, choć rywalizacja była zacięta. W sobotę, dzięki pogodzie (4 w skali Beauforta), regaty nabrały prawdziwych rumieńców. Kibice na specjalnym statku śmiało mogli nucić piosenkę żeglarską o przechyłach.
Moja załoga tak dzielnie walczyła z wiatrem i konkurentami, że w pewnej chwili zobaczyliśmy nasz główny żagiel (grot) w strzępach. Sędzia regat nakazał nam szybki powrót na silniku do portu po nowy żagiel. Upłynęliśmy kilkadziesiąt metrów i silnik zgasł. Diagnoza – brak paliwa. Bez żadnego już napędu, szybko zepchnęło nas w trzciny. Pewnie zostalibyśmy tam na "wieki", gdyby nie nadeszła pomoc ze strony załogi z Olsztyna, która wzięła nas na hol. I kiedy zastanawialiśmy się, co się jeszcze może wydarzyć, okazało się, że długo nie trzeba było czekać. Naszym wybawcom po chwili też skończyło się paliwo. Przygody również miała druga nasza załoga. Tam przy balansowaniu załogantka zawisła głową w dół na lince i tylko refleks kolegów uratował ją od niechybnej kąpieli w jeziorze. Trzecia nasza załoga okazała się najsprawniejsza i zdobyła Wicemistrzostwo Polski i Puchar Prezesa NRA. Mistrzem Polski została załoga z Białegostoku, a trzecie miejsce zdobyła ekipa z Gdańska. Nagrodę fair play i prezenty w postaci kawałka rozerwanego żagla i trzciny otrzymali nasi wybawcy z Olsztyna. A my już tradycyjnie dostaliśmy dyplom dla najbardziej roztańczonej załogi.

Wszystkim żeglarzom gratulujemy sukcesów, a Prezesowi ORA Olsztyn, Romanowi Grzechnikowi, dziękujemy za zorganizowanie, po raz kolejny, fantastycznej imprezy integrującej środowisko farmaceutyczne.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

mgr farm. Małgorzata Lelito02
wrzesień
2015

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty

w ramach cyklu „AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCY”

Bank Zachodni WBK i Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach w ramach cyklu Akademia Przedsiębiorcy. Tegoroczna edycja poświęcona jest zagadnieniom związanym z dotacjami unijnymi w latach 2014-2020.

- Kraków, 16 września 2015 r., godz. 9.30 (zaproszenie)
- Nowy Sącz, 16 września 2015 r., godz. 9.30 (zaproszenie)
- Tarnów, 17 września 2015 r., godz. 9.30 (zaproszenie)21
sierpień
2015

Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Recepta na wiersz”

Organizator: Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego

I NAGRODA – 5000 PLN
II NAGRODA – 3500 PLN
III NAGRODA – 2000 PLN
i cztery wyróżnienia po 500 zł każde


Termin nadsyłania wierszy: do 30 listopada 2015 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 30 stycznia 2016 r.

Więcej informacji na stronie www.muzeumfarmacji.pl w zakładce „Konkurs poetycki”.12
sierpień
2015

Spływ kajakowy aptekarzy Ikona pliku typu pdf

Szlakiem „Chronionego Krajobrazu Jezior Żnińskich”

http://oia.krakow.pl/storage/kajaki20150812.pngSpływ kajakowy aptekarzy – szlakiem „Chronionego Krajobrazu Jezior Żnińskich”
Trasa Żnin-Wenecja, niedziela, 30 sierpnia 2015 r.

Szczegół w załączniku:
zaproszenie (pdf)05
sierpień
2015

VIII FESTIWAL MUZYCZNY BARBAKAN

W dniach 28–31 lipca 2015 roku na jednej z najpiękniejszych scen koncertowych Miasta Krakowa „pod gwiazdami" w Barbakanie odbył się VIII Festiwal Muzyczny Barbakan. Mecenasem festiwalu tradycyjnie była firma „Farmina" Sp. z o.o. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego. Zarówno repertuar jak i klimat festiwalu znacząco różnił się od ubiegłorocznego. Jednak jak zwykle starannie dobrane utwory i wykonawcy sprawili, że małopolscy aptekarze mogli zapomnieć o troskach dnia codziennego i przenieść się w zaczarowany świat muzyki poważnej.

Pierwszy dzień wypełniony był utworami Fryderyka Chopina przepięknie zagranymi przez młodego, ale niezwykle utalentowanego pianistę Szymona Nehringa.

Kolejnego dnia mieliśmy możliwość podziwiać występ Krakowskiego Kwintetu Dętego, a dzień później kwartetu smyczkowego Cracofonia String Quartet.

Zwieńczeniem festiwalu był Wieczór Bachowski w piątek: pod batutą Dyrygenta Piotra Sułkowskiego zagrała łódzka orkiestra kameralna PRIMUZ.

Zarówno wykonanie jak i aranżacje Koncertu skrzypcowego a-moll, czy koncertu na dwoje skrzypiec d-moll były genialne. Na zakończenie Festiwalu wysłuchaliśmy III Koncert Branderburski – Johana Sebastiana Bacha, nawiązując do lokalizacji spółki - córki Farminy - Spreewälder Arzneimittel GmbH.

Ostatni dzień festiwalu był okazją do złożenia na ręce Pana Prezesa – Wojciecha Świderskiego – gratulacji z okazji 25-lecia Firmy FARMINA.

W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej podziękowałam zarówno za zaproszenie na wspaniały festiwal, jak i za współpracę i pomoc, na jaką zawsze możemy liczyć ze strony władz Farminy. Życzyłam też dalszych sukcesów i rozwoju na rynku farmaceutycznym polskim i niemieckim oraz wszelkiej pomyślności pracownikom firmy. Zarówno Pan Prezes z małżonką jak i szefowie nowej spółki-córki w Niemczech przyjęli życzenia z zadowoleniem.

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot
http://oia.krakow.pl/storage/kwiaty_s.jpg04
sierpień
2015

Cudowna Moc Bukietów 2015

Kraków, 15 sierpnia 2015 r. (sobota)

http://oia.krakow.pl/storage/20150804_bukiet_2015s.jpgSerdecznie zapraszamy do udziału w VI edycji “Cudownej Mocy Bukietów”.
Pełna informacja: Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot03
sierpień
2015

RODZINNY PIKNIK NEUCA 2015

– relacja

W dniu 5 lipca br. odbył się RODZINNY PIKNIK NEUCA 2015 „NIEZAPOMNIANE CHWILE”. Organizatorami pikniku była Grupa Neuca oraz Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.
Impreza tym razem zorganizowana została w urokliwym ośrodku Folwark Zalesie w Wieliczce. Miejsce okazało się doskonałe, bo nawet przy ponad 30 stopniowym upale można było się skryć przed słońcem pod zadaszonymi wiatami i drzewami.
W pikniku wzięło udział blisko 300 osób, a farmaceuci przybyli całymi rodzinami, nadając mu rodzinny charakter.
Uczestników przywitali przedstawiciele Grupy Neuca i Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie, życząc miłej zabawy.
Organizatorzy zapewnili wspaniały i niezwykle bogaty program. Ilość atrakcji, jakie zapewnili gospodarze, jest trudna do wymienienia. Były gry sprawnościowe i sportowe, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Szczególnie wiele emocji wzbudził konkurs na najlepszą mumię oraz turniej piłki siatkowej.
Część konkursów rozgrywanych była rodzinnymi drużynami. Dzieci mogły składać puzzle trójwymiarowe, ozdobić własnoręcznie ciastka, wykonać ozdoby z koralików czy zrobić nadruk na koszulce. Powodzeniem cieszył się jak zwykle gumowy zamek, basen z kulkami i ozdobne malowanie twarzy. Amatorzy pisania na murach mogli umieścić wymyślone hasło na specjalnej ściance. Na wszystkich zwycięzców konkursów czekały atrakcyjne nagrody.
Konferansjerkę prowadził redaktor Jarosław Kret
Oczywiście nie zabrakło wspaniałego jedzenia i napitków.
Niewątpliwą atrakcją, cieszącą się wielkim uznaniem dorosłej części uczestników pikniku, była degustacja win sycylijskich. Dostarczyła je na piknik enolog mgr Tabiś-Ogórka.
Piknik był też okazją do spotkania w gronie znajomych i przyjaciół.09
lipiec
2015

IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Wilkasy, 3–6 września 2015 r.

http://oia.krakow.pl/storage/plakat-oia-2015-small.jpgSzanowni Państwo,
informujemy, że Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 3–6 września 2015 r. IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się tak jak przed rokiem w Wilkasach koło Giżycka nad jeziorem Niegocin.

Wszystkich zainteresowanych z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie wzięciem udziału w regatach, prosimy o zgłoszenie się do biura OIA:
– mailowo: biuro@oia.krakow.pl
– lub telefonicznie: 12-264-25-53
Zgłoszenia przyjmujemy do końca lipca br.

