biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

Zapraszamy Państwa do udziału w V Pucharze Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim, który odbędzie się w Istebnej 30 stycznia 2021 r.

Organizatorem zawodów jest Śląska Izba Aptekarska oraz HURTAP. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat medialny - Aptekarz Polski.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej integracji farmaceutów z całej Polski, ich rodziny, dzieci, a także pracowników branży farmaceutycznej i przyjaciół farmacji.

Wiceprezes ORA w Krakowie, mgr farm. Małgorzata Lelito

 

VI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla Farmaceutów – FotoFarm
https://www.katowice.oia.pl/news/show/id/8464

Zapraszamy farmaceutów - amatorów fotografii - do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Farmaceutów - FotoFarm, który jest organizowany przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach.

Termin składania prac upływa 22.10.2020 r.

Partnerzy: SALUS International, Farmina, Hurtap.

Celem Konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej w środowisku zawodowym aptekarzy, integracja oraz promocja zawodu i osób szczególnie utalentowanych w dziedzinie fotografii.

W konkursie może wziąć udział farmaceuta - członek dowolnej okręgowej izby aptekarskiej, w następujących kategoriach:

1. "Apteka i aptekarz w obiektywie",
2. "Farmacja na świecie",
3. "Nie samą pracą żyje aptekarz",
4. "Varia".

Fotografie należy dostarczyć organizatorowi elektronicznie w formacie JPG w rozdzielczości minimum 300 DPI - około 3000 x 2000 pixeli (tj. około 25 x 17 cm), na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o wielkości pliku nie przekraczającym 5 MB z tematem maila: „Fotofarm".

Nazwa pliku JPG ze zdjęciem: Nazwisko_imie_kategoria_tytuł-zdjęcia.jpg

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie "Karty zgłoszenia do konkursu" (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz "Oświadczenia" (załącznik nr 2 do Regulaminu).

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe.

Szczegóły zawarte są w regulaminie.

Z poważaniem
Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Mikołaj Konstanty

26 września 2020 Duszpasterstwo Farmaceutów Krakowskich rozpoczęło spotkania w roku 2020/2021 w dniu liturgicznego wspomnienia św. Kosmy i Damiana – patronów farmaceutów i aptekarzy. Zaplanowane spotkanie połączyliśmy z obchodami Dnia Aptekarza. W obecnym roku ze względu na pandemię, nie odbyła się centralna gala Aptekarzy. Z tego samego względu trudno też było zorganizować większe uroczystości na poziomie Izby.

Spotkanie Duszpasterstwa odbyło się Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie przy ul. Woronicza 10.

Mszę świętą w intencji wszystkich farmaceutów odprawił znamienity gość, ks. Adam Boniecki, były redaktor czasopisma „Tygodnik Powszechny”.

Ks. Boniecki skierował do obecnych na Mszy farmaceutów wiele ciepłych słów, podkreślał wagę naszego zawodu i życzył z okazji naszego święta wszelkiej pomyślności.

Po Mszy spotkaliśmy się w Sali Sanktuarium Ecce Homo ugoszczeni przez siostry sprawujące pieczę nad Sanktuarium. Życzenia on-line złożył nasz duszpasterz, o. Mariusz Kiełbasa.

Pierwotnym celem naszego spotkania było zaznajomienie nowoprzybyłych farmaceutów z działalnością duszpasterstwa. Uczestniczki pielgrzymek przygotowały zarówno relacje z odbytych wyjazdów, jaki prezentację zdjęć z ostatniego wyjazdu do Ziemi Świętej.

Ponieważ ks. Boniecki przyjął nasze zaproszenie na spotkanie, to trudno było nie skorzystać z obecności tak znakomitego gościa. Niezwykle interesująco, ale z olbrzymim dystansem do siebie i poczuciem humoru odpowiadał na zadawane pytania w sprawie wolności, tolerancji, przebaczenia. Ale też mówił jak czasopismo „Tygodnik Powszechny”, w którym pracował, „radziło” sobie z cenzurą, która działała do lat 90-tych.   

To był wspaniały, pouczający i niezapomniany wieczór.

Prezes ORA w Krakowie, mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT