Biuletyn OIA

Wybierz działanie:

Proszę podać prawidłowy adres email. "Usuń", służy do wypisania z biuletynu

26
styczeń
2015

Komunikat

w sprawie przyjęcia stażystów w roku akademickim 2015/16

Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego UJ CM informuje o możliwości składania deklaracji dotyczących przyjęcia stażystów w roku akademickim 2015/16.

Deklaracje należy przesyłać mailem na adres pracownicy dziekanatu:
joanna.barszczak@uj.edu.pl wskazując:
1. pełną nazwę i adres apteki/firmy;
2. imie i nazwisko opiekuna stażu;
3. dane kontaktowe: mail, telefon.

Formularz dla aptek, które wyrażają chęć przyjęcia na staż 6-cio miesięczny studentów farmacji można pobrać z naszej strony:
formularz

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot26
styczeń
2015

Decyzje Prezesa URPLWMiPB Ikona pliku typu pdf

W załączeniu kopie decyzji Prezesa URPLWMiPB dot. zmiany kategorii dostępności z Rp na OTC.

decyzje Prezesa URPLWMiPB (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot23
styczeń
2015

Komunikat Prezesa URPLWMiPB Ikona pliku typu pdf

W załączeniu komunikat Prezesa URPLWMiPB do fachowych pracowników ochrony zdrowia:
Produkty lecznicze zawierające walproinian: ryzyko zaburzeń rozwoju dziecka będących wynikiem przebiegu ciąży.

Komunikat Prezesa URPLWMiPB (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot22
styczeń
2015

Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej Ikona pliku typu pdf

w sprawie stosowania tabletek zawierających octan uliprystalu

W załączeniu stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej z dnia 21 stycznia 2015 r. w sprawie stosowania tabletek zawierających octan uliprystalu.

stanowisko Prezydium NRA (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot22
styczeń
2015

Zmiana kat. dostępności dla leku "ellaOne"

Poniżej komunikat zamieszczony na stronie www.kamsoft.pl
http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=11601

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot16
styczeń
2015

Koncert Noworoczny Aptekarzy 2015

11 stycznia 2015 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się kolejny – siódmy już – Noworoczny Koncert Aptekarzy.
Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy koncertu mieli możliwość przeżyć chwilę z przepiękną muzyką i wysłuchać najbardziej znanych utworów w wykonaniu światowej sławy solistów.

W imieniu Okręgowej Izby Aptekarskiej gości przywitała Prezes Barbara Jękot.
Życzenia noworoczne złożyli aptekarzom przybyli na koncert posłowie na Sejm RP – Lidia Gądek i Łukasz Gibała.
Koncert jak zwykle spotkał się z wielkim zainteresowaniem środowiska aptekarskiego, władz miasta, uczelni, organizacji społecznych.
Z ogromną przyjemnością gościliśmy przedstawicieli Wydziału Farmacji CM UJ, władze miasta, władze NFZ, byłych prezesów ORA w Krakowie, przedstawicieli korporacji zawodowych lekarzy oraz radców prawnych.
Nasze zaproszenie przyjęli prezesi Okręgowych Rad Aptekarskich wraz z towarzyszącymi osobami z izb: Gdańskiej, Kieleckiej, Łódzkiej, Olsztyńskiej, Opolskiej, Pomorsko-Kujawskiej, Śląskiej.
Było nam też niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczyciły nas władze i przedstawiciele firm sponsorujących.
Witająca gości Prezes Barbara Jękot podkreśliła też charytatywny akcent koncertu. Zaproszona na scenę przedstawicielka Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej, w imieniu pensjonariuszy podziękowała za przekazane przez firmy farmaceutyczne Farmina i Sequoia produkty lecznicze i wyroby medyczne.

Tegoroczny koncert prowadzili – z wielką gracją i jednocześnie poczuciem humoru – Jolanta Suder z Agencji Violin & Piano i Jacek Cygan.
Największe szlagiery muzyczne mogliśmy usłyszeć w wykonaniu: Iwony Sochy, Moniki Węgiel, Jarosława Kitali, Alexandra Martinez i Tadeusza Szlenkiera.
Solistom tradycyjnie towarzyszyła znakomita Orkiestra Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko.
Program koncertu dobrany z wielkim kunsztem obejmował największe światowe dzieła zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Mogliśmy usłyszeć kompozycje wielkich mistrzów, takich jak G. Verdi, L. Van Beethoven, G. Dionizzetti, w nowej aranżacji Jerzego Sobeńko. Ponadto największe przeboje z repertuaru takich światowych gwiazd, jak Freddie Mercury, Edith Piaf, Leonard Cohen, Al Bano, Zuccero, Andrea Bocelli czy Zespołów OMEGA, Beatlesi, Mecano i innych.
Zarówno przepiękna muzyka, rewelacyjni śpiewacy, grająca z finezją i fantazją orkiestra i barwna konferansjerka spowodowała, że koncert został przyjęty z nieukrywanym entuzjazmem. Publiczność (i artyści) bawili się wyśmienicie. A ostatni utwór „We are the champions” zespołu Queen zaśpiewany przez wszystkich solistów otrzymał owacje na stojąco.

Koncert Noworoczny to nie tylko „muzyczny spacer po salach koncertowych Europy”, ale też niepowtarzalna możliwość spotkania z kolegami po fachu i przyjaciółmi.
Z całą pewnością był to niezapomniany i pełen wielkich wrażeń wieczór. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert w 2016 r.

Organizatorami koncertu byli:
Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie oraz Agencja Artystyczna Violin & Piano

Główni współorganizatorzy to:
Kamsoft S.A., Grupa Neuca, Mylan, Farmina, Gedeon Richter

Współorganizatorzy:
24MANAGEMENT Sp. z o.o., Espefa, Forfarm, PPH Galfarm Sp. z o.o, Hurtap SA, Medicare, Sequoia, Teva Operations Poland, Salus International

Patron medialny:
Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Piotr Kędzierski dla Magazynu Aptekarskiego

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot08
styczeń
2015

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie

– plan kontroli aptek 2015

Informujemy, że Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie podał do wiadomości plan kontroli aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, punktów aptecznych i hurtowni farmaceutycznych na rok 2015.

Link do strony Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Krakowie:
BIP – Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie05
styczeń
2015

Konkurs Lider Nauk Farmaceutycznych Ikona pliku typu pdf

– startuje II edycja

http://oia.krakow.pl/storage/20150105_Lider_Nauk_Farmaceutycznych_Konkurs_II_edycja_s.jpg
Zapraszamy do uczestnictwa w II edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych.

Jeśli Twoją pasją są nauki farmaceutyczne, ten Konkurs jest dla Ciebie!
Idea organizowanego przez „Gazetę Farmaceutyczną”, przy współpracy z Wyłącznym Partnerem firmą Gedeon Richter, Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych wpisuje się w założenia Polityki Naukowej Państwa „Budujemy na Wiedzy”, otwierającej polską gospodarkę na innowacje i konkurencyjność rynkową, a tym samym na stały rozwój. Jest to bowiem Konkurs na prace doktorskie zawierające elementy aplikacyjności, rokujące praktyczne wykorzystanie dorobku naukowego w procesie modyfikacji bądź powstawania nowych leków lub ich form.
Trwa II edycja Konkursu. Prace doktorskie, obronione w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2014 r., zgłaszają do Komisji Konkursowej Rady Wydziałów Farmaceutycznych Uniwersytetów Medycznych. Autor najlepszej pracy doktorskiej uhonorowany zostanie tytułem Lider Nauk Farmaceutycznych, nagrodą pieniężną i grantem edukacyjnym w postaci stażu w nowoczesnych laboratoriach naukowych firmy Gedeon Richter. Autorzy drugiej i trzeciej nagrody otrzymają nagrody pieniężne. Wydziały Farmaceutyczne, których adepci zostaną laureatami Konkursu wyróżnione zostaną medalami SCIENTIA NOBILITAT – złotym, srebrnym i brązowym.
Nagrody i medale zostaną wręczone podczas Dnia Polskiej Farmacji w maju 2015 r.

Patronat honorowy nad II edycją Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych objęli prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wszystkie aktualne informacje, włącznie z Regulaminem Konkursu, znajdują się na stronie internetowej Konkursu: www.lidernaukfarmaceutycznych.pl

I informacja prasowa (pdf)
II informacja prasowa (pdf)05
styczeń
2015

Informacja – Narodowe Centrum Krwi Ikona pliku typu pdf

W załączeniu pismo Dyrektor Narodowego Centrum Krwi skierowane do Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Informacja – Narodowe Centrum Krwi (pdf)

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Barbara Jękot05
styczeń
2015

Zmiana kwoty ryczałtu za lek recepturowy

Od dnia 1 stycznia 2015 roku uległa zmianie kwota ryczałtu za lek recepturowy i wynosi 8,80 PLN!

W związku ze zmianą od dnia 1 stycznia 2015 r. minimalnego wynagrodzenia za pracę na kwotę 1750,00 PLN, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 września 2014 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r. (Dz.U. 2014 poz. 1220), uległa zmianie kwota ryczałtu za lek recepturowy i wynosi obecnie 8,80 PLN (podstawa prawna- art.6 ust. 7 ustawy o refundacji leków).

Żródło:
http://nia.org.pl/news/2813/1/od-dnia-01-stycznia-2015-roku-ulegla-zmianie-kwota.html17
grudzień
2014

Komunikat w spr. zakończenia okresu edukacyjnego

Szanowni Państwo!
Uprzejmie przypominam, że w 2014 roku kończy się 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy odebrali Prawo Wykonywania Zawodu Farmaceuty w 2004 i w 2009 roku.
Obowiązek zaliczenia okresu edukacyjnego mają też osoby, które uzyskały zgodę na przedłużenie wcześniejszego okresu edukacyjnego do końca 2014 r.
Zaliczenie okresu edukacyjnego odbywa się na podstawie wpisów w Karcie ciągłego szkolenia i przedłożonych do wglądu dokumentów potwierdzających uzyskanie punktów edukacyjnych.
Karty szkolenia ciągłego oraz certyfikaty za szkolenia organizowane lub współorganizowane przez Okręgową Izbę Aptekarską w Krakowie są do odebrania w lokalu izby przy ul. Kobierzyńskiej 98/68.
Wszyscy, którzy nie zdołali zebrać odpowiedniej liczby punktów edukacyjnych, mogą je uzyskać, uczestnicząc w kursach internetowych zamieszczonych na naszych platformach edukacyjnych: e-dukacja.pl oraz e-farmacja.net. Certyfikaty za kursy ukończone testem będą możliwe do wydrukowania w styczniu 2015 r. z datą grudzień 2014 r.
W zakładce „Szkolenia i konferencje” można znaleźć szczegółową informację o innych formach szkolenia zaliczanych do szkoleń ciągłych wraz z wykazem dokumentów, jakie należy przedłożyć do zaliczenia.
Osoby, które nie zdołają zebrać odpowiedniej liczby punktów, mogą starać się o przedłużenie okresu edukacyjnego, kierując w tej sprawie pismo do Prezesa ORA w Krakowie.
Podstawa prawna: Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych (Dz. U. z 2003, poz. 1238 zm. z 2007 Nr. 59, poz. 403)

Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran07
październik
2014

Sztandar Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie

SZANOWNI PAŃSTWO!

Głębokie zmiany polityczne, jakie dokonały się w roku 1989 w naszym Kraju, umożliwiły podjęcie prac sejmowych nad ponownym wprowadzeniem do ustawodawstwa pojęcia samorządów zawodów zaufania społecznego, w tym samorządu aptekarskiego. 19 kwietnia 1991 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił ustawę o Izbach Aptekarskich. Pierwszy zjazd Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie odbył się 9 listopada 1991 roku. Dzień ten należy uznać za datę reaktywowania naszej Izby.

Od pamiętnych wydarzeń roku 1989 mija właśnie ćwierćwiecze, tym samym wkrótce będziemy obchodzić 25-lecie istnienia reaktywowanej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Zainspirowana tymi okolicznościami grupa działaczy samorządowych postanowiła zawiązać Komitet Organizacyjny do spraw ufundowania Sztandaru dla naszej Izby. Uważamy, że znakiem danej zbiorowości i symbolem skupienia się jej członków wokół pielęgnowanych idei jest SZTANDAR. Uzewnętrznia on szczytne wartości zawodowe i moralne członków naszej Izby. Symbolizuje też ideę prawości oraz godność zbiorową, a także osobistą każdego członka naszej korporacji.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zwracamy się do Państwa o dokonywanie wpłat na konto BZ WBK 63 1500 1142 1211 4005 8198 0000 celem zebrania środków na zakup Sztandaru oraz sfinansowanie jego wręczenia. Pragniemy podkreślić, iż na zakup Sztandaru nie będą przeznaczane środki finansowe ze składek członkowskich farmaceutów OIA w Krakowie, lecz wyłącznie dobrowolne wpłaty członków naszego samorządu oraz innych podmiotów fizycznych i prawnych.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego ds. fundacji Sztandaru
– Przewodniczący Komitetu
mgr farm. Jerzy Jasiński

Uchwała Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie z dnia 2 października 2014 r. (pdf)Archiwum (aktualności)

2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008