PLIKI DO POBRANIA:
Pismo informacyjne
Deklaracja uczestnictwa
Regulamin regat
Instrukcja żeglugi
Informacje szczegółowe16
czerwiec
2015

Wizyta farmaceutów z Danii

W dniu 10 czerwca 2015 r. Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie odwiedzili farmaceuci z Danii. Przyjechało do nas trzynaście osób, głównie z Kopenhagi. W trakcie wizyty zobaczyli dwie apteki w Krakowie – jedną typowo rodzinną (przy ulicy Prądnickiej 85), w której pracują trzy pokolenia farmaceutek: babcia, mama i córka. Pomieszczeniem, które najbardziej zainteresowało naszych kolegów, była receptura i pokaz robienia maści, ponieważ w Danii nie wykonuje się leków na zamówienie. Jedna z Pań, z wielką atencją, poprosiła o pudełko z gotową maścią, które szybko zostało schowane do torebki jako pamiątka z pobytu.
Odwiedziliśmy również aptekę przy ulicy Raciborskiej – tam wykonano gałki i czopki, co spotkało się z jeszcze większym zainteresowaniem.
W Danii realizuje się wyłącznie recepty elektroniczne, dlatego nasi koledzy z trudem rozczytali receptę napisaną odręcznie przez lekarza, kręcąc z podziwu głowami!
Wizytę kontynuowaliśmy w siedzibie OIA w Krakowie przy ul. Kobierzyńskiej 98, tam odbył się wykład o naszym samorządzie i jego działaniach: przedstawiono prace Okręgowej Izby w Krakowie, jej cele i zadania. Następnie w małych grupach wymienialiśmy poglądy i informacje dotyczące pracy w aptekach.
W Danii właścicielem apteki może być magister farmacji (z obywatelstwem duńskim), któremu wolno posiadać maksymalnie siedem aptek. Na dzień dzisiejszy w całej Danii jest dwieście aptek. Od 1 lipca br. zmienią się przepisy, zgodnie z którymi jedna apteka od drugiej będzie mogła otworzyć się W ODLEGŁOSCI 75 KILOMETRÓW.
Ceny leków refundowanych przez państwo zmieniają się w Danii co dwa tygodnie, tam również należy wydać lek z najniższa ceną. Jeden z Panów magistrów pochwalił się, że zatrudnia w swojej aptece farmaceutkę z Polski, która prezentuje bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Możemy być tylko dumni z naszej koleżanki.
Spotkanie zaowocowało wymianą adresów i telefonów oraz zaproszeniem naszych przedstawicieli do odwiedzin w Danii.
Chciałam serdecznie podziękować właścicielom obu aptek za możliwość ich zwiedzenia oraz wszystkim koleżankom i kolegom „angielskojęzycznym”, którzy pomagali w rozmowach i dyskusji.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot10
czerwiec
2015

Piknik 2015

http://oia.krakow.pl/storage/piknik_2015_s.jpg
Koleżanki i Koledzy!
Tegoroczny PIKNIK organizujemy razem z hurtownią NEUCA. W programie między innymi: warsztaty artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, degustacja win włoskich i turniej piłki siatkowej. Wstęp wolny.
Zapisy przyjmujemy w sekretariacie izby do 26 czerwca 2015 r. (tel. 12-264-25-53), zaproszenia należy odebrać osobiście w biurze. UWAGA! Brak biletów!

Serdecznie zapraszamy!

Okręgowa Rada Aptekarska w Krakowie08
czerwiec
2015

II Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

– relacja

Późnym wieczorem w niedzielę 7 czerwca 2015 r. Seniorzy oddali Panu Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu klucze do miasta Krakowa, które otrzymali na całe trzy dni. Partnerem tego wydarzenia była Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie – przez dwa dni członkowie naszej izby na Placu Szczepańskim i w Pałacu Spiskich pełnili dyżur przy stoiskach.
Można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Farmaceuci w rozmowie z seniorami pytali o zażywane leki i ewentualne suplementy. Przypominali o systematycznym, zgodnym z zaleceniami lekarza, stosowaniu leków. Prowadzono rozmowy o polecanych dietach dla osób starszych i przestrzegano przed produktami nie wskazanymi w tym wieku. Pytaliśmy o aktywność ruchową i zajęcia rekreacyjne.
Doktor Jarosław Woroń z Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM Kraków, Uniwersyteckiego Ośrodka Monitorowania i Badań Niepożądanych Działań Leków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wygłosił wykład: „Zagrożenia związane z niekontrolowanym stosowaniem leków i suplementów diety.” Pełna sala słuchaczy świadczyła o sporym zainteresowaniu tematem, a po wykładzie Pan doktor, w kuluarach, długo udzielał odpowiedzi na pytania. Seniorzy przyznawali, że często dokupują samodzielnie suplementy i preparaty wielowitaminowe, nie informując o tym lekarza, ponieważ nie widzą w tym żadnego zagrożenia.
Z wielką przyjemnością witaliśmy Seniorów naszego zawodu, którzy przybyli na wykład i do naszych stoisk. Była to też kolejna okazja do koleżeńskich spotkań naszych emerytowanych koleżanek i kolegów. Sponsorzy, którzy wsparli nas przy organizacji stoisk – firmy Farmina, Sequoia i Neuca – ufundowali upominki dla naszych seniorów.
Mieliśmy też przyjemność gościć na naszym stoisku kandydata na Prezydenta Miasta Krakowa – Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, dra Łukasza Gibałę. Pan Poseł rozmawiał z seniorami o tym, jak im się żyje w mieście Krakowie.
Zainteresowanie naszymi stoiskami i wykładem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Myślę, że warto będzie rozważyć nasz udział w podobnym przedsięwzięciu w roku przyszłym, gdyż te dwa bardzo pracowite dla nas dni utwierdziły nas w przekonaniu, że jest wielkie zapotrzebowanie na fachową poradę farmaceutyczną.
Składam podziękowania firmom sponsorującym oraz wszystkim koleżankom i kolegom, którzy pomagali w organizacji stoisk Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, udzielali porad i otaczali opieką seniorów, którzy nas odwiedzili. Pokazaliśmy, że farmaceuta to nie wyłącznie „sprzedawca leków”, ale kompetentny i fachowy doradca w kwestii ich stosowania.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot20
maj
2015

Zaproszenie na spotkanie

Kraków, 10 czerwca 2015 r., godz. 12.00

Uprzejmie informujemy, że 10 czerwca br. Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie będzie gościła 12-osobową grupę duńskich aptekarzy. Duńscy koledzy zainteresowani są zarówno tym, jak wyglądają apteki w Polsce, a także jaki jest system prawny regulujący pracę farmaceutów. Nasi goście chcieliby w szczególności uzyskać krótkie informacje na temat prowadzenia apteki w Polsce (np. kto może mieć aptekę i ile aptek może posiadać, personel – krótkie informacje w oparciu o prawo farmaceutyczne – jakie ma kompetencje, jaki jest zakres świadczonych usług farmaceutycznych).
W trakcie wizyty zwiedzą 2 apteki oraz odbędą w naszej izbie spotkanie poświęcone powyższej tematyce. W czasie spotkania przewidziany jest wykład na temat funkcjonowania rynku aptecznego w Polsce oraz dyskusja i wymiana doświadczeń. Spotkanie planujemy w godzinach 12.00–14.00 w lokalu izby przy ul. Kobierzyńskiej 98 w Krakowie.
W związku z tym poszukujemy farmaceutów mówiących po angielsku, niemiecku lub duńsku, chętnych do spotkania i podyskutowania na powyższe tematy. Za udział w spotkaniu przyznane zostaną 2 punkty edukacyjne miękkie. Zgłoszenia prosimy składać w biurze izby telefonicznie (12-264-25-53) lub e-mailowo (biuro@oia.krakow.pl).

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot27
kwiecień
2015

Biegiem na Bagry!

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/biegiem_bagry_medal.jpgW niedzielę 26 kwietnia 2015 r. w Krakowie odbyła się impreza sportowa pod hasłem "Biegiem na Bagry!". Patronat Honorowy nad imprezą objął Wojewoda Małopolski, Jerzy Miller. W ramach zawodów odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz bieg główny na dystansie trailowym 10 km. Jednym z partnerów imprezy była Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie.
Na starcie biegu głównego dookoła Zalewu Bagry stanęło 202 zawodników, a wśród nich farmaceuci. Trasa nie była łatwa, ale zawodnicy dali z siebie wszystko. W kategorii 'farmaceutki' najlepszy czas uzyskała Ewa Lech, drugi – Kornelia Indyka, a trzeci – Magdalena Gielas. Wśród farmaceutów najlepszy okazał się Maciej Kostański, drugi Adam Onik, a trzeci Wojciech Kacperski. Medale i puchary wręczała Prezes OIA w Krakowie, mgr farm. Barbara Jękot.
Gratulujemy naszym sportowcom!
Cieszymy się, że farmaceuci stawiają na zdrowy tryb życia i włączają się w ogólnopolskie imprezy sportowe.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

mgr farm. Małgorzata Lelito21
kwiecień
2015

Wykład z cyklu „Czwartki u Matejków”

23 kwietnia 2015 r., godz.18.00

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na wykład z cyklu „Czwartki u Matejków”: Farmacja w czasach Matejki.
O historii krakowskich aptek w czasach Jana Matejki opowie Iwona Dymarczyk – pracownik naukowo-techniczny Muzeum Farmacji UJ CM, autorka artykułów z historii farmacji i muzealnictwa farmaceutycznego.

Wykład odbędzie się 23 kwietnia br. o godz. 18. w Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41

Informacje na stronie http://mnk.pl/cykle/czwartki-u-matejkow26
marzec
2015

Relacja z wernisażu

„Góry na ekslibrisach Krzysztofa Kmiecia (1950–2011)”

W dniach 9–21 marca 2015 r. w krakowskim Muzeum Farmacji przy ul. Floriańskiej 25 miała miejsce wystawa pt. „Góry na ekslibrisach Krzysztofa Kmiecia (1950–2011)”. Była to kolejna ekspozycja upamiętniająca twórczość graficzną naszego wspaniałego, niestety nieżyjącego już kolegi, pracownika Wydziału Farmacji UJ CM – dr. Krzysztofa Kmiecia. Wystawiono 160 ekslibrysów artysty. Organizatorami wystawy obok Muzeum Farmacji byli: Galeria Ekslibrisu Domu Kultury „Podgórze”, Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK. Podczas wernisażu wystawy 14 marca br., uroczystego otwarcia ekspozycji dokonali jej autorzy: Iwona Dymarczyk (Muzeum Farmacji) i Andrzej Znamirowski (Galeria Ekslibrisu Domu Kultury „Podgórze”). Według pana Znamirowskiego, jest to pośmiertne spełnienie woli artysty, albowiem Krzysztof Kmieć planował taką wystawę od lat. Artysta był pasjonatem wszelkich rajdów i wypraw górskich, stąd góry były częstym motywem jego znaków graficznych.
Podobnie jak w poprzednich latach, na wernisaż przybyła rodzina twórcy, przyjaciele i koledzy oraz wielbiciele jego talentu plastycznego. W trakcie spotkania, Iwona Dymarczyk zaprezentowała udostępnione przez wdowę po artyście – Aleksandrę Kmieć i podróżnika – dr. Stanisława Grodeckiego, zdjęcia z górskich wypraw i rajdów, w których brał udział Krzysztof Kmieć. Kilku uczestników spotkania odnalazło również siebie na przedstawionych zdjęciach co stało się okazją do wspomnień wspólnych młodzieńczych wypraw w góry. Zaprezentowano także odznaki rajdów i wypraw górskich zaprojektowanych przez dr. Kmiecia.
Wystawie towarzyszył katalog pt. „Góry w ekslibrisach Krzysztofa Kmiecia (1950–2011)”, liczący 124 strony. Obok spisu 266 górskich ekslibrysów twórcy, są tam reprodukcje wszystkich dzieł. Katalog ukazał się nakładem Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK – to piękny wyraz hołdu oddany temu nietuzinkowemu farmaceucie.
Tradycyjnie, po wernisażu wystawy, w Kolegiacie św. Anny została odprawiona msza święta w intencji Krzysztofa Kmiecia.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

mgr farm. Iwona Dymarczyk06
marzec
2015

Biegiem na Bagry!

Kraków, 26 kwietnia 2015 r.

http://oia.krakow.pl/storage/bnb_logo_s.jpgBiegiem na Bagry!
Impreza biegowa "Biegiem na Bagry!", planowana jest na 26 kwietnia 2015 roku w Krakowie.
Dystans Biegu Głównego to trailowe 10 km dookoła zalewu Bagry.
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie "I Ty Możesz Być Wielki - ITMBW Kraków" oraz Klub Płetwonurków "5 Fal".
W ramach zawodów odbędzie się dodatkowa rywalizacja w kategorii Farmaceutów.
Impreza rozgrywana jest pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera.

Niezbędne linki:
Regulamin: http://itmbw.pl/index.php/nasze-imprezy/biegiem-na-bagry/regulamin
Nowe zapisy: http://itmbw.pl/index.php/nasze-imprezy/biegiem-na-bagry/zapisz-sie
Facebook: https://www.facebook.com/biegiemnabagry

Wszystkich farmaceutów, sympatyków biegania zapraszamy do udziału w imprezie. Okręgowa Izba Aptekarska jest partnerem zawodów. Zapisy na stronie organizatora z dopiskiem: farmaceuta.
Na najlepszych czekają medale i puchary!03
marzec
2015

Zaproszenie na wystawę ekslibrisów Ikona pliku typu pdf

Wystawa czynna w Muzeum Farmacji UJ CM w Krakowie, ul. Floriańska 25, od 9–21 marca 2015 r. w godzinach pracy muzeum.

Góry na ekslibrisach Krzysztofa Kmiecia (1950–2011)


Szczegóły w załączniku:
wystawa ekslibrisów (pdf)27
luty
2015

Pielgrzymka do Fatimy Ikona pliku typu pdf

25.04–2.05.2015 r.

KOMISJA KULTURY, SPORTU i TURYSTYKI Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie:
8 - dniowa PIELGRZYMKA do FATIMY, którą poprowadzi Ks. Prof. dr hab. Stanisław WARZESZAK, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia
z okazji zbliżającej się setnej rocznicy OBJAWIEŃ FATIMSKICH

Pielgrzymka odbędzie się w terminie: 25. 04. - 2. 05. 2015.
W programie: FATIMA i Lizbona w PORTUGALII, a w HISZPANII: Madryt, Awila, Salamanka, Sewilla, Kordoba i Toledo

Szczegóły w załączniku:
pielgrzymka do Fatimy (pdf)25
luty
2015

Spotkanie farmaceutów w Rudach k/Raciborza

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów Farmaceutów oraz osoby interesujące się historią farmacji na Konferencję Naukową pt.: „ROZWÓJ APTEKARSTWA ŚLĄSKIEGO. Moda i styl w aptekach polskich ze szczególnym uwzględnieniem Śląska i jego specyfiki„
Termin: 27-28.02.2015 w Rudach k/Raciborza

Załączniki (pdf):
zaproszenie
Rudy informacja
dojazd do Rud
samochodem do Rud
zaproszenie konferencja
konferencja naukowa w Rudach
apel do członków SFKP
program rekolekcji
menu16
luty
2015

XV Mistrzostwa Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz 2015 – relacja

http://oia.krakow.pl/storage/karpacz2015_pasek.JPG
XV Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim

W sobotę 7 lutego 2015 r. uczestniczyliśmy w XV już edycji mistrzostw, które jak co roku zorganizowała Dolnośląska Okręgowa Izba Aptekarska na stoku Karpatka w Karpaczu.
Tym razem nasza 13-osobowa ekipa przywiozła dwa medale i okolicznościowe puchary, które zdobyli: kol. Sebastian Janik – Mistrz Polski Farmaceutów, złoty medalista kategorii M1, osiągnął najlepszy czas przejazdu i pozostawił w pokonanym polu wszystkich uczestników zawodów, oraz kol. Małgorzata Lelito – Wicemistrz Polski Farmaceutów, srebrna medalistka kategorii K2, podtrzymała tradycję medalową kobiecej części uczestników zmagań.
Doskonałą, jak zawsze, formą wykazał się także kol. Bolesław Cetnarowski, który jako najstarszy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościowy dyplom uczestnictwa.
Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie, narciarzom za sportową rywalizację, a wszystkim uczestnikom za wspólną wieczorna biesiadę.
Do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach!

Sekretarz Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
(uczestnik zawodów)
mgr farm. Piotr Zając

http://oia.krakow.pl/storage/karpacz2015_1s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/karpacz2015_2s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/karpacz2015_3s.jpg31
styczeń
2015

IV Mistrzostwa Polski w piłce nożnej halowej

http://oia.krakow.pl/storage/20150312_mistrzostwa_pilka_nozna_s.jpgSzanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na IV Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej halowej.

Termin: 17-19 kwietnia 2015 r.
Miejsce: Hala Widowiskowo - Sportowa w Gniewinie, ul. Sportowa 5
Organizator: Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska

Warunki zakwaterowania, koszt oraz regulamin zostaną podane w komunikacie nr 2.

Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska16
styczeń
2015

Koncert Noworoczny Aptekarzy 2015

11 stycznia 2015 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się kolejny – siódmy już – Noworoczny Koncert Aptekarzy.
Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy koncertu mieli możliwość przeżyć chwilę z przepiękną muzyką i wysłuchać najbardziej znanych utworów w wykonaniu światowej sławy solistów.

W imieniu Okręgowej Izby Aptekarskiej gości przywitała Prezes Barbara Jękot.
Życzenia noworoczne złożyli aptekarzom przybyli na koncert posłowie na Sejm RP – Lidia Gądek i Łukasz Gibała.
Koncert jak zwykle spotkał się z wielkim zainteresowaniem środowiska aptekarskiego, władz miasta, uczelni, organizacji społecznych.
Z ogromną przyjemnością gościliśmy przedstawicieli Wydziału Farmacji CM UJ, władze miasta, władze NFZ, byłych prezesów ORA w Krakowie, przedstawicieli korporacji zawodowych lekarzy oraz radców prawnych.
Nasze zaproszenie przyjęli prezesi Okręgowych Rad Aptekarskich wraz z towarzyszącymi osobami z izb: Gdańskiej, Kieleckiej, Łódzkiej, Olsztyńskiej, Opolskiej, Pomorsko-Kujawskiej, Śląskiej.
Było nam też niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczyciły nas władze i przedstawiciele firm sponsorujących.
Witająca gości Prezes Barbara Jękot podkreśliła też charytatywny akcent koncertu. Zaproszona na scenę przedstawicielka Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej, w imieniu pensjonariuszy podziękowała za przekazane przez firmy farmaceutyczne Farmina i Sequoia produkty lecznicze i wyroby medyczne.

Tegoroczny koncert prowadzili – z wielką gracją i jednocześnie poczuciem humoru – Jolanta Suder z Agencji Violin & Piano i Jacek Cygan.
Największe szlagiery muzyczne mogliśmy usłyszeć w wykonaniu: Iwony Sochy, Moniki Węgiel, Jarosława Kitali, Alexandra Martinez i Tadeusza Szlenkiera.
Solistom tradycyjnie towarzyszyła znakomita Orkiestra Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko.
Program koncertu dobrany z wielkim kunsztem obejmował największe światowe dzieła zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Mogliśmy usłyszeć kompozycje wielkich mistrzów, takich jak G. Verdi, L. Van Beethoven, G. Dionizzetti, w nowej aranżacji Jerzego Sobeńko. Ponadto największe przeboje z repertuaru takich światowych gwiazd, jak Freddie Mercury, Edith Piaf, Leonard Cohen, Al Bano, Zuccero, Andrea Bocelli czy Zespołów OMEGA, Beatlesi, Mecano i innych.
Zarówno przepiękna muzyka, rewelacyjni śpiewacy, grająca z finezją i fantazją orkiestra i barwna konferansjerka spowodowała, że koncert został przyjęty z nieukrywanym entuzjazmem. Publiczność (i artyści) bawili się wyśmienicie. A ostatni utwór „We are the champions” zespołu Queen zaśpiewany przez wszystkich solistów otrzymał owacje na stojąco.

Koncert Noworoczny to nie tylko „muzyczny spacer po salach koncertowych Europy”, ale też niepowtarzalna możliwość spotkania z kolegami po fachu i przyjaciółmi.
Z całą pewnością był to niezapomniany i pełen wielkich wrażeń wieczór. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert w 2016 r.

Organizatorami koncertu byli:
Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie oraz Agencja Artystyczna Violin & Piano

Główni współorganizatorzy to:
Kamsoft S.A., Grupa Neuca, Mylan, Farmina, Gedeon Richter

Współorganizatorzy:
24MANAGEMENT Sp. z o.o., Espefa, Forfarm, PPH Galfarm Sp. z o.o, Hurtap SA, Medicare, Sequoia, Teva Operations Poland, Salus International

Patron medialny:
Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Piotr Kędzierski dla Magazynu Aptekarskiego

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot09
styczeń
2015

SKIM&L CUP

– II Narciarski Puchar Lekarzy, Farmaceutów i Prawników

http://oia.krakow.pl/storage/SKIM&L_CUP_Szczyrk_2015_s.jpg
SKIM&L CUP czyli II Narciarski Puchar Lekarzy, Farmaceutów i Prawników – odbędzie się w dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. w Szczyrku na stokach Skrzycznego i trasach biegowych w Szczyrku.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej Śląskiej Izby Aptekarskiej:
http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/6080

oraz na stronie hotelu Meta w Szczyrku:
http://www.meta-hotel.pl/ii_narciarski_puchar_lekarzy_farmaceutow_i_prawnikow18
grudzień
2014

XV Mistrzostwa Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz 2015

Dolnośląska Izba Aptekarska oraz GRUPA NEUCA mają zaszczyt zaprosić na:
XV Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz 2015
http://oia.krakow.pl/storage/karpacz2015_plakatv2_s.jpgCelem naszych wspólnych działań jest, jak zawsze, integracja środowiska farmaceutycznego i ich rodzin z różnych regionów Polski, a także wspaniała zabawa, podczas której można podszkolić umiejętności narciarskie, uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanych zawodach, a także pobawić się w gronie przyjaciół i miłośników narciarstwa.

szczegóły w zaproszeniu (pdf)
formularz zgłoszenia udziału (doc)

Zainteresowanych wzięciem udziału w mistrzostwach, prosimy o kontakt:
Sekretarz ORA w Krakowie, mgr farm. Piotr Zając
tel. 603-550-40216
grudzień
2014

Spotkanie Świąteczne z Winem Antycznym

http://oia.krakow.pl/storage/20141216_wino_dziedzictwo_niematerialne.jpg
Szanowni Państwo!

Enologiczne Koło Naukowe pragnie zaproponować Spotkanie Świąteczne z Winem Antycznym dla Pracowników Wydziału Farmaceutycznego. Od 4 grudnia 2013 roku fermentacja w glinianych naczyniach znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego Unesco. Spotkanie zaprezentuje tą metodę oraz wina dziś fermentowane w antyczny sposób.

Temat ten był w tym roku szczególnie wyróżniony na Konferencji pt. ”Hermeneutyka wina” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Data i sala spotkania: 18 grudzień (czwartek) godz 16.00 sala 1/1 Wydział Farmacji ul. Medyczna 9.

Z wyrazami szacunku
Opiekun Koła Enologicznego
Agata Ogórka-Tabiś05
grudzień
2014

III Konkurs Nalewek Własnej Receptury

– relacja

28 listopada br. odbyła się kolejna, już III edycja Konkursu Nalewki Własnej Receptury.

Tradycyjnie organizatorami były Okręgowa Izba Aptekarska wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie. W tym roku konkurs odbył się w przepięknych pomieszczeniach Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie.
Konkurs otworzyła Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej, Barbara Jękot.
Gości powitał, jak również zaprosił do degustacji nalewek i zwiedzania pomieszczeń muzealnych, Dyrektor Muzeum, prof. dr hab. Zbigniew Bela. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru podkreślił, że Muzeum Farmacji jest najlepszym miejscem do przeprowadzenia takiego konkursu, gdyż – jak wszystkim wiadomo – zarówno wina jak i nalewki były znanymi od najdawniejszych czasów lekami.
Pomysł ze zorganizowaniem konkursu w muzeum okazał się „strzałem w 10”. Uczestnicy i widzowie zachwycili się nie tylko wspaniałymi nalewkami, ale i urzekającymi wnętrzami muzeum i dawnym wyposażeniem aptek. Całości dopełnił wykwintny catering zorganizowany przez Okręgową Izbę Lekarską.
Podobnie jak w ubiegłym roku zgłoszenia do nas napłynęły również z zaprzyjaźnionych Okręgowych Izb Aptekarskich: Śląskiej i Opolskiej. Nalewki przywieźli osobiście prezesi: Piotr Brukiewicz i Andrzej Prygiel.
W konkursie, zgodnie z regulaminem, mogły wziąć udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej.
Zarówno jury jak i publiczność, wybierając najlepszą nalewkę, mieli „trudny orzech do zgryzienia”, gdyż wszystkie nalewki były przepyszne. Niektóre miały niepowtarzalny smak i aromat, jak nalewka Starej Apteki, która przyjechała ze Śląska, nalewka Królewska, wytrawna orzechówka lecznicza, gorzka czy nalewka dyniowa. W wielu wypadkach zachwycały wymyślne butelki, w jakich nalewki były prezentowane.

A oto oficjalne wyniki konkursu:

I miejsce
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran (OIA) – nalewka: półsłodka malinowo-żurawinowa

II miejsce
dr Magdalena Pęcak (OIL) – nalewka: słodka żurawinówka

III miejsce

mgr farm. Anita Molenda (OIA) – nalewka: słodka porzeczkówka

Nagroda publiczności
dr Regina Marucha-Sznajder (OIL) – nalewka: wytrawna orzechówka lecznicza, gorzka

Nagrodzonym – GRATULUJEMY!

GALERIA ZDJĘĆ

mgr farm. Małgorzata Lelito04
grudzień
2014

Koncert Noworoczny Aptekarzy

Kraków, 11 stycznia 2015 r. (niedziela), godz. 18.00

http://oia.krakow.pl/storage/koncert_aptekarzy_2015_s_b.jpg
Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż 11 stycznia 2015 r. (niedziela) o godzinie 18.00 w magicznej scenerii Teatru im. Juliusza Słowackiego już po raz kolejny odbędzie się Noworoczny Koncert Galowy Aptekarzy.

Jak co roku, będą mogli Państwo przeżyć wspaniałe chwilę z wielką muzyka oraz znanymi i lubianymi artystami. Podczas Noworocznej Gali śpiewać będą dla Państwa
Monika Węgiel (śpiew), Iwona Socha (sopran), Tadeusz Szlenkier (tenor), Jarosław Kitala (baryton) i Alexander Martinez (śpiew). Solistom zaś towarzyszyć będzie znakomita Orkiestra OBLIGATO pod kierownictwem charyzmatycznego Jerzego Sobeńko.

Specjalnie na ten Koncert został przygotowany program, obejmujący największe światowe dzieła zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Tak więc zabrzmią, między innymi, kompozycje wielkich mistrzów, takich jak G. Verdi, L. Van Beethoven, G. Dionizzetti, w nowej aranżacji Jerzego Sobeńko. Ponadto największe przeboje z repertuaru takich światowych gwiazd, jak Freddie Mercury, Edith Piaf, Leonard Cohen, Al Bano, Zuccero, Andrea Bocelli czy Zespoły OMEGA, Beatlesi, Mecano i inni.

Za sprawą wielkiej i pięknej muzyki w mistrzowskich wykonaniach zwiedzimy całą Europę i nie tylko. Całość programu dopełnią ciekawe opowieści, które przedstawią Państwu prowadzący program: Jolanta Suder i Jacek Cygan.

Z całą pewnością czeka Państwa niezapomniany i pełen wielkich wrażeń wieczór, na który serdecznie zapraszamy.

– ORGANIZATORZY

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Rezerwacja miejsc w biurze OIA w Krakowie, tel. 12-264-25-53
Ceny biletów: 90 zł, 100 zł, 120 zł, 140 zł14
listopad
2014

III Konkurs Nalewek Własnej Receptury

Kraków, 28 listopada 2014 r.

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie mają przyjemność zaprosić członków zrzeszonych w wyżej wymienionych Izbach na trzecią edycję Konkursu Nalewki Własnej Receptury:
http://oia.krakow.pl/storage/nalewki_2014_www.jpgOdbędzie się on 28 listopada 2014 r. w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przy ul. Floriańskiej 25 w Krakowie. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy konkursu zapraszają zarówno do wzięcia udziału w rywalizacji, jak i do uczestnictwa w degustacji. Rosnąca popularność konkursu, o czym świadczą liczne zgłoszenia w roku ubiegłym pozwala przypuszczać, że kolejna III Edycja Konkursu Nalewek Własnej Receptury będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Liczymy, że podobnie jak w roku ubiegłym zgłoszenia napłyną do nas z całej Polski i będą sprzyjały dalszej integracji członków obu Okręgowych Izb.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej. Dwie próbki nalewki w ilości po 200 ml należy dostarczyć do 27 listopada 2014 r. do godz. 15.00 do siedziby Okręgowej Izby Aptekarskiej lub bezpośrednio do Muzeum Farmacji w Krakowie, ale im wcześniej, tym lepiej. Liczba nalewek zgłaszanych do konkursu przez jednego uczestnika jest dowolna.
Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się i pobranie regulaminu oraz karty zgłoszeniowej konkursu:

regulamin (pdf)
karta zgłoszeniowa (doc)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!03
listopad
2014

Treningi piłkarskie

http://oia.krakow.pl/storage/soccer_oia.jpg
Uwaga!
Przypominam wszystkim zainteresowanym, że obecnie treningi piłki nożnej odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na os. Handlowym 4 w Krakowie w poniedziałki w godz. 21.30–23.00

Sekretarz Okręgowej rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Piotr Zając16
wrzesień
2014

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

– relacja

W dniach 4–7 września br. w Wilkasach koło Giżycka odbyły się Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Organizatorem już tradycyjnie była OIA w Olsztynie. W tym roku na regaty stawiło się 18 załóg z 8 Izb. Nasze dwie załogi zwarte i gotowe, po przejechaniu ok. 700 km stanęły do rywalizacji.
Pogoda dopisała, było słonecznie i wietrznie (ok.4 w skali Beauforta). Regaty przebiegały w dobrej atmosferze, chociaż rywalizacja była chwilami zacięta. Ostatecznie najlepiej przygotowaną i bezkonkurencyjną okazała się załoga OIA z Łodzi ze sternikiem Wiktorem Napiórą. Nasze załogi uplasowały się w połowie stawki, zajmując 7 i 11 miejsce. Puchary i nagrody wręczali wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, Marek Jędrzejczak oraz prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie, Roman Grzechnik. Podziękowania należą się organizatorowi i sponsorom za kolejną fantastyczną imprezę, która zgromadziła tylu sympatyków żeglarstwa wśród aptekarzy.
Jednym z punktów spotkania w Wilkasach było powołanie Stowarzyszenia żeglarskiego "Aptekarz ", które będzie organizowało imprezy służące integrowaniu się naszego środowiska. Czas spędzony między regatami wypełniały nam rozmowy, śpiewy szant, koncerty i tańce. To nasza załoga została nagrodzona dyplomem jako najbardziej roztańczona wśród 18 innych załóg. No cóż, każdy ma swoją specjalizację...

mgr farm. Małgorzata Lelito02
wrzesień
2014

Uwaga: zmiana miejsca treningów piłkarskich

http://oia.krakow.pl/storage/soccer_oia.jpg
Począwszy od najbliższego czwartku, tj. 4 września 2014 r., treningi piłkarskie przenosimy do nowej hali sportowej: Gimnazjum nr 29 w Krakowie, ul. Aleksandry 4. Obiekt jest pełnowymiarowy do futsalu, co pozwoli nam w optymalnych warunkach przygotowywać się do IV HMPF, które już na wiosnę 2015 r. w Poznaniu.
Zapraszamy do korzystania z obiektu w każdy czwartek o godz. 20:00

Jednocześnie przypominam, iż od 8 października 2014 r. rozpoczynamy rozgrywki w Nowohuckiej Amatorskiej Lidze Futsalu. Mecze odbywać się będą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na os. Handlowym 4 w Krakowie. Szczegółowe informacje u kol. T. Płatka tel. lub na naszym profilu facebook'owym.

Sekretarz Okręgowej rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Piotr Zając20
sierpień
2014

Komunikat

Zapraszamy absolwentów Farmacji roczników 1994-1995-1996 Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) na spotkanie, które odbędzie się 11 października 2014 r. (sobota) w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie (ul. Sportowa 5, 84-250 Gniewino). Rozpoczniemy uroczystą kolacją o godz. 18.00, a potem...

Osoby zainteresowane (bez osób towarzyszących) prosimy o zgłaszanie swojego udziału do dnia 5 września 2014 r.:
- Ania Kalicka, tel. 513-082-174 lub
- Wiola Makarewicz, tel. 507-818-119.

Koszt od osoby to 350,- (obejmuje kolację, nocleg w pokoju dwuosobowym, śniadanie, doba hotelowa trwa od 14.00 w sobotę do 11.00 w niedzielę).
Wpłat należy dokonać do dnia 5 września na konto:
WIOLETA MAKAREWICZ
05 1020 5170 0000 1902 0086 1203

z podaniem imienia i nazwiska (+panieńskie) oraz dopiskiem GNIEWINO.

KOMITET ORGANIZACYJNY I ZJAZDU ABSOLWENTÓW AMG WYDZIAŁU FARMACEUTYCZNEGO
Paweł Chrzan
Wioleta Makarewicz
Anna Kalicka
Justyna Raupuk08
sierpień
2014

Finał V edycji konkursu Cudowna Moc Bukietów

Kraków, 15 sierpnia 2014 r. (piątek)

http://oia.krakow.pl/storage/2014_bukiet_plakat_s.jpg
Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w finale V edycji konkursu Cudowna Moc Bukietów, którego jednym z współorganizatorów jest krakowskie Muzeum Farmacji.

Pełna informacja: Stowarzyszenie Instytut Dziedzictwa

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot24
lipiec
2014

Spotkanie z członkami Klubu Seniora

http://oia.krakow.pl/storage/2014_07_seniorzy_kazimierz_1s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/2014_07_seniorzy_kazimierz_2s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/2014_07_seniorzy_kazimierz_3s.jpg
Tego lata po raz kolejny spotkaliśmy się z seniorami małopolskiej farmacji. Tym razem zwiedzaliśmy z przewodnikiem, Panią Martą Bielecką, krakowski Kazimierz. Chętnych było tak dużo, że już tradycyjnie utworzono dwie grupy zwiedzających.
Wielu seniorów, mimo że od lat mieszkają w Krakowie, niewiele wiedziało o tej dzielnicy. Tym bardziej ucieszyli się ze zwiedzania synagog, cmentarza na ul. Szerokiej i spaceru po uliczkach Kazimierza. W Starej Synagodze na Szerokiej dowiedzieliśmy się wszystkiego o historii osiedlenia się Żydów w tej dzielnicy. Poznaliśmy 39 nakazów, które należy zachować w szabas. Usłyszeliśmy o Torze – najważniejszym dokumencie ortodoksyjnych Żydów. Pani Danuta, jedna z farmaceutek, nawet własnoręcznie wpisała fragment Starego Testamentu do tory pisanej przez zwiedzających. Na ulicy Ciemnej zobaczyliśmy Hotel Eden z restauracją serwującą tylko koszerne dania. Potem były zwiedzane synagogi: Izaaka, Kupa i Tempel na ul. Miodowej, gdzie odbywają się nabożeństwa według XIX-wiecznej zreformowanej liturgii. Dowiedzieliśmy się, że Plac Nowy to kiedyś miejsce rytualnego uboju drobiu! Duży Cmentarz Żydowski Remu na ul. Szerokiej też zrobił ogromne wrażenie na zwiedzających.
Na koniec zwiedzania, Pani Prezes Barbara Jękot, zaprosiła wszystkich seniorów do restauracji Ariel na „pieroga po żydowsku”. Farmaceuci byli bardzo zadowoleni i wielokrotnie dziękowali za docenienie ich wkładu w historię małopolskiej farmacji i możliwość spotkania się z koleżankami i kolegami w tak pięknym i ciekawym miejscu.

mgr farm. Małgorzata Lelito15
lipiec
2014

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

4–7 września 2014 r.

http://oia.krakow.pl/storage/regaty_2014_web_s.jpg
Ahoj, żeglarze!

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie już tradycyjnie organizuje Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbywać się będą w dniach 4–7 września 2014 r. w Wilkasach koło Giżycka.

Okręgowe Izby Aptekarskie wystawiają swoje załogi. Z naszej Izby proponujemy wystawić dwie załogi, ponieważ w ubiegłym roku było dużo chętnych. Zapraszamy wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa do zapisywania się w biurze naszej Izby. Koszty charteru jachtów pokryje Izba, natomiast koszty noclegów i wyżywienia pokrywa każdy uczestnik osobiście.
Pamiętajmy, że taka impreza to nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim integracja, zabawa oraz wspólne śpiewanie szant.

ZAPRASZAMY!

deklaracja uczestnictwa w III Żeglarskich Mistrzostwach Polski Aptekarzy w terminie 4–7 września 2014 r. (doc)16
czerwiec
2014

VI Piknik Farmaceutyczny MIXTURA 2014

– relacja

14 czerwca odbył się VI Piknik Farmaceutyczny MIXTURA 2014, organizowany przez naszą Izbę. Wśród uczestników byli farmaceuci, ich rodziny, współorganizatorzy i goście specjalni. Ogólnie około 200 osób. Przybyli najodważniejsi – ci, którzy nie przestraszyli się chmur i deszczu. Pogoda zresztą testowała naszą odwagę przez kilka godzin. Zwłaszcza dotyczyło to piłkarzy, którzy rozgrywali mecze w turnieju o Puchar Prezesa ORA w Krakowie. Tradycyjnie zwyciężyła drużyna z Farminy, szczerze gratulujemy. II miejsce zajęła drużyna reprezentująca OIA Katowice. Nasi piłkarze uplasowali się na III pozycji i bardzo cieszyli się ze zdobycia pucharu. My, kibice, zresztą też :) Wszystkim drużynom gratulujemy samozaparcia i wytrwałości w ciężkich deszczowo-błotnych warunkach. Atmosfera podczas Pikniku, mimo przelotnego deszczu, była bardzo dobra. Pewnie również dlatego, że wina, które przybyły do nas z Sycylii (dzięki Pani enolog, Agacie Tabiś-Ogórka) okazały się wyborne. Testowaliśmy również potrawy kuchni kubańskiej i rodzimej. Graliśmy w pokera, a zwycięzca otrzymał kalkulator, aby dokładnie przeliczyć wygraną :) Było bardzo dużo konkursów dla dzieci i dorosłych, tak więc każdy mógł wygrać ciekawą nagrodę (chociaż tablet był tylko jeden!). A wszystko to odbywało się w rytmie salsy, dzięki zespołowi Salsa Kraków Black&White. Pokazy i lekcje salsy dały nam szansę nabycia nowych umiejętności. Dzieci tymczasem z wymalowanymi twarzami szalały na „smoku” dmuchanym, oglądały olbrzymie bańki mydlane i własnoręcznie kręciły na kołowrotku naczynia z gliny. Akcentem charytatywnym w tym roku było zaproszenie na nasz Piknik przedstawicieli Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera. Farmaceuci kolejny raz otworzyli swoje serca i portfele dla potrzebujących. A wszystko to odbyło się również dzięki współorganizatorom Pikniku, którymi byli: Neuca, Hurtap, Mylan, Farmina, Galfarm i Medicare. Składamy im nasze serdeczne podziękowania. Impreza integrująca środowisko farmaceutyczne okazała się ogólnopolska, ponieważ gościliśmy prezesów ORA z Gdańska, Opola i Katowic. Ogólnie było jak w piosence: po burzy przyszło słońce, a nawet pojawiła się tęcza. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z sytuacją polskiego aptekarstwa...

[ galeria zdjęć ]11
czerwiec
2014

„Wino świata antycznego” Ikona pliku typu pdf

12 czerwca 2014 o godz.15:30

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Książąt Czartoryskich
ul. Pijarska 8
12 czerwca 2014 o godz.15:30
Koszt degustacji 25 zł

--- ZAPROSZENIE (pdf)08
maj
2014

VI Piknik Farmaceutyczny MIXTURA 2014

14 czerwca 2014 r.

http://oia.krakow.pl/storage/piknik_2014_zaproszenie_2_s.jpg

SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY FARMACEUCI!

VI Piknik Farmaceutyczny Mixtura 2014 odbędzie się w Mariackim Domu Rekolekcyjnym w Krakowie, ul. Pod Strzechą 16 C.
Wstęp 10 zł od osoby (dzieci do 12 r. życia – wstęp wolny!) W cenie: grill, piwo, desery, napoje.

Zapisy przyjmujemy w sekretariacie Izby. (tel. 12-264-25-53)

W programie pikniku przewidujemy zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a także turniej piłki nożnej o puchar Prezesa ORA w Krakowie.

ZAPRASZAMY!
Okręgowa Rada Aptekarska w Krakowie07
maj
2014

Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę Ikona pliku typu pdf

23–25 maja 2014 r.

Szanowni Państwo,
szczegóły na temat Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia, która odbędzie się w dniach 23–25 maja 2014 r., znajdują się w poniższym załączniku.

Pielgrzymka (*pdf)01
maj
2014

III Halowe Mistrzostwa Polski

Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej

http://oia.krakow.pl/storage/soccer_oia.jpg
III Halowe Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej
Gniewino k/Gdańska 26 kwietnia 2014 r.

Drugi raz z rzędu uczestniczyliśmy w mistrzostwach, które tym razem zorganizował ubiegłoroczny zwycięzca zawodów, tj. gdańska OIA.
Turniej odbył się w pięknej scenerii kompleksu sportowo-rekreacyjnego kaszubskiego Gniewina.

Tym razem do rywalizacji stanęło osiem zespołów, które podzielono w wyniku rozstawienia i losowania na dwie grupy. W grupie pierwszej znalazły się drużyny OIA Gdańska, Wrocławia, Katowic, Krakowa, zaś w grupie drugiej drużyny OIA Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Bielska-Białej.

Po uroczystym otwarciu mistrzostw, rozpoczęliśmy całodniowe zmagania, które trwały od godz. 8:30, a zakończyły się po godzinie 19.

Nasza drużyna w składzie: Tomasz Płatek, Arkadiusz Litwin, Hubert Sarliński, Dawid Panek, Marcin Gwóźdź, Piotr Knapik, Filip Płoch, Piotr Zając, Łukasz Bukiej, Michał Szczęsny pod opieką Pani Prezes Barbary Jękot i wsparciu nie tylko finansowym w osobie reprezentanta krakowskiej FARMINY pana Adama Świderskiego, rozegrała trzy bardzo zacięte mecze, w których kolejno osiągnęliśmy następujące rezultaty: 0:5 z OIA Katowice, 2:5 z OIA Gdańsk oraz 0:1 z OIA Wrocław, co w sumie zaowocowało siódmym miejscem w turnieju.

Zwycięzcami zawodów zostali reprezentanci OIA Poznań, którzy w finale pokonali drużynę OIA Katowice 4:2, zaś trzecie miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, która wygrała z reprezentantami OIA Łodzi 3:1.

W związku z tym, iż mistrzostwa odbywały się prawie 700 km od Krakowa, nasz wyjazd był połączony z drużynami Bielska-Białej, Katowic oraz Łodzi. Dzięki temu mieliśmy czas na wspólne przemyślenia, uwagi i posiłki.

Dziękuję wszystkim kolegom biorącym udział w zawodach za poświęcony czas i zaangażowanie, a naszemu sponsorowi, firmie FARMINA, za pokrycie sporej części kosztów wyjazdu naszej drużyny.
Dziękuję również Pani Prezes Barbarze Jękot, która wsparła nas swoją obecnością i dopingiem.

Organizatorom turnieju gratuluję wyboru miejsca zawodów, sprawnej organizacji i klimatu zdrowej rywalizacji na boisku.

Sekretarz Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
(uczestnik zawodów)
mgr farm. Piotr Zając

http://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_1s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_2s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_3s.jpg
http://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_4s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_5s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/20140505_soccer_6s.jpg26
marzec
2014

Wystawa ekslibrisów w Muzeum Farmacji UJ CM

http://oia.krakow.pl/storage/okladka_kmiec_mala.jpg

W dniu 15 marca 2014 r. w Muzeum Farmacji UJ CM w Krakowie odbyło się spotkanie poświęcone pamięci dr. farm. Krzysztofa Kmiecia, zmarłego 13 marca 2011 r. adiunkta Katedry Farmakognozji Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz twórcy 2783 ekslibrisów. Organizatorzy uroczystości: Muzeum Farmacji, Galeria Ekslibrisu Domu Kultury „Podgórze” oraz Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie chcieli w ten sposób zainicjować cykl spotkań w marcu, w okolicach daty urodzin i zgonu Krzysztofa Kmiecia poświęconych pamięci tego niezwykłego farmaceuty. Spotkania te mają być połączone z prezentacją Jego dorobku ekslibrisowego. Tematem pierwszej prezentacji były ekslibrisy farmaceutyczne, które zajmują blisko 20 % wszystkich prac graficznych artysty. Na wystawie prezentowano 160 ekslibrisów, natomiast spis wszystkich 549 ekslibrisów zawiera katalog wystawy. Katalog ten ukazał się nakładem naszej Izby. Na wystawie prezentowano również 35 ekslibrysów in memoriam Krzysztofa Kmiecia. wykonanych przez 20 grafików z kraju i zagranicy.
Wśród gości spotkania - rodziny, przyjaciół i znajomych Krzysztofa Kmiecia byli również: Małgorzata Kierczuk-Macieszko i Krzysztof Wereński - pedagodzy z Zespołu Szkół Artystycznych w Lublinie, którzy w 2009 r. zrealizowali film o pracy twórczej Krzysztofa Kmiecia. Ten cenny dokument (40 min.) składa się z trzech części: „Rozmowa niedokończona o ekslibrisie”, „Warsztat mistrza” i „Kosma i Damian w ekslibrisie”. Projekcja filmów była niezwykle wzruszającym akcentem spotkania.

mgr farm. Iwona Dymarczyk
Muzeum Farmacji CM UJ

http://oia.krakow.pl/storage/kmiec_1_s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/kmiec_2_s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/kmiec_3_s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/kmiec_4_s.jpg25
marzec
2014

„Wino świata antycznego” – wykład z degustacją… Ikona pliku typu pdf

…win fermentowanych w amforach: Pithos Bianco, Pithos rosso, oraz wino mamertynów, żołnierzy Agatoklesa – Mastronicola nocera.

>>> UWAGA! Są jeszcze wolne miejsca na spotkanie – ZAPRASZAMY! <<<

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, ul. Kobierzyńska 98/68, 3 kwietnia 2014 r. (czwartek) o godz. 16.00
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w sekretariacie izby 12-264-25-53
Koszt degustacji 10 zł

Zaproszenie (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot17
marzec
2014

III Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich

w piłce nożnej halowej (II komunikat)

http://oia.krakow.pl/storage/Plakat_A3_maly.jpg

Komunikat Nr II (pdf)
Regulamin (pdf)

Sekretarz Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Piotr Zając04
marzec
2014

Zaproszenie na wystawę Ikona pliku typu pdf

Muzeum Farmacji UJ CM w Krakowie, Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie, Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji trzeciej rocznicy śmierci Krzysztofa Kmiecia.

Wystawa czynna w Muzeum Farmacji UJ CM w Krakowie, ul. Floriańska 25 od 10-22 marca 2014 r. w godzinach pracy muzeum.

Szczegóły w zaproszeniu:
Zaproszenie (pdf)

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran27
luty
2014

Obrazy przepływającego świata

w wierszach haiku Sławy Sibigi i Krzysztofa Kokota

http://oia.krakow.pl/storage/haiku_zapr_marzec13small.jpg

Serdecznie zapraszam wszystkich aptekarzy!

Krzysztof Kokot17
luty
2014

III Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich

w piłce nożnej halowej

III Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej halowej

Termin: 25–27 kwietnia 2014 r.
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa w Gniewinie, ul. Sportowa 5
Organizator: Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska

Zapraszamy chętnych do udziału w reprezentacji naszej Izby!

Zgłoszenia:
Sekretarz ORA w Krakowie, mgr farm. Piotr Zając
tel. 603-550-402

Wkrótce więcej szczegółów...

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot

Obraz dołączony do aktualności

14
luty
2014

Mistrzostwa Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim

Dolnośląska Izba Aptekarska potwierdza, że w dniu 22 lutego 2014 r. odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz 2014.

Zapraszamy aptekarzy i ich rodziny oraz sympatyków narciarstwa do udziału w zawodach (zgodnie z ustalonym regulaminem).

Tak jak było zaplanowane, Mistrzostwa odbędą się w Karpaczu. Nazwa stoku zostanie przedstawiona przez organizatora w piątek (21 lutego), w dniu wydania numerów startowych. Miejsce zawodów jest uzależnione od warunków pogodowych (śniegowych). W obecnej chwili są w Karpaczu stoki, na których pokrywa śnieżna – 50 cm – pozwala na rozegranie zawodów.

Na stronie internetowej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej można zobaczyć fotografie przedstawiające aktualne warunki śniegowe na jednym ze stoków.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału.21
styczeń
2014

Koncert Noworoczny

Po raz szósty mieliśmy możliwość wysłuchania Koncertu Noworocznego w Krakowie.

Koncerty te, wieńczące stary i witające nowy rok, stały się swoistym świętem tej korporacji zawodowej – jest to zawsze chwila szczególna, świąteczna i uroczysta. W tym roku honorowy patronat nad koncertem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku koncert odbył się w przepięknym Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Prowadząca koncert Jolanta Suder z agencji Artystycznej Violin & Piano podkreślała swoja tremę przed tak wspaniałą i wymagającą publicznością jaką są aptekarze. Na koncercie pojawili się również Edward i Tomasz Straussowie jako goście specjalni.

Wśród wykonawców światowej sławy soliści operowi – Iwona Tober, Iwona Socha, Tadeusz Szlenker oraz Jarosław Kitala zapewnili wspaniałą ucztę duchową i niezapomniane przeżycia. Publiczność na stojąco nagrodziła artystów brawami. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko.

Już dziś zapraszamy na koncert, który odbędzie się za rok. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań, aby repertuar, tak jak do tej pory, był na najwyższym poziomie!

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot

http://oia.krakow.pl/storage/sDSC01518.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sDSC01534.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sDSC01556.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sDSC01582.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sDSC01754.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sDSC01856.jpg02
grudzień
2013

II edycja Konkursu Nalewek Własnej Receptury

27 listopada 2013 r. w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie przy ul. Krupniczej 11a w Krakowie odbyła się II edycja Konkursu Nalewek Własnej Receptury.
Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły być zgłoszone jedynie nalewki niedostępne w sprzedaży komercyjnej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał nasz kolega Sebastian Janik wspomagany przez pracowników biura Okręgowej Izby Lekarskiej.
Z satysfakcją przyjęliśmy informację, że do tegorocznego konkursu zgłoszenia napłynęły nie tylko z Krakowie, ale też z Gdańska i Śląska. Na konkurs nalewki przywiozły delegacje z prezesem ŚIA Piotrem Brukiewiczem oraz prezesem i wiceprezesem GOIA Pawłem Chrzanem i Michałem Pietrzykowskim.
Ogółem zgłoszono ponad 20 nalewek oraz poza konkursem cytrynówkę i wino ryżowe.
Konkurs otworzyli prezes OIA Barbara Jękot oraz wiceprezes OIL Robert Stępień.
Nalewki zgłoszone w tegorocznym konkursie mogły zadowolić najbardziej wybrednych koneserów. Niektóre wzbudzały dodatkowe zainteresowanie ze względu na wygląd (np nalewka absyntowa o pięknym zielonym kolorze zgłoszona przez Muzeum Farmacji). Wybór tej najlepszej był niezwykle trudny.
Ostatecznie przyznano nagrodę Prezesa OIA w Krakowie Justynie Raupak z OIA w Gdańsku za nalewkę imbirową, puchar Prezesa OIL w Krakowie Piotrowi Nowakowi z OIL za nalewkę malinową i nagrodę publiczności Marcinowi Pawłowskiemu z OIL za nalewkę królewską.
Liczymy, że w przyszłym roku członkom naszej izby uda się wygrać z kolegami lekarzami.

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

galeria zdjęć21
listopad
2013

Kolejne spotkanie z członkami Klubu Seniora

w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

http://oia.krakow.pl/storage/podziemia2_1s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/podziemia2_2s.jpg
16 listopada br. druga grupa seniorów zawodu przyjęła nasze zaproszenie na zwiedzanie Podziemi Rynku oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wycieczka była nie tylko okazją do zwiedzenia przepięknej i nowoczesnej ekspozycji oraz poznania części historii Krakowa, ale też stała się koleżeńskim spotkaniem farmaceutek i farmaceutów. Dla nas bardzo miły był fakt, że na zwiedzanie przyjechały również osoby spoza Krakowa.
Po podziemiach oprowadzała nas, jak poprzednio, pani Marta Bielecka – pilot i przewodnik wycieczek. Jej barwne opowieści o życiu w dawnym Krakowie, przeplatane anegdotami i ciekawostkami historycznymi, zyskały wielkie uznanie uczestników.
Po zakończeniu zwiedzania Prezes Barbara Jękot zaprosiła wszystkich na drobny poczęstunek w kawiarni mieszczącej się w dawnym lokalu apteki przy zbiegu ul. św. Jana i Rynku Głównego.
Oprócz wybornych ciastek, kawy i herbaty uczestnicy wycieczki mogli zweryfikować swą wiedzę o historii Krakowa rozwiązując quiz zaproponowany przez panią przewodnik.
Cała grupa doskonale się bawiła. Z zadowoleniem też przyjęto propozycję wiosennego zwiedzania Kazimierza.

Z przyjemnością też cytuję fragment e-maila, jaki otrzymałam od jednego z uczestników spotkania: „Nie miałem do tej pory okazji tej ekspozycji oglądnąć. Nie raz znajomi zwiedzający Kraków pytali mnie o wrażenia z tej ekspozycji, a ja nie miałem własnej opinii. Przewodniczka była rewelacyjna. Jej opowieści rozbudzają potrzebę zgłębienia wiedzy z historii grodu Kraka...”.
Dla nas – organizatorów – to wskazówka, że warto podejmować takie inicjatywy.

mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran
http://oia.krakow.pl/storage/podziemia2_3s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/podziemia2_4s.jpg15
listopad
2013

XIV Mistrzostwa Polski Farmaceutów

w Narciarstwie Alpejskim – Karpacz 2014

UWAGA!
Osoby chętne do wzięcia udziału w zawodach narciarskich prosimy o pilny kontakt z sekretariatem OIA w Krakowie – ilość miejsc jest ograniczona!


Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić farmaceutów i członków ich rodziny - entuzjastów białego szaleństwa, do udziału w XIV Mistrzostwach Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim Karpacz 2014. Termin zawodów – 25 stycznia 2014 r.

W tej edycji zwiększamy ilość kategorii startowych tak, aby jak największa liczba uczestników mogła zakosztować smaku zwycięstwa.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące przyjmowania zgłoszeń znajdą Państwo w załączniku „Informacja o Mistrzostwach Karpacz 2014” oraz na naszej stronie internetowej.

Zapisy przyjmowane są w biurze Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej, tel. 71 3211877, 71 3220070, e-mail: biuro@dia.com.pl, ewidencja@dia.com.pl. Ilość miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa.

Informacja o mistrzostwach Karpacz 2014 (*doc)
PLAKAT (*pdf)17
październik
2013

„Nalewki receptury własnej”

– druga odsłona konkursu

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie wraz z Okręgowa Izbą Aptekarską w Krakowie mają przyjemność zaprosić członków zrzeszonych w wyżej wymienionych Izbach na drugą już edycję:
http://oia.krakow.pl/storage/nalewki2_a.jpg
Odbędzie się on 27 listopada 2013 r. w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie przy ul. Krupniczej 11a w Krakowie. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy konkursu zapraszają zarówno do wzięcia udziału w rywalizacji, jak i do uczestnictwa w degustacji. Uradowani sukcesem pierwszej edycji mamy nadzieję, że kolejne Konkursy Nalewek Własnej Receptury będą cieszyły się rosnącą popularnością w obu środowiskach, Lekarskim i Aptekarskim oraz będą sprzyjały dalszej integracji.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie nalewki, które nie są dostępne w sprzedaży komercyjnej. Dwie próbki nalewki w ilości po 200 ml można zgłaszać do 26 listopada 2013 r. do godz. 15.00 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej, ale im wcześniej, tym lepiej. Liczba nalewek zgłaszanych do konkursu przez jednego uczestnika jest dowolna.

Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się i pobranie regulaminu oraz karty zgłoszeniowej konkursu:

regulamin (*pdf)
karta zgłoszeniowa (*doc)

Korespondencję dot. Konkursu Nalewek wraz ze zgłoszeniami proszę kierować na adres mailowy:
s.janik77@gmail.com
tel. kontaktowy: 697789589


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!16
październik
2013

Zaproszenie na koncert charytatywny Ikona pliku typu pdf

na rzecz Hospicjum św. Łazarza

http://oia.krakow.pl/storage/afisz_koncert_piwnicy_druk_ma%C5%82y.jpg
Szanowni Państwo,
w załączeniu zaproszenie na koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Łazarza, który odbędzie się 23 października 2013 r. o godz. 19.00 w Filharmonii Krakowskiej (szczegóły poniżej).
zaproszenie na koncert charytatywny (*pdf)14
październik
2013

Relacja ze spotkania Klubu Seniora

w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

http://oia.krakow.pl/storage/IMG_2933s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/IMG_2934s.jpg
W sobotę 12 października zaprosiliśmy nasze koleżanki i kolegów seniorów na wspólne wyjście do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ochotników było tak dużo, że musieliśmy podzielić zwiedzanie na dwie grupy. Pani Prezes ORA mgr Barbara Jękot serdecznie witała wszystkich przybyłych na krakowski Rynek. Po muzeum oprowadzała nas pani Marta Bielecka przewodnik po Krakowie – pilot wycieczek. Bardzo ciekawie i z poczuciem humoru opowiadała o powstaniu muzeum jak również o życiu Krakowian w dawnych czasach. Seniorzy byli bardzo zadowoleni i wyrażali ochotę na kolejne zwiedzania ciekawych zakątków Krakowa. Na pyszne ciastka i kawę zaprosiliśmy naszych gości do kawiarni w miejscu gdzie wcześniej mieściła się apteka. Tam też w bardzo miłej atmosferze doszliśmy do wniosku, że farmaceuci się nie zmieniają ponieważ wszyscy się rozpoznali. Pani Prezes podziękowała wszystkim za przybycie i obiecała, że takie spotkania ze starszymi koleżankami i kolegami są bardzo cenne i zaprosiła już na następne, kiedy to będziemy zwiedzać Kazimierz.

mgr farm. Małgorzata Lelito
http://oia.krakow.pl/storage/IMG_2939s.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/IMG_2940s.jpg30
wrzesień
2013

„Apteka mgr Klementyny Bączkowskiej”

– zaproszenie na wystawę

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy stałej w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej w Limanowej, powstałej na podstawie zbiorów przekazanych przez spadkobiercę p. Krystyny Bączkowskiej-Cynke.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
http://oia.krakow.pl/storage/wystawa_limanowa_2.jpg
Pozdrawiamy,
Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej
ul. Józefa Marka 13, 34-600 Limanowa

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

„Mgr Klementyna Bączkowska zaprasza do swojej apteki…”


Na otwarciu wystawy obecni byli limanowscy aptekarze na czele z Jakubem Tokarzem – członkiem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie, który złożył na ręce burmistrza gratulacje od Prezes mgr farm. Barbary Jękot.
http://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska1.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska2.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska3.jpg
http://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska4.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska5.jpghttp://oia.krakow.pl/storage/sbaczkowska6.jpg23
wrzesień
2013

Koncert Noworoczny Aptekarzy Ikona pliku typu pdf

Kraków, 3 stycznia 2014 r., godz. 18.00

http://oia.krakow.pl/storage/koncert_2014_small.jpg
Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny Aptekarzy, który odbędzie się 3 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Rezerwacja miejsc w biurze OIA w Krakowie, tel. 12-264-25-53
Ceny biletów: 70 zł, 90 zł, 110 zł

UWAGA!
Osobom z Tarnowa i okolic oraz Nowego Sącza i okolic zapewniamy dojazd autokarem na koncert.
Bardzo prosimy, aby przy zakupie biletów wyraźnie zaznaczyć chęć skorzystania z transportu.


PLAKAT (dokument *pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot03
wrzesień
2013

II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

– relacja

http://oia.krakow.pl/storage/regaty2013a.jpg
31 sierpnia w Kietlicach odbyły się II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty zostały rozegrane na jeziorze Mamry w klasach jachtów kabinowych Tango 780. Na starcie stanęło 16 załóg reprezentujących poszczególne Okręgowe Izby Aptekarskie. Jedna załoga składała się z aptekarzy z Wrocławia i Krakowa. Na regatach spotkali się aptekarze i sympatycy żeglarstwa.
Po uroczystym otwarciu mistrzostw i dokładnym przestudiowaniu przepisów regatowych wyruszyliśmy na "linię" startową. Nasza 5-cio osobowa załoga z krakowską czapeczką jako banderą w pierwszym wyścigu radziła sobie bardzo dobrze. Na mecie byliśmy 4 załogą. Niestety wiatr wiał coraz słabiej i nasz jacht coraz słabiej chciał z nami współpracować. Dopiero w wyścigu długodystansowym kiedy to zerwała się burza i zaczęło mocno wiać mogliśmy wykazać się swoimi umiejętnościami żeglarskimi. Wyprzedziliśmy wtedy 8 jachtów! Aptekarze to ludzie przyzwyczajeni do walki w trudnych warunkach dlatego też mimo, że mokrzy, zmęczeni i głodni wszyscy przy kei byli uśmiechnięci i zadowoleni z wyścigów. Wieczorem najlepszym załogom wręczono puchary i nagrody. Zwyciężyła reprezentacja z Białegostoku a my zmieściliśmy się w "pierwszej" dziesiątce... Przyjaźń krakowsko-wrocławska zaowocowała 5 miejscem. Organizatorowi Olsztyńskiej Izbie Aptekarskiej serdecznie dziękujemy. To był wspaniały czas spotkań aptekarzy z całej Polski, czas rozmów i śpiewu szant przy ognisku. Niesamowita atmosfera wzajemnej serdeczności na tej imprezie pozwala z optymizmem spojrzeć na zintegrowanie naszego farmaceutycznego środowiska.

Skarbnik Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Małgorzata Lelito08
lipiec
2013

II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy Ikona pliku typu pdf

30.08.2013 r. – 02.09.2013 r.

Szanowni Państwo,
w załączeniu przedstawiamy informację na temat organizowanych przez Okręgową Izbę Aptekarską w Olsztynie "II Żeglarskich Mistrzostw Polski Aptekarzy", które odbędą się w Kietlicach w dniach 30.08. – 02.09.2013 r.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach, prosimy o kontakt z biurem OIA w Krakowie.

II Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy (*pdf)