biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

VII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej − relacja

W dniach 20-22.04.2018 w Zabrzu Reprezentacja Futsalu Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie (popularne DRUGony), w składzie:

Tomasz Płatek (C), Robert Dudek – Hubert Sarliński, Patryk Kurylak, Konrad Śmietana, Dawid Patrzałek, Maciej Krygowski, Wojciech Ślusarczyk, Mateusz Przesór, Michał Wojciechowski, Maciej Filipowski, Piotr Knapik oraz trener Karol Czaja i Kierownik drużyny: Piotr Zając

brała udział w VII Mistrzostwach Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej.

Dla naszej drużyny był to już 6 występ w tej imprezie. Po ubiegłorocznym V miejscu i sporym niedosycie, mieliśmy apetyt na Mistrzostwo Polski.

W piątkowym losowaniu DRUGony trafiły do grupy B, razem z ubiegłorocznym Mistrzem OIA Katowice, brązowym medalistą OIA Poznań, brązowym medalistą sprzed 3 lat OIA Bielsko-Biała, OIA Kielce oraz debiutantem OIA Zielona Góra.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9 rano 21.04.2018. Zgodnie z regulaminem, z każdej z grup wychodziło 4 drużyny do fazy play-off (1/4, 1/2 i Finał), a dzięki możliwości rozgrywania meczów równolegle, impreza miała się zakończyć około 18:30.

W grupie OIA Kraków rozgrywała mecze w następującej kolejności:

OIA Bielsko-Biała – wynik 4-0 po golach: 2 Mateusz Przesór, 1 Patryk Kurylak, 1 Wojciech Ślusarczyk

OIA Katowice –2-1 po golach: 2 Mateusz Przesór

OIA Poznań – 2-2 po golach: 1 Maciej Filipowski, 1 Michał Wojciechowski

OIA Kielce – 3-0 po golach: Michał Wojciechowski, Patryk Kurylak, Konrad Śmietana

OIA Zielona Góra – 13-0 po golach: 3 Maciej Filipowski, 3 Wojciech Ślusarczyk, 2 Mateusz Przesór, 1 Piotr Knapik, 1 Maciej Krygowski, 1 Hubert Sarliński, 1 Konrad Śmietana, 1 Michał Wojciechowski.

Dzięki zdobyciu 13 punktów, do fazy play-off nasza Reprezentacja awansowała z 1 miejsca w grupie i grała w ¼ finału z drużyną OIA Warszawa. Po ciężkim meczu DRUGony zwyciężyły 2-0 po golach Macieja Filipowskiego i Michała Wojciechowskiego.

Kolejnym przeciwnikiem był zwycięzca ćwierćfinału OIA Łódź – OIA Katowice, czyli swego rodzaju klasyku. Tym razem lepsi okazali się podopieczni Wiktora Napióry i to oni byli przeciwnikiem DRUGonów w półfinale. Mecz zakończył się zwycięstwem krakowian po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego, którego po asyście Macieja Filipowskiego celnym strzałem wykończył Wojciech Ślusarczyk. Dzięki temu zwycięstwu DRUGony zapewniły sobie medal, ale jego kolor miał się rozstrzygnąć w meczu finałowym z OIA Poznań.

Mecz z Poznaniem stał na wysokim poziomie (mimo 7 wcześniej rozegranych spotkań) i widać było, że był to pojedynek dwóch najlepszych tego dnia drużyn. W regulaminowym czasie gry było 0-0 i czekały nas jeszcze 10 minut emocji. W pierwszej połowie dogrywki bramkarza z Poznania pokonał Maciej Filipowski, jednak na 5 sekund przed gwizdkiem Poznaniacy wyrównali na 1-1 i mecz rozpoczął się od nowa. W drugiej połowie optyczna przewagę miała nasza Reprezentacja, jednak świetna postawa bramkarza z Poznania i zmęczenie nie pozwalały na zmianę rezultatu. Dopiero na 18 sekund przed końcem meczu, po rajdzie przez całe boisko, zwycięskiego gola zdobył Wojciech Ślusarczyk i wszyscy mogliśmy się cieszyć upragnionym złotem.

Oprócz 1 miejsca drużynowo, indywidualnie - tytuł i statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Maciej Filipowski.

Po raz kolejny OIA Katowice pokazała jak organizować tego typu wydarzenia na najwyższym poziomie. W tym roku w Mistrzostwach brało udział 11 reprezentacji Okręgowych Izb Aptekarskich w kolejności zajętych miejsce:

OIA Kraków, OIA Poznań, OIA Łódź, OIA Szczecin, OIA Gdańsk, OIA Katowice, OIA Bielsko-Biała, OIA Warszawa, OIA Kielce, OIA Bydgoszcz, OIA Zielona Góra, czyli ponad 100 grających magistrów farmacji oraz gości z całej Polski.

Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej są największym i prawdopodobnie najbardziej prestiżowym wydarzeniem sportowym w naszej branży i na pewno na stałe wpisały się w kalendarz imprez.

Kolejne Mistrzostwa w kwietniu 2019 w Krakowie!

OIA Kraków MISTZ! DRUGony MISTRZ!

ZDJĘCIA ]

[ ZDJĘCIA na stronie OIA Katowice ]

Strona DRUGonów na FB ]

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT