biuro@oia.krakow.pl

Okregowa Izba Aptekarska w Krakowie

Okręgowa Izba Aptekarska

w Krakowie

14 stycznia 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się Noworoczny Koncert Aptekarzy „Najpiękniejsze Walce Świata”.

Patronat honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa.

Tegoroczny koncert odbył się po raz dziesiąty.

Zaproszonych gości, sponsorów i aptekarzy z rodzinami przywitały Prezes ORA w Krakowie, dr Barbara Jękot i prowadząca koncert – Jolanta Suder. Prezes przypomniała o jubileuszu i złożyła na ręce Pani Jolanty Suder serdeczne podziękowania dla Niej oraz całej orkiestry za wspaniałą współpracę.

Tegoroczny koncert, jak zwykle był na bardzo wysokim poziomie artystycznym.
Wystąpili soliści: Yuliya Ponomar (sopran), Ewelina Szybilska (sopran), Łukasz Gaj (tenor) i Jakub Oczkowski (tenor) oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko. W programie znalazły się utwory z najbardziej znanych oper, operetek, baletów oraz filmów. W ciągu czterech godzin koncertu słuchacze mieli możliwość wysłuchania m.in. takich utworów jak „Na wzgórzach Mandżurii” Ilii Szatrowa, „Odgłosy wiosny” Johanna Straussa, Walc z opery „Faust” Charles’a Gounoda, Walc kwiatów z „Dziadka do orzechów”, motywy z filmów „Ptaki ciernistych krzewów, „Noce i Dnie”, „Trędowata”.
Solistom i orkiestrze towarzyszył Chór Filharmonii Krakowskiej, który przepięknie wykonał m.in. utwór Vangelisa z filmu „Wyprawa do raju” czy „Chór Niewolników” z opery G. Verdi’ego „Nabucco”.

Głównym współorganizatorem była firma FARMINA, a współorganizatorami firmy: HURTAP, GALFARM, 24 MANAGEMENT, FEDERACJA SUPLEMENTÓW, SALUS INTERNATIONAL, EKAMEDICA, BOIRON, FOCUSPHARMA, AMARA, ICBPHARMA, MEDICARE, SANPROBI, OPIEKA FARM.

Patronami medialnymi byli: APTEKARZ POLSKI, MANAGER APTEKI, NAZDROWIE.PL.

Autorką scenariusza i prowadzącą była Jolanta Suder, a chór przygotowała Teresa Majka-Pacanek.

Przed koncertem jego uczestnicy wsparli Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

[ ZDJĘCIA ]

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie
dr Barbara Jękot

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

DO POBRANIA

KONTAKT