biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

Szanowne Koleżanki i Koledzy farmaceuci, przekazuję propozycję Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi do bezpłatnego uczestnictwa w programie aktywności ruchowej FarMA, tj. treningów prowadzonych on-line.

Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

Szanowni Państwo: Mam przyjemność przedstawić i zaprosić członków okręgowych izb aptekarskich do bezpłatnego uczestnictwa w programie aktywności ruchowej pn. FarMA zainicjowanym i sponsorowanym przez Okręgową Izbę Aptekarską w Łodzi. Ideą programu jest kontynuowanie aktywności ruchowej stanowiącej bardzo ważną część zdrowego stylu życia. Program adresowany jest do wszystkich chętnych osób, a zwłaszcza do tych, które z powodu  wymuszonych epidemią ograniczeń nie mogą kontynuować zajęć w klubach fitness lub na siłowaniach.

 FarMA, to program, który polega odbywaniu wspólnych treningów prowadzonych on-line via Youtube (adres poniżej) przez wykwalifikowaną trenerkę fitness i pasjonatkę sportu. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Wszystkie treningi będą nagrywane i będą udostępnione na kanale Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCQO0wHIIemHOudS2S-fAlmA

Paweł Stelmach, Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi

Komunikat nr 3 - zmiana terminu IX Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej

Niestety, pandemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany terminu IX Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej, które pierwotnie miały odbyć się w dniach 24-26.04.2020 r. w Chorzowie. Zarówno przepisy ograniczające możliwość zgromadzeń jak i zagrożenie epidemiologiczne nie pozwalają na organizację wydarzenia w zaplanowanym czasie. Nowa data rozgrywek zostanie ustalona, kiedy tylko będzie to możliwe.

Mamy jednak głęboką nadzieję, że uporamy się w końcu z wirusem i będziemy mogli przekazać Państwu nowy termin zawodów - w wersji optymistycznej mistrzostwa mogłyby odbyć się w okresie jesienno-zimowym lub dopiero w 2021 r. Jesteśmy uzależnieni od bieżącej sytuacji oraz komunikatów rządowych.

W zakresie spraw finansowych dotyczących zawodów informuję, że zwrócimy wszystkie wpłaty do okręgowych izb aptekarskich oraz indywidualne do zawodników za wpisowe oraz udział. W przypadku chęci otrzymania zwrotu płatności na inne konto bankowe niż to, z którego została dokonana wpłata, proszę o informację na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sytuacji ogłoszenia nowej daty zawodów proces zgłoszenia drużyny oraz rejestracji zawodników trzeba będzie wykonać ponownie na nowych formularzach.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Mikołaj Konstanty

Spotkanie przedstawicieli Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie z seniorami zawodu – relacja

16 lutego 2020 r w pubie Kuranty w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli nowej Okręgowej Rady Aptekarskiej z seniorami farmacji – członkami naszej Izby. Chcieliśmy, aby emerytowani koleżanki i koledzy nie tylko wysłuchali koncertu, jaki był przewidziany, ale by mieli możliwość towarzyskiego spotkania.

Było nam niezwykle miło, że nasze zaproszenie przyjęła i na koncert przybyła tak liczna grupa seniorów chętnych do wspólnej zabawy i wspomnień.

Gości przywitała obecna Prezes ORA w Krakowie mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran. Podkreśliła, że takie imprezy są dla nas niezwykle ważne, gdyż mamy możliwość spotkania się z osobami, które uczyły nas zawodu. Przedstawiła również osoby aktualnie będące w nowych władzach, które były obecne w Kurantach: Wiceprezes ORA mgr Małgorzatę Lelito, Sekretarza ORA mgr Marylę Lech i członka ORA Teresę Płoszczańską. Życzyła miłego wieczoru i jak najwspanialszych wrażeń.

Potem przy zakąskach, lampce wina, faworkach i pączkach rozpoczęła się prawdziwa uczta duchowa. Pan Paweł Orkisz, znany krakowski bard wraz z zespołem rozpoczął wspaniały koncert. W repertuarze jak zwykle miał piosenki autorskie, a także m.in. utwory Okudżawy i Cohena. Atmosfera wspólnego biesiadowania i śpiewania udzieliła się wszystkim. Pan Paweł Orkisz spełnił życzenie słuchaczy: zagrał i z towarzyszeniem publiczności zaśpiewał „Zawsze niech będzie słońce”, a na bis wykonał piękna piosenkę „Bałtyckie Morze”.

Sekretarz ORA w Krakowie, mgr farm. Maryla Lech
 

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Śląska Izba Aptekarska w Katowicach jest organizatorem IX Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej 2020. Zawody odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2020 r. w Chorzowie w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 113 (hala główna) oraz w Kompleksie Sportowym „HAJDUKI" przy ul. Granicznej 92.

Patronat honorowy objęli: Prezydent Miasta Chorzów oraz Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny - Aptekarz Polski-Pismo Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz TVP3 Katowice.

Szczegóły znajdują się w załącznikach.

Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

Szanowni Państwo!

18 kwietnia 2020 roku Podkarpacka Okręgowa Rada Aptekarska planuje zorganizować amatorskie zawody w CrossFit dla farmaceutów nie tylko z terenu Podkarpacia, ale także członków innych Izb Aptekarskich.
Tego rodzaju wydarzenie to nie tylko rywalizacja i sprawdzenie własnych możliwości, ale przede wszystkim świetna zabawa oraz okazja do integracji aptekarzy z różnych województw.

Organizacja zawodów jest uzależniona od liczby zainteresowanych farmaceutów, dlatego też w przypadku małej ilości uczestników nie zostaną zrealizowane.
Chętnych do wzięcia udziału w zawodach prosimy o kontakt telefoniczny: 503 174 650 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Serdecznie zachęcamy!

W załączeniu przesyłam plakat informacyjny o zawodach.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT