biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

Zapraszamy Farmaceutów na wyjątkowe wydarzenie w najbliższy poniedziałek 17.06. o godzinie 18:00 w krakowskim Multikinie.
Jest to konferencja „Rola farmaceuty w procesie leczenia bólu pacjentów dorosłych"
Konferencja połączona jest z seansem filmu „Rocketman", oraz poczęstunkiem.
Za udział przyznawany jest certyfikat, oraz dwa punkty miękkie.
Aby wziąć udział w konferencji konieczna jest rejestracja. Aby zarejestrować się samodzielnie, wystarczy kliknąć w poniższy link i wypełnić odpowiednie komórki.
http://live.medorado.com/web/live/rb/directaccess.html?rid=13
Drugim sposobem jest wysłanie wiadomości e-mail z imieniem, nazwiskiem oraz adresem e-mail osoby, która chce wziąć udział na adres: bartłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż w dniu 14 czerwca 2019 r. odbędzie się III Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym turnieju. Zainteresowanych proszę o kontakt z Panią Mecenas Fryderyką Kuleszą, która udzieli szczegółowych informacji  - tel. kom. 512 229 778,

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne, zapisy przyjmowane są przez Panią Mecenas do dnia 13 czerwca br.

Z poważaniem,

Beata Rewilak

p.o. Kierownika Biura ORA

Szanowni Państwo,

Wkrótce przypada trzydziesta rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku, które stały się dla Polski nowym początkiem - szczególnie w sferze wolności i demokracji. 

Z tej okazji Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie organizuje w dniu 10 czerwca 2019 r. w Kinie Kijów.Centrum koncert: Symphonica 2 – Rock of Poland w wykonaniu Filharmonii Futura, na który serdecznie zapraszamy. To wyjątkowe multimedialne widowisko muzyczne, w którym Damian Ukeje, Łukasz Łyczkowski, Martyna Pawłowska i Sylwia Lorens, z towarzyszeniem bandu i orkiestry – oraz w oprawie wprowadzającej w klimat lat minionych – przypomną nam muzykę kultowych polskich zespołów, którą tak rzadko można już usłyszeć w mediach komercyjnych. W programie m.in. „Kocham wolność”, „Skóra”, „Autobusy i tramwaje”, „Kocham Cię jak Irlandię”, „Taniec pingwina na szkle” i wiele innych. Będzie nam miło gościć Państwa, wraz z osobami towarzyszącymi i rodzinami. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie Państwa udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wstęp jest wolny. Start – godzina 19.30.

Serdecznie zapraszamy!

Dziekan Rady OIRP w Krakowie

dr Marcin Sala - Szczypiński

Przyjdź Królestwo Twoje!

Drodzy Farmaceuci,

Zbliża się nasze kolejne spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono tym razem wyjątkowo w niedzielę 19 maja (z przyczyn niezależnych musiała nastąpić zmiana wcześniej zaplanowanego terminu).  Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 18:00 w Klubie Horyzont (ul. Syrokomli 23/2). Klub będzie otwarty już od godz. 17:30 więc można przychodzić wcześniej.

Tym razem zapraszam na spotkanie z Biblią. Postaram się wprowadzić Was w lectio divina, gdyż jak powiedział św. Hieronim - nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Chrystusa. Proszę więc o przyniesienie swoich Biblii, aby nasze spotkanie było owocniejsze.

Na koniec spotkania przypomnimy najważniejsze informacje odnośnie naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej, która zbliża się wielkimi krokami. 

 

Z Panem Bogiem,
O. Mariusz Kiełbasa LC
Duszpasterz farmaceutów

W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej.

W piątkowy wieczór w zabytkowej Auli Nowodworskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Św. Anny 12 odbyło się losowanie grup Mistrzowskich. Rozstawionymi zespołami, były dwie najlepsze drużyny VII Mistrzostwa czyli reprezentacje OIA Kraków i OIA Poznań. Do grupy A, oprócz gospodarzy dolosowani zostali reprezentanci Okręgowych Izb Aptekarskich z Łodzi, Rzeszowa, Warszawy, Bielska-Białej i Zielonej Góry, w Grupie B znalazły się reprezentacje OIA Poznań, Katowice, Gdańsk, Kielce, Szczecin i Bydgoszcz.

Ze względu na rekordową ilość drużyn, najważniejszy dla Mistrzostw dzień, czyli sobota 27 kwietnia musiała się zacząć bardzo wcześnie. Już o 8:30 odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostwa i przywitanie drużyn i gości. W Mistrzostwach brało udział aż 113 zawodników – magistrów farmacji, a oprócz głównych aktorów Turnieju byli także obecni przedstawiciele władz samorządu aptekarskiego: Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej mgr farm. Małgorzata Pietrzak, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Kielcach mgr farm. Robert Gocał, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Gdańsku mgr farm. Paweł Chrzan, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi mgr farm. Paweł Stelmach, Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej mgr farm. Piotr Brukiewicz, Wiceprezes Śląskiej Izby Aptekarskiej mgr farm. Andrzej Bednarz, Główny Sponsor – Prezes Zarządu Hurtap Łęczyca mgr farm. Wiktor Napióra oraz gospodarze - Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie mgr farm. Barbara Jękot, wiceprezesi mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran oraz mgr farm. Jerzy Jasiński oraz koordynator Komisji ds. Kultury, Sportu i Rekreacji Naczelnej Izby Aptekarskiej mgr farm. Małgorzata Lelito.

Rozgrywki grupowe rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 i odbywały się równolegle na dwóch Halach Centrum Sportu i Rekreacji ComCom Zone w Nowej Hucie. Tradycyjnie, z roku na rok poziom piłkarski Mistrzostw rośnie. Po 5 seriach spotkań grupowych, do fazy play-off zakwalifikowały się po 4 drużyny z każdej z grup: Grupa A OIA Kraków, OIA Łódź, OIA Rzeszów i OIA Warszawa, Grupa B OIA Katowice, OIA Gdańsk, OIA Poznań i OIA Kielce.

Mecze ćwierćfinałowe zgodnie wygrywały ekipy z miejsc pierwszych i drugich w swoich grupach i to drużyny z Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Kielce zakończyły udział na tej fazie turnieju.

4 najlepsze drużyny znalazły się w strefie medalowej i złożyło się tak, że grały ze sobą 1 i 2 drużyna grup A i B. Kraków podejmował Gdańsk, a Katowice Łódź. Mecz Gospodarza zakończył się wynikiem 3-0 i to Krakowianie byli pewni medali i czekali na przeciwnika w meczu Łodzi z Katowicami. Katowice w ubiegłym roku przegrały z Łodzią w ¼ finału i miały chęć na rewanż. Mecz bardzo szybko otworzyli gracze ze Śląska i wydawało się, ze osiągną łatwe zwycięstwo, jednak w ostatniej minucie meczu Łodzianie doprowadzili do remisu i zgodnie z regulaminem nastąpiła seria rzutów karnych, w której więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci OIA Katowice, wygrywając po czwartym rzucie karnym.

O brąz walczyły więc OIA z Łodzi i Gdańska – dla tych pierwszych była to walka o powtórzenie sukcesu z 2018 roku. Mecz był dość wyrównany z lekkim wskazaniem na Łódź, jednak przegrywając 2 bramkami Gdańsk wycofał Bramkarza na 5 minut przed końcem meczu, co przyniosło łatwe 3 bramki dla Łodzi i to właśnie reprezentacja OIA Łódź cieszyła się z brązowego medalu.

Uwieńczeniem zawodów miał być finał rozgrywamy pomiędzy sąsiednimi Izbami Krakowem i Katowicami. Obie ekipy do finału miały świetny bilans bramkowy 26-0 Kraków i 22-2 Katowice. Krakowianie mieli więc apetyt na obronę tytułu, a Katowice chciały aby Puchar wrócił na Śląsk (OIA Katowice to Mistrz Polski 2016 i 2017). Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Maćka Filipowskiego z OIA Kraków, który wykorzystał stały fragment gry tuż przed polem karnym rywala i już w 2 minucie było 1-0 dla OIA Kraków. Jednak gracze z Małopolski zachowali chyba mniej zimnej krwi i popełniali za dużo fauli. Jeden z nich, także sprzed pola karnego zakończył się piękną bramką Konrada Kotapki. Wynik remisowy utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i zgodnie z regulaminem nastąpiła dogrywka. Gracze z Krakowa nadal popełniali błędy, faulując rywala i w dogrywce były podyktowane aż 4 przedłużone rzuty karne, 3 z nich zostały wykorzystane. Oprócz karnych pięknym wykończeniem rozegrania rzutu rożnego popisał się Rafał Ludwig. Ekipę krakowską stać były tylko na 1 gola po pięknym strzale Macieja Krygowskeigo i mecz finałowy zakończył się wynikiem 5-2 dla OIA Katowice. Puchar wrócił na Śląsk i za rok tradycyjnie to tam ekipy z całej Polski będą próbowały go zdobyć.

Klasyfikacja końcowa:

I Miejsce OIA Katowice

II Miejsce OIA Kraków

III Miejsce OIA Łódź

IV Miejsce OIA Gdańsk

Kolejne lokaty: OIA Poznań, OIA Rzeszów, OIA Warszawa, OIA Kielce, OIA Bielsko-Biała, OIA Bydgoszcz, OIA Szczecin, OIA Zielona Góra

Oprócz wyróżnień drużynowych zawodnicy otrzymali także wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy Gracz: Rafał Ludwig OIA Katowice

Najlepszy Bramkarz: Bartosz Bembnista OIA Bydgoszcz

Najlepszy Strzelec: Rafał Ludwig OIA Katowice, Maciej Filipowski OIA Kraków – po 9 goli

Najlepszy Asystent: Rafał Ludwig, Konrad Kotapka obaj OIA Katowice, Maciek Filipowski, Wojciech Ślusarczyk obaj OIA Kraków – po 4 asysty

Nagrody Fair-Play za wsparcie drużyny z Zielonej Góry otrzymali Piotr Brukiewicz Prezes OIA Katowice, Aleksander Dymek i Jakub Czerwony – obaj OIA Kraków.

VIII Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej przeszły do historii jako rekordowe pod względem liczby drużyn – 12, liczby rozegranych meczów – 38. Były to także Mistrzostwa na których wprowadzone zostało kilka innowacji, tj. tytuł najlepszego asystenta, transmisja live na facebooku i na You Tube, kamerowanie i skróty meczów oraz licytacja charytatywna na sobotniej kolacji.

Pomysł wsparcia dla organizacji charytatywnych zapoczątkowali 2 lata temu Wielkopolscy Farmaceuci, w tym roku poszli o krok dalej i przeznaczyli na licytację koszulkę reprezentacyjną z podpisem Kuby Błaszczykowskiego. Oprócz tej koszulki na licytację trafiło 9 innych przedmiotów: Piłka z podpisami graczy Wisły Kraków, Piłka z podpisem Zbigniewa Bońka (przekazana przez Macieja Rutkowskiego, który był odpowiedzialny za komentarz live), Obraz zwycięzcy II Konkursu Artystycznego dla osób niepełnosprawnych i amatorów w dziedzinie malarstwa, Fotografia Andrzeja Wajdy z autografem z czasów realizacji filmu „Człowiek z żelaza” z 1981 roku, Płyty z autografami i dedykacjami Artura Andrusa, Czesława Mozila, i Grzegorza Turnaua, Książka autorstwa Anny Dymnej pt. „Warto mimo wszystko”, ulubione wino Marka Konrada. Farmaceuci wykazali się sporą hojnością i z wylicytowanych przedmiotów zebrano aż 11 560 zł. Cała kwota zostanie przekazana na cele charytatywne.

Mistrzostwa oczywiście nie odbyłyby się bez sponsorów. W tym roku Sponsorem Głównym była Hurtownia Farmaceutyczna Hurtap S.A., a także Firmy Tena, Qpharma sp. z o.o., Fagron sp. z o.o., Olimp sp. z o.o. Wszystkim sponsorom składamy serdecznie podziękowania!

Za realizację Live odpowiedzialny był mgr farm. Filip Płoch, który wraz z Wojciechem Płochem, Katarzyną Zając i komentatorem Maciejem Rutkowskim cały dzień umożliwiali śledzenie na żywo przebiegu Mistrzostw. Dzięki ogromowi pracy włożonej przez Ekipę realizacyjną Mistrzostwa wzniosły się na znacznie wyższy poziom i były śledzone nawet na odległej Teneryfie! Na uwagę zasługuje fakt, że Filip sam podjął się tego zadania, sam napisał program i opracował graficznie realizację. Dziękujemy ekipie Filipa! Trzy litery proste słowa!!!

Wszystkie mecze można oglądnąć na kanale You Tube Drugony TV https://www.youtube.com/channel/UC5rdinZw2-I73I6Scd2LGOw

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć m.in. w serwisie facebook na fanpage Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Zdjęcia wykonywał m.in. Lech Wróblewski z biura Śląskiej OIA:

https://www.facebook.com/pg/Okr%C4%99gowa-Izba-Aptekarska-w-Krakowie-167726760038698/photos/?tab=album&album_id=1608257309318962

Nad całością czuwała firma Orienteering z Krakowa. Dziękujemy Panu Rafałowi Świątkowskiemu za profesjonalne przygotowanie Zawodów.

Wszystkim zaangażowanym za przeprowadzenie Mistrzostw Polski, m.in. Małgorzacie Lelito i drużynie Krakowskich DRUGonów dziękujemy!

Za rok widzimy się na Śląsku!!

[ Galeria zdjęć Facebook ]

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